Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia Piec Heitz Eko-3 16Kw


Dzolik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam piec firmy HEITZ  a dokładnie EKO-3 16kW ze sterownikiem ecoMAXX 800 model R2. Dom 150m2 oraz CWU. Dom z lat 80-tych, poddasze ocieplone. Piec znajduje się w osobnym budynku ok 15 metrów od domu. Instalacja doprowadzona rurami preizolowanymi. na grzejnikach założone termostaty ustawione na 3/4. Posiadam piec już drugi sezon i mam problem z: dużo spieków, wysokie spalanie 


 


temp około 3C


Czas postoju 21 min


Czas pracy 35-45 min


Czas postoju 18-25 min


 


Temperaturę pieca mam ustawioną na 60 C. W nadzorze podchodzi do 63 C. Gdy piec wchodzi w tryb pracy to temperatura spada od 6C do 10C.


 


- temp zadana - 60C


- czas pracy podajnika - 10,5s


- czas przerwy między kolejnymi podaniami - 51s


- obroty dmuchawy w stanie praca - 35 (zakres regulacji 0 - 100)


- czas oczekiwania w podtrzymaniu - 17min


- obroty dmuchawy w podtrzymaniu - 40 (zakres regulacji 0 - 100)


- czas pracy dmuchawy w podtrzymaniu - 35s


- temp załączania pompy 40C


 


Przesłona na wentylatorze odsłonięta na 50%


 


Czy temperatura podajnika ma wpływ na wielkość spieków, ponieważ gdy piec pracuje temperatura podajnika wynosi 35C, gdy temp pieca osiągnie 60c (nadzór), temp podajnika wzrasta do 45C. po ponownym wejściu w tryb pracy temp podajnika spada do 35-38C. Czy taka różnica to norma?


 


Może ktoś jest w stanie mi jakoś pomóc / poradzić.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam kolego identyczny problem jak ty. Ciągle walczę z przegrzanym podajnikiem. Mi to już do tego stopnia się nagrzewa, że piec załącza alarm i wyłącza kocioł. Mam kocioł Heitz Eko 2. Możesz nagrac filmik jaki masz ogień podczas pracy kotła? Ja mam taki ogromny jak bym palił drzewem a nie groszkiem. Próbowałem jużn ajróżniejszych ustawień i ciągle ogień taki sam i podajnik przegrzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.