Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Duo 20Kw Nz Jakie Ustawienia Zaworu Wbudowanego? Starownik K1Pv2 Z Pid


ScenSDNS

Rekomendowane odpowiedzi

*** mam dosc

zamiast cieszyć to dołuję :(

 

jeżeli masz jakieś pomysły to proszę daj znać

nie wiem co ten instalator zrobi ale chciałbym żeby ktoś określił co jest grane

jak trzeba będzie to będę się z nim sądził

ale jak na razie chciałbym żeby to działało 

*** przecież za nie długo tam mamy mieszkać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gdzie ma byc ten czujnik?

jest na rurze powrotnej do pieca źle?

 

szlaq mnie trafi:(

 

 

Czujnik zaworu ma badać temperaturę wody po zmieszaniu na zaworze 4D, a nie wody wracającej z podłogi.

Jest tu:

post-18583-0-52761300-1481493533_thumb.jpg

 

a ma być tu:

post-18583-0-63500500-1481493466_thumb.jpg

 

tyle, że to niuans i wiele nie pomoże. Po prostu będzie prawidłowe wskazanie temp za zaworem 4D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach które zrobiłem slabo widac ale jest jeszcze jeden czyjnik

Tak jakby z tylu na zaworze 4d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do prawidłowej pracy zaworu 4D potrzebne są dwa czujniki: czujnik zaworu mierzący temp wody zmieszanej za zaworem oraz czujnik powrotu, który mierzy temperaturę wody wracającej do kotła.

 

post-18583-0-93165700-1481563974_thumb.jpg

 

 

Pytanie wobec tego co to jest za czujnik przypięty tutaj:

 

post-18583-0-80788300-1481564046_thumb.jpg

 

 

Być może majster wziął dosłownie nazwę "czujnik zaworu" i przypiął go... do zaworu. Z kolei "czujnik powrotu" przypiął na rurze powrotu, tylko nie tej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co zaznaczyłeś to jest czujnik powrotu
a zaworem 4D jest czujnik zaworu
post-70931-0-59366300-1481576242_thumb.jpg

post-70931-0-91486700-1481576259_thumb.jpgpost-70931-0-23317100-1481576266_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzisiaj po robocie poprzepinam.

Tak jest więcej czujników,mam jeden wolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dzisiaj próbowałem z tymi czujnikami bo nie miałem czasu.

i niestety zawór 4d zaczął wariować jak dostał prawidłowe parametry.

dzwoniłem do Techa-a i Pan od sterowników powiedział żeby ustawil zawor główny jako podlogowy ale nie stety zaczely sie dalej problemy bo najprawdopodobniej moja pompa jest podlaczona w sterowniku jako CO i nie da się tego ustawić :( wiec przepialem czujniki z powrotem żeby nie szla taka goraca woda na rozdzielacze zmniejszylem temp na piecy dla bezpieczeństwa....dzwonilem jeszcze do firmy GORGIEL od nich mam rozdzielacze i nawet spoko Pan wytłumaczył mi "jak dla laika" ze mam zle ustawiony zawór i ustawiłem wedle jego zaleceń czyli zakręcić na Maksa i odkręcić od 1,5 do 2 obrotów...

Dzwonili do instalatora i ma pokryć koszty serwisu Defro i mam nadzieje ze w miare szybka przyjada.

 

Ten czerwony baniak to podobno jakies zabezpieczenie z tego co pamięta.

układ mam zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Pan od Gorgiela nie zapytał o głowicę z kapilarą? Rozumiem, że wytłumaczył ci jak regulować temperaturą na rozdzielaczu bez niej. Chętnie poczytam.

 

Jeszcze raz powtarzam, że ten typ mieszacza zasila się prosto z kotła i może to być temperatura dowolnie wysoka. O właściwą temperaturę dla podłogi dba głowica z kapilarą przypiętą do belki zasilania. Na głowicy ustawiasz temperaturę i koniec.

 

Nawet jeśli pompę masz źle wpiętą, to nie ma to tutaj znaczenia. Ona ma pracować non stop i przepięcie jej pod zaciski pompy zaworu niczego dla niej nie zmieni.

 

Dogrzałeś w końcu ten pokój?

 

PS

@mak doskonale wie co to za baniak. Po prostu nie spodziewał się go w tym miejscu. Złym miejscu.

 

Pisałeś o przepływie 2l, ale to na na wszystkich pętlach przy pracy całości, czy tylko na tej jednej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na jednej pętli bo tylko narazie ten pokój chce dogrzac.

Pan od gorgiela nic nie mowil ale pytałem o ten zawor z kapilara i powiedzie ze nie jest to konieczne i żebym najpierw ustawil ten zawor co mam na powrocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pokoju 19,5 Stopnia

 

Wiec ręce opadają :(
Ustawiłem ten zawor ale pewnie to nic nie da i sie chyba juz poddam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie powinien byc ten "baniak"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze usłyszałem ze podobno to zawór 4D tym steruje zamiast tego zaworu z kapilara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan z techa stwierdził ze jezeli ta pompa będzie podpieta pod pompe podlogowa to będę miał wtedy możliwość ustawienia temp podlogi(nie wiem jak) i ze wtedy pompa działa w innym zakresie temperatur

Ale i tak pewnie nie rozwiąże to mojego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak, ze pompa pcha z kotła przez zawór 4d do rozdzielaczy a pompa przy rozdzielaczu podaje wode z powrotu na pętle i tak w kółko mieli zasilając tylko mała częścią wody gorącej z zaworu. Sprawdź czy pętla która grzejesz ten pokój jest ciepła na wyjściu i jaka jest na powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ciepla ale chyba powinna być bardziej pidloga tez jest wyczuwalnie ciepla tylko ze wciąż jest nie ale 20 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niecałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze jest letnia na wyjściu(bez szału)

A może być tak ze ten rozdzielacz jest ***??

Czy to raczej kwestia regulacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile kocioł ci pali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz troche pokombinowałem z tymi mieszaczami

Dokładniej z tym zaworem powrotnym

Zmienilem temp wody zasilania na 45 stopni

I co dziwne w pokoju mam 20 stopni

Czyli wychodzi ze trzeba wyregulować te mieszacze a i jeszcze jedna dziwna sprawa sprobowalem na piętrze w innym pokoju nagrzać gdzie nie mam żadnych drzwi i cud 21 stopni i tam podloga byla goraca ...

Oczywiście serwis musi ustawić właściwie pompe i te czujniki...

Ale co myślicie ten mieszacz z parteru jest zle poustawiany czy zepsuty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga nie może być "gorąca", ale to subiektywne stwierdzenie. Mieszacze to się ustawia w warunkach roboczych, a nie dla jednej, czy dwóch pętli, co oznacza, że ma pracować wszystko. Jak za pierwszym podejściem ktoś to wyreguluje to będzie cud.

 

Masz tam dodatkowo ten system strefowy i on będzie zaburzał pracę mieszaczy. Powiedzmy, że termostaty dwóch stref zamkną połowę pętli na którymś z rozdzielaczy. Napływ wody z kotła będzie na stałym poziomie masy i temperatury, a wody powrotnej z podłogi dwa razy mniej niż normalnie (temperatura wody w podłodze jest wypadkową temp wody z kotła i z powrotu podłogi). W efekcie po zamknięciu tych dwóch stref na resztę popłynie woda cieplejsza niż normalnie. Taki stan utrzyma się dopóki nie wychłodzą się te pomieszczenia z wyłączonymi pętlami (do kilku godzin w zależności od histerezy termostatu). Gdy nastąpi ponowne uruchomienie, to na rozdzielacz popłynie zimna woda w wychłodzonej podłogi i temp na mieszaczu poleci w dół. Gdzie tu sterowanie temp belek?

 

Dlatego twierdzę, że głowice z kapilarą są potrzebne. Te kapilary mierzą aktualną temp na belce zasilania podłogi i utrzymują ją na stały poziomie poprzez regulację stopnia otwarcia zaworu od strony kotła.

 

Aha, cały czas uważam ten rodzaj mieszania wody dla dużej podłogi za beznadziejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to chyba szkoda zmieniać te mieszacze.....

założę te termostaty z kapilara tylko jaką temp wody z pieca na nie podawać?

bo widzę że zawór 4d też zmienia wartości mam nadzieję że serwisant to poustawia (albo będzie jeszcze gorzej:)

 

kurde ale wciąż nie wiem jaka temp wody płynie w podłodze

 

chyba, że faktycznie zmienić te rozdzielacze ?? tylko na jakie?? i jakie to będą koszty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.