Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Cichewicz.


marfryd

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić kocioł firmy Cichewicz o nazwie Logica.

Mam do ogrzania dom 180m nie ocieplony.

Proszę forumowiczów którzy się z tym kotłem zetknęli o opinię na jego temat.

Oraz wszystkich użytkowników kotła Logica firmy Cichewicz o opinie na jego temat jak się zachowuje w codziennej eksploatacji oraz plusy i minusy wymienionego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem juz kilka kotłów Logica . Zarówno jako instalator jak i zbierawszy opinie od inwestorów myśle , że to dobry wybór . Szczególnie najnowszy wypust Logiki tj. z wężownicą bezpieczeństwa + sterownik z funkcją cwu . Do miniusów bym zaliczył duzą wrażliwośc na jakośc opału ( wygeneruje wtedy mniejszą moc i bedzie szybko zachodził sadza ) . Trzeba czesto czyścić piec ze względu na system common air ( zatykające sie otworki powietrza ) . Jeśli Ząładujesz oporowo dobrym ( nie chrzczonym ) weglem to 24 h spokoju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje na temat kotła Logica. Proszę bardzo o odpowiedź czy ten kocioł potrzebuje dużego ciągu kominowego. Ja mam komin 140x140 i 9m wysokości. Jakby się Pan coś więcej do wiedział na temat tego kotła to proszę bardzo o informacje.

 

 

Twój komin idealnie będzie nadawał się do tego pieca. Ja 120x120 bodajże i 8metrów i doskonale spełnai swoją funkcje. Piec jest bardzo dobry i przemawia 12 letnia gwarancja co świadczy o tym że producent wie co sprzedaje.

 

Troche niesmak budzi kserowana instrukcja obsługi kotła i sterownika oraz beznadziejna infolinia i dużo byków ortograficznych na stronie www ale jak dla mnie to nie ma znaczenia, liczy się jakość towaru jaki sprzedają i trwałość. Nie znam osoby które negatywnie wypowiadała się na temat tego pieca. Ludzie na forum którzy posiadają ten kocioł nie mają z nim żadnych problemów. Dobrze nastawić sterownik, załaduj do pełna i przyjdz na drugi dzień dołożyć następną partie paliwa bo uwierz mi, zimnego go nie zastaniesz. Wyciąganie popiołu raz na 4 dni - w zależności czym palisz. Pamiętaj jednak aby kupić model z wbudowaną wężownicą a także z sterownikiem z końcówką W2. Nie daj sobie wcisnąć w promocji straszego kotła z starym sterownikiem. Ja kupiłem ten kocioł naprawdę w doskonałej cenie za 4.6tys prosto od producenta a np: u handlarzy itp sprzedają je za 5.2tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój komin idealnie będzie nadawał się do tego pieca. Ja 120x120 bodajże i 8metrów i doskonale spełnai swoją funkcje. Piec jest bardzo dobry i przemawia 12 letnia gwarancja co świadczy o tym że producent wie co sprzedaje.

 

Troche niesmak budzi kserowana instrukcja obsługi kotła i sterownika oraz beznadziejna infolinia i dużo byków ortograficznych na stronie www ale jak dla mnie to nie ma znaczenia, liczy się jakość towaru jaki sprzedają i trwałość. Nie znam osoby które negatywnie wypowiadała się na temat tego pieca. Ludzie na forum którzy posiadają ten kocioł nie mają z nim żadnych problemów. Dobrze nastawić sterownik, załaduj do pełna i przyjdz na drugi dzień dołożyć następną partie paliwa bo uwierz mi, zimnego go nie zastaniesz. Wyciąganie popiołu raz na 4 dni - w zależności czym palisz. Pamiętaj jednak aby kupić model z wbudowaną wężownicą a także z sterownikiem z końcówką W2. Nie daj sobie wcisnąć w promocji straszego kotła z starym sterownikiem. Ja kupiłem ten kocioł naprawdę w doskonałej cenie za 4.6tys prosto od producenta a np: u handlarzy itp sprzedają je za 5.2tys.

Dzięki bardzo za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.