Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ling Combi 23Kw I Palenie Czarną Perłą


mklw

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie masz na ustawienia?

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ten fajny kociołek jest uwalony sadzą i czyścisz go co dwa dni to możesz złożyć podziękowania w stronę rusztu wodnego to ten właśnie ruszt jest odpowiedzialny za produkcję sadzy.

Podajesz za dużo węgla względem powietrza i w dodatku jeszcze kocioł stoi 45min.w nadzorze.

Spróbuj 2/25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem na etapie "walki" z piecem i spiekami węgla. Mam podobny kocioł, tylko 15kW. Pomijając jakość paliwa, zauważyłem, że tzw. kalafiory robią się większe, im bardziej jest otwarta przesłona wentylatora w połączeniu z % mocy dmuchawy. W tej chwili przesłonę mam uchyloną na ok 1 cm, prędkość pracy wentylatora 30%, podawanie 5/45.

Spróbuj ograniczyć ilość dostarczonego powietrza, sprawdź czy masz uszczelnioną koronę retorty (ja nie miałem, bo instalator dał ciała).

Daj znać jaki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda że ruszt wodny powoduje taki nalot w kotle.Też pale czarna perłą i piec czyszcze raz na tydzien ,a mam kocioł z rusztem wodnym.Spieków nie mam popiól lekki ale dużo,piec chodzi cały czas bez przestojów tyle że płomien to może mam z 1/3 tego co na filmie.Ostatnie 2 tygodnie próbowałem wesołą i powiem że odnośnie spalania to ok 20 % mniej niż perły ale cena 40 %wyższa ,popiol z wesolej ciezki ale zdecydowanie mniej no i kocioł przez te 2 tygodnie nie czyscilem.Wiec nie zganiajmy że ruszt wodny jest odpowiedzialny za nalot w kotle,czarna perła bardziej brudzi niż inne eko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie do tej pory paliłem innymi m.in. zielonym z taniopal i spalało sie na tych ustawieniach do 0 palilem tez z MPEC Olsztyn ekogroszkiem ładnym swiecacym czarnym kolorze i było OK teraz sypie tą perłe i porazka a mam 3 tony :(

To że ten ruszt jest to wiem że to wada pieca ale co zrobić mecze sie juz od 4 lat. Cotygodniowa walka w maseczce  a złatwiała sprawe czyszczenia. Ale te kalafiory teraz … porażka. Najgorzej że ten beznadziejny sterownik nie ma regulacji siły dmuchawy jedynie moge sobie zmniejszyć przesłone. Pomysłem długodystansowym jest zmiana na steerownik z PID.

 

PS. piec mam 23kW ale grzeje nim tylko 125m starego nieocieplonego domu (50cm mur)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz regulacji obrotów dmuchawy to rzeczywiście lipa. Pomyśl może o jakimś mechanicznym rozwiązaniu sterowania prędkości wentylatora. Jakiś regulator jak przy wentylatorach komputerowych?

 

A tak w ogóle czemu zmieniłeś paliwo skoro poprzednie się sprawdziło?

Ja palę dopiero drugi sezon, ale chyba już wiem skąd różnica w cenie węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to , że Ci się tak pali to jakość paliwa jakie zakupiłeś a nie wina rusztu jak piszą inni. Niestety na innym forum był wątek o tym cudownym paliwie w ubiegłym roku i około 65 % użytkowników którzy spalali to paliwo była bardzo rozczarowana. Zakup 2 woreczki innego paliwa i zobaczysz. Inna kwestią jest to iż posiadasz bardzo  ubogą automatykę w której jak piszesz nie masz możliwości nawet regulowania obrotów dmuchawy, Uważam , że w Twym przypadku średniej jakości opał i sterownik dwustanowy rozwiążą Twe problemy bezpowrotnie a rodzina będzie bardzo szczęśliwa bo tatuś będzie spędzał czas z nią a nie na wiecznym przebywaniu w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem różne opinie i dużo osób chwaliło ten węgiel. Jeśli chodzi o winowajce ruszt który przydusza i tym samym powoduje mega syf w piecu to o tym wiem. Mimo wszystko mam nadzieje że uda mi sie jakoś ustawić żeby chociaż kalafiory były na tyle miękkie żeby można je było po ludzku rozbic i zrzucić "nie oczekuje popiołu jak z papierosa" bo to co jest teraz to katastrofa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.