Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Odpowietrzyć Instalacje?


pro15

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kocioł 2f + 6 grzejników z czego 4 na dolnym poziomie i 2 na górze, mam zapowietrzoną instalacje bo słychać mocne uderzenia w kotle w wymienniku, prosze o informacje jak odpowietrzyć taką instalacje.

Mam na myśli skutecznie odpowietrzyć, czy spuścić wodę i napełnić raz jeszcze całość czy są inne jakieś sposoby.

Grzejniki stalowe typu Purmo z podłaczeniami od dołu kątowe ze ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tak jak mówił mój przedmówca. Schemat jest niezbędny. Popatrz również, czy miejsca krzyżowania się rur wykonano właściwie (jedna rura idzie prosto, a druga mija ją pod spodem, czy nie wykonano tego odwrotnie). Podaj więcej danych, czy są rozdzielacze, czy w najwyższym punkcie zamontowano odpowietrzniki automatyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schematu ne narysuję bo jest prosty z tego co widzę i go opiszę .

Kocioł 2f znajduje się w łazience na pierwszym poziomie mieszkania, do ktoła wchodzą 4 rurki + gazowa.

Reszta w ścianach i podłodze ukryta , nie mam żadnych rozdzielaczy i żadnych odpowietrzników automatycznych mam standardowe przy grzejnikach płytowych.

Na pierwszym poziomie mieszkania są jeszcze 4 grzejniki i dwa pozostałe na drugim poziomie mieskzania w pokojach, nic więcej nie mam opróćz tego że mam przygotowane podłączenie pod drabinke w łazience ale jest nie zamontowana przyłącza pod podłączenia tej drabinki.

 

Nic więcej nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymaj instalację i każdy grzejnik z osobna odpowietrzaj. Nawet te krótkie odcinki gdzie nie ma drabinki, też trzeba odpowietrzyć. Powinno działać prawidłowo. Nieraz po napełnieniu instalacji trzeba te czynności co jakiś czas powtarzać. To woda się odgazowuje. Przy niskich parametrach trwa to nieraz i pół sezonu. Lepiej przed odpowietrzeniem przegrzać instalację do 75 st.C. Wtedy proces odgazowania zachodzi szybciej i wtedy odpowietrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powietrze nie leci to znaczy że problem jest gdzie indziej. Jeśli instalacja do tej drabinki jest z dołu to trzeba te korki wymienić na odpowietrzniki, np. takie jak przy grzejnikach zamiast tych korków właśnie.

A jeśli rurki z kotła odchodzą w dół to po prostu masz zapowietrzony kocioł. Trzeba by było odpowietrzyć te rurki jak najbliżej kotła (przyłącze, śrubunki). Odpowietrzanie przy grzejnikach w tym przypadku nic nie da.

Dlatego wcześniej pisałem, że ważne jest jak wygląda instalacja aby coś na jej temat można było powiedzieć. Unika się wtedy długich dyskusji.

No i mam nadzieję, że nie jest to wynik małego przepływu i np. miejscowego gotowania się wody w wężownicy, co może zachodzić przy zapowietrzonym wymienniku kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego co napisał guitar, mogę dodać jeszcze jedno. Zazwyczaj każdy kocioł gazowy posiada odpowietrznik automatyczny w komplecie. Sprawdź czy nie jest zakręcony. Jeżeli jest, to odkręć ten korek. Natomiast co do drugiego poziomu mieszkania to zobacz jak idą rurki w poziomie do grzejników od pionu. Jeżeli idą w górę od pionu lub w poziomie to jest dobrze, natomiast jeżeli idą w dół od pionu, to musisz w najwyższym punkcie pionów zainstalować odpowietrzniki automatyczne. Inaczej zawsze tam się będzie zbierać powietrze. Po odpowietrzeniu na grzejnikach, dobij instalację do 1,2 bar. Odpowietrzać możesz również na włączonym piecu. W podejście pod drabinkę wkręć odpowietrzniki jak pisał guitar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do odpowietrznika po załozeniu drabiki to automatyczny nie jedt konieczny

co co załozenia odpowieczików gdzejnikowych zamiast korków w miejscu przylaczenia drabinki to nie musisz spuszczac wody bo za pewne to wyjda same problemy

zrob tak jak kupisz te odpowietrziki to wyłacz piec i zakrec wszystkie zawory przy piecu przedewszyskim od CO zasilanie i powórt ,odpowietrzaj grzejniki tak aby powietrze wyszło raze z wodą aby obnizyc cinienie do zera (moze byc tego niewiele

pozniej wziasc jakies naczynie i kluczem wykrecic te korki i wkrecic odpowietrzniki ,odkecic wczesniej zakrecone zawory i sprawdzic jaki jest cisnienie na zimnym kotle ok 1 bar odpalic piec i patrzec co sie dzieje i pozdejmowac głowice z grzejników na czas odpowietrzania a i jeszczejedno jak instalacje robił piekarz albo inny fachowiec to mozna sie spodziawac cudów to na właczonym piecu ale jak nie bedzie palił palnik to zamykaj wyjcie z pieca na układ CO zawór i energicznie otwieraj powietrze wtedy napewno sie ruszy taka czynnosc trzeba powtarzac tak ze trzy razy na minute i pamietaj zeby piec pracował ale nie zkrecaj jak bedzie palił palnik bo mu bład wyzkoczy ,i wmiare jak bedziesz [owietrze wywalał zgrzejników i z nowo załozonych odpowietrzików to dolewaj powoli wody pamietaj tylko jedno im nizsze cisnienie tym szybciej sie odpowietrza o ile piec niema czujnika cisnienia to nmozesz odpowietrzanie robic na cisnieniu 0,5 bara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.