Skocz do zawartości
Dzolik

Ustawienia Piec Heitz Eko-3 16Kw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam piec firmy HEITZ  a dokładnie EKO-3 16kW ze sterownikiem ecoMAXX 800 model R2. Dom 150m2 oraz CWU. Dom z lat 80-tych, poddasze ocieplone. Piec znajduje się w osobnym budynku ok 15 metrów od domu. Instalacja doprowadzona rurami preizolowanymi. na grzejnikach założone termostaty ustawione na 3/4. Posiadam piec już drugi sezon i mam problem z: dużo spieków, wysokie spalanie 

temp około 3C

Czas postoju 21 min

Czas pracy 35-45 min

Czas postoju 18-25 min

Temperaturę pieca mam ustawioną na 60 C. W nadzorze podchodzi do 63 C. Gdy piec wchodzi w tryb pracy to temperatura spada od 6C do 10C.

- temp zadana - 60C

- czas pracy podajnika - 10,5s

- czas przerwy między kolejnymi podaniami - 51s

- obroty dmuchawy w stanie praca - 35 (zakres regulacji 0 - 100)

- czas oczekiwania w podtrzymaniu - 17min

- obroty dmuchawy w podtrzymaniu - 40 (zakres regulacji 0 - 100)

- czas pracy dmuchawy w podtrzymaniu - 35s

- temp załączania pompy 40C

Przesłona na wentylatorze odsłonięta na 50%

Czy temperatura podajnika ma wpływ na wielkość spieków, ponieważ gdy piec pracuje temperatura podajnika wynosi 35C, gdy temp pieca osiągnie 60c (nadzór), temp podajnika wzrasta do 45C. po ponownym wejściu w tryb pracy temp podajnika spada do 35-38C. Czy taka różnica to norma?

Może ktoś jest w stanie mi jakoś pomóc / poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam kolego identyczny problem jak ty. Ciągle walczę z przegrzanym podajnikiem. Mi to już do tego stopnia się nagrzewa, że piec załącza alarm i wyłącza kocioł. Mam kocioł Heitz Eko 2. Możesz nagrac filmik jaki masz ogień podczas pracy kotła? Ja mam taki ogromny jak bym palił drzewem a nie groszkiem. Próbowałem jużn ajróżniejszych ustawień i ciągle ogień taki sam i podajnik przegrzany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zmniejsz czas podawania na około 8 sec 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez kamilka84
      Witam!
      przepalił mi się (pękł?) kocioł w piecu Heiztechnik i cieknie z niego woda. Reszta pieca sprawna.
      Pytanie, jeśli ktoś się orientuje - czy opłaca się naprawiać taki piec i jaki może być orientacyjny koszt naprawy?
      Dziękuję, 
      Kamila
    • Przez bomba071
      Witam,mam problem z kotłem Heiztechnik Q Eko GL 20 kW  + sterownik HT-tronic 900 i problem polega na tym że chciałbym wykorzystać zawór 4 drogowy do ochrony powrotu a nie tak jak jest w instrukcji że mam w tym celu zamontować pompe kotłową,jak wyłączyć w tym sterowniku funkcje ochrony powrotu? w załączniku klasyczny schemat kotłowni

• Przez savek.w
      Witam.
      Planuję zmodernizować piec, jak i kotłownie.
      Dom o powierzchni 150m2, piec jak w opisie najprostrzy red20 (heiztechnik)
      Schemat instalacji:

Planuję zamontować do tego pieca, palnik na pellet 15kw (myślałwm nad kostrzewa vg bio, defro, chyba że ktoś ma jakieś inne propozycje, sprawdzone to poproszę) oraz wprowadzoć zmiany w instalacji:

1. Zamontowanie zaworu 3 drogowego (ochrona powrotu) lub 4 drogowy
      2. Dołożyć pompkę do cwu
      3. Pozmieniać głowice na termostatyczne na grzejnikach

Interesuje mnie Wasza opinia na ten temat, czy taka dokładka będzie w miarę rozsądna bo piec ma 4 lata i nie spalił jeszcze 10 m3 drzewa. Okres budowy domu, dlatego taki rezultat.

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka

• Przez Majkel1984
      Cześć,
      Zwracam się z prośbą o pomoc w ustawieniu właściwych parametrów pieca Dworek ZPT-EKO III z palnikiem Ekoenergia.
      Problem polega na tym, że nie potrafię nastawić parametrów tak aby palnik spalał eko groszek do końca lub otrzymuję w popielniku resztki w postaci spieków. Poniżej dane wejściowe:
      Groszek kupuję zawsze u jednego dostawcy. Na fakturze brak informacji dotyczących parametrów chyba że kod CN 2701 takowe zawiera. Workowany groszek kupuję w sezonie grzewczym, raz w miesiącu i jest to około tona / miesiąc. Z tego co obserwuję groszek u dostawcy leży na kupie, pod chmurką. Jest doraźnie workowany zatem jest mokry. U mnie leży w garażu blaszanym, nieogrzewanym zatem kiedy są ujemne temperatury przy wsypywaniu do zasobnika lecą zmarznięte grudy co świadczy o tym że jest mokry. Nadmienię że jest to 2 i ostatni sezon kiedy kupuję groszek w ten sposób i kiedy kupuję go od tego dostawcy chyba że po Waszych radach nagle zacznie się palić w miarę ok. Nie mniej jednak do końca tego sezonu jestem skazany na tego dostawcę a przy okazji chciałbym się nauczyć obsługi własnego pieca. Dodam że tona kosztuje mnie 950 pln i ponoć jest to dobry groszek ale brak mi wiedzy abym to ocenił sam.
      Co do ogrzewanego domu: Jest to dom starego budownictwa dwu poziomowy:
      Parter ok 90 m2 powierzchni użytkowej - grube ściany ok 30 cm, nieocieplony, wymienione okna na plastikowe, bez piwnic, kaloryfery żeliwne z zaworami zamknij/otwórz i instalacja starego typu która jeszcze 2 lata temu działała grawitacyjne z piecem "na wszystko". Strop nad parterem jest drewniany, docieplony wełną mineralną wykończony od dołu G/K.
      2 lata temu na nieużytkowym poddaszu przestrzeń została zagospodarowana na drugie mieszkanie o powierzchni użytkowej około 75 m2, docieplone zostało poddasze (wełna mineralna), na gorze jest 8 okien dachowych, i 3 okna w ścianach szczytowych z czego jedno jest duże bo ma 2,1 m szerokości i około 0,7 metra wysokości. Jest to w większości otwarta przestrzeń czyli kuchnia z aneksem jadalnym i salonem (około 40 m2). Pozostałe to mała łazienka + 2 małe sypialnie. Podłoga z desek na w/w stropie drewnianym. Instalacja nowego typu czyli: rozdzielacz na piętrze, do niego zasilanie i powrót w miedzi, ocieplone rury, z rozdzielacza PEX do każdego grzejnika osobno. Łącznie 4 grzejniki panelowe + jedna drabinka w łazience.
      Termo modernizacja całego budynku jest planowana na rok 2019 co na pewno zmieni warunki pracy pieca, mam nadzieję że na korzystniejsze.
      Piecem steruje bezprzewodowy sterownik z czujnikiem temperatury, został ustawiony na parterze w miejscu docelowym i metodą prób i błędów temperatury zostały dobrane tak aby wszystkim było ciepło. Na parterze ciepła nigdy za wiele ponieważ mieszkają starsze osoby, na piętrze młode małżeństwo z dzieckiem, i temperatura w zależności od bardzo wielu czynników waha się od 22 do nawet 25 stopni (mierzone w centralnym punkcie otwartej przestrzeni). Tą temperaturę redukuję manualnie poprzez przykręcanie termoregulatorów na grzejnikach i odbywa się to w sposób na czuja i doświadczenie. Jeśli np. zaczynam gotować obiad to zakręcam grzejniki bo w takiej otwartej przestrzeni potrzeba chwilę aby temperatura skoczyła od gotowania lub działającego piekarnika a u nas się dużo gotuje. Przy parametrach które za chwilę podam i temperaturach nawet do (-10) stopni na dworze (bywało 2 noce nawet (-14) w tym sezonie) nie narzekamy na brak ciepła w całym domostwie. Jest chłodniej ale ok.
      A teraz sam piec i problemy związane z jego nastawieniem. Poniżej tabliczka znamionowa pieca:

Po wielu bojach w tym sezonie powróciłem do ustawień fabrycznych które są następujące:
      Temp kotła zadana - 55 stopni C
      Temp bojlera zadana - 45 stopni C
      Czas podawania - 20 sekund
      Przerwa podawania - 60 sekund
      Alarm temperatury - 3 godziny
      Siła nadmuchu - 60 bieg (ze 100 dostępnych)
      Tryb pracy - Priorytet bojlera
      Praca podtrzymania - 20 sekund
      Przerwa podtrzymania - 30 minut
      Wentylator w podtrzymaniu:
      Czas pracy - 10 sekund
      Czas przerwy - 15 minut
      Histereza kotła - 1 stopień
      Histereza CWU - 1 stopień
      Poniżej zdjęcie z widokiem przysłony na wentylatorze: (typ wentylatora EWMAR - PV13AKRs, moc elektryczna z tego co kojarze to 40W)

Poniżej zdjęcie czopucha: 

Typ pompy CO:

A teraz to co najważniejsze czyli efekty spalania, to co zostaje w popielniku po 12 godzinach od powrotu do nastawień fabrycznych (poprzednie które kombinowałem były nawet gorsze)

Klika zdjęć płomienia:
      Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3 - bliższa perspektywa

Zdjęcie 4 - dalsza perspektywa

Poniżej jeszcze zdjęcia z wyższej części pieca (piec był czyszczony około 2 tygodnie przed zrobieniem tych zdjęć, nieczyszczony celowo przed zdjęciami celem ukazania jakości spalin)

Na koniec jeszcze zdjęcie sterownika podczas pracy:

Oraz film paleniska podczas pracy:
      Reasumując, coś jest nie tak chyba że się czepiam. Mam nadzieję że znajdą się tutaj osoby które pomogą mi ogarnąć to cudo i właściwie przygotować się do następnego sezonu a i może jeszcze w końcówce tego obejrzymy efekty które będę publikował w postaci zdjęć i filmów.
    • Przez raos
      Witam
      Mam od wczoraj zamontowany piec HEIZTECHNIKA HT DasPEll Luxgl ze sterownikiem HT-Tronic 900 Touch. Ma ktoś może doświadczenie z tym sprzętem wczoraj załadowane w zasobnik 100kg pelletu (dobrej jakości sprawdzony) a z tego co widzę to prawie 80kg już poszło po jednej dobie. Z tegp co mówił montażysta nie ma w tym sterowniku zbytnio dużo nastaw do regulacji. Pomocy bo w tym tempie nie przetrwam zimy.....
      Piec 20 kW do ogrzania parter domu około 120m2 izolacja styropian 12 ka.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.