Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbka Defro Asia 9Kw


k89amil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam nadzieję, że na tym forum, w tym dziale ktoś przedstawi swoją opinię. Do rzeczy.[/size]
Jestem użytkownikiem piecokuchni Defro Asia 9kw. Po lekturze tego forum oraz innych zacząłem palić od góry. Z palenia jestem zadowolony, jeden zasyp 10kg węgla pali się ok 8h. Zastanawiam sie jednak nad przerobieniem tej piecokuchni w sposób taki żeby przypominała piec dolnego spalania lub bardziej odwrócony górniak. W załącznikach umieszczam przekrój pieca oraz naniesione moje poprawki. Na czerwono zaznaczyłem miejsca w których umieszcze blache/cegle szamotowa w celu zmiany kierunku powietrza oraz ruszta. Blokada zaznaczona X albo bedzie szczelna, albo delikatnie otwarta rzeby umożliwić przepływ z dwóch stron drugiego wymiennika. PP bedzie podawane od góry a PW od dolu. Ruszta poziome dam wieksze (dłuższe) i ustawie je po skosie tak jak na rysunku. Blacha A1, A2 będzie usunięta.[/size]
Zwracam sie do doswiadczonych palaczy czy taka przeróbka ma sens? Czy nie zmniejszy się moc pieca ze wzgledu na inny obieg spalin? I najważniejsze czy uzyskam możliwość dokładania opału bez potrzeby ponownego rozpalania.[/size]

Pozdrawiam.[/size]

post-70050-0-17798500-1481628585_thumb.jpg

post-70050-0-13932500-1481628600_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kocioł stoi w mieszkaniu i nie przeszkadza  zadymienie oraz wędzonka  to kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Tak w mieszkaniu. Mimo, że powietrze główne będzie zasysane z góry przez cały zasyp do dołu może się gromadzić dym w komorze? Na moja logikę myślałem że sposób palenia będzie taki sam jak w górniaku rozpalanym od góry tyle że odwrócony do góry nogami. Z założenia te moje zmiany nie zrobiły by z tej pieco kuchni typowego dolniaka gdzie powietrze główne jest podawane od dołu i siłą rzeczy komora jest zadymiona.

 

Niestety w mieszkaniu nie mam innej możliwości ogrzewania a wybór piecokuchni też nie jest ogromny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy komukolwiek z palących w dolniakach udało się nigdy nie zadymić kotłowni to po 1. Po 2 w komorze zasypowej przy dolniaku   w 99% masz smołę a co za tym idzie zapaszek .

 

10kg węgla dla mieszkania 44m2 to u niektórych starcza na dobę (lub więcej) przy temperaturach ok. 0stC. Więc tu jeszcze jest dużo do ugrania. Spalanie przy ciągłym ogniku 0.7 kg/h to minimum.

 

Tak z ciekawości jak chciałeś puścić obieg spalin po rusztem do kanałów dymnych za komorą spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie opanowalem jeszcze dobrego palenia. Poza tym mieszkanie jest w trakcie remontu i nie jest ogrzewane ciągle, jest wychlodzone. Jeżeli udało by się czas palenia wydłużyć po rozgrzaniu mieszkania to w.w. modyfikacje były by zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.