Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Piecem! Pomocy


wacho1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze swoim piecem otóż posiadam piec z podajnikiem na ekogroszek krzaczek 10kw. Piec mam od 2 miesięcy i problem polega na tym że żeby dotrzeć dom muszę palić w nim drewnem i wtedy pompa ogrzewa mi dłuższy czas dom i mogę się cieszyć z temperatury 24 stopnie ale po kilku dniach 2 lub 3 piec grzeje na samym ek i temperatura codziennie spada coraz niżej. Mam ustawione poddawanie eko na 2 sek przerwę na 45 sek a jak ustawie na 3 sek to robią mi sie śliwki. Poza tym nic to nie daje, nie wiem czego nie mogę też ustawić żeby pompa włącza!a mi się przy 60 stopniach bo mogę tylko ustawić Maks do 55 stopni. Pompa działa mi na 3 biegu wentylator mam na 40 ustawiony klapkę od wentylatora na trochę więcej niz połowa. Największy problem jest z tą temperatura w domu, nie mija kilka dni i mam 16 stopni a nie mogę przeciez dzień w dzień dogrzewać pieca drewnem, jeszcze zawór mieszajacy mam ustawiony na Maksa. Żeby woda szła w podłogowkę a nie bojler. Dom jednorodzinny parterowy 56 m nie ocieplony. Czy może to być spowodowane np zapowietrzonym układem? Lub mam złe parametry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że za słabo grzejesz - wg mnie (i w bardzo dużym przybliżeniu) maksymalnie co Twój dom potrzebuje to 10 kg węgla dziennie (zakładam,że ocieplony średnio) i przy wygrzewaniu takie spalanie przez kilka dni moim zdaniem powinno być.

Ile Ci teraz kociołek spala ekogroszku? Jezeli bardzo mało, to po prostu za mało podajesz.

 

Wg reklamy na stronie producenta, masz sterownik z automatyczną regulacją spalania (chyba że nie na ten kociołek patrzę) - czy faktycznie masz tryba automatyczny w sterowniku, czy tylko ustawienia dwustanowe (bo podajesz dane jak dla sterowania dwustanowego?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz dość chaotycznie ale przede wszystkim załączanie pompy ustaw na max. 45,przy tym podawaniu zmniejsz czas przerwy,chyba trzeba by też regulować powietrze

ale jak zmniejszenie odstęp między poddawaniem to wtedy mam niedopalony ekogroszek i to w dużych ilościach (a co do pisania to przez to że pisze na tablecie). A jak poddaje 2 sek i mam odstęp 45 to prakycznie prawie nie mam spieków i mniej zdecydowanie niedopalonego węgla. A eko mam 27mj. Mi się wydaje że te ustawienia sa wporzadku skoro się eko wypala, tylko nie rozumiem co z ta temperatura. Wczoraj jeszcze rano 25 a dziś już 23,6 (właśnie zaczęło spadać na 23,4) w salonie a w kuchni 22,5 da może to że dogrzalem drewnem podgrzalo wodę ze uzyskalo 25 a po minusie na dworze spadała temp na ta prawdziwa która już zostanie. Piec dogrzewa się do 60 a przy puszczeniu wody i powrocie spada do 50 stopni, potem woda nagrzewa się 25 minut do włączenia pompy (50st) i działa jakieś 4 min (zadaną 51 stopni).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć fotki instalacji popiołu retorty jak kocioł wygląda w środku.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tryb automatyczny w sterowniku. Dwa worki dosypuje co cztery dni ale nigdy nie czekam aż podajnik będzie pusty calkowicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelnienia jest dobrze retorta? Z jednej strony jak by nie spalał dobrze groszku.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie była przeze mnie uszczelniają czytałem o tym że należy silikonem uszczelnić, czy możliwe że to przez to miałbym problemy z ta temp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest palnik ekoenergia? Jakiej mocy (zmierz wymiary po zewnątrz, to będziemy wiedzieć) i jaka dmuchawa do tego? Bowiesz, jeżeli to palnik 15-25kW to jesteś w czarnej dziurze przy malutkim domu i małym zapotrzebowaniu na ciepło :(

 

Palnik należy uszczelnić, inaczej im mocniej dmuchasz, tym więcej powietrze ucieka "obok" węgla i zamiast dopalać- chłodzi kocioł.

Dopiero po doszczelnieniu palnika będzie można coś kombinować, żeby spróbować Ci podać nastawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe ponieważ lewe powietrze wychładza kocioł. Weź ten żar zgarnij i uszczelnij od nowa. Oczyść retorte ze starego sylikonu jak będzie i ma grać.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zasada uszczelniony palnik,przy podłogówce pompa ma chodzić cały czas i temp. załączenia ustaw na 35*.

Ze zdjęcia wnioskuję,że to jest palnik o mocy 12-25kW.

Proponuję po uszczelnieniu palnika położyć na jego koronę cegiełkę szamotową(nie będzie niedopałów) i wyregulować siłę nadmuchu.

To na początek,później korekty ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu ile trzeba ustawić ta pompę 45 czy 35? bo już się gubie rozumiem że trzeba uszczelnić silikonem, czyli muszę wygasic piec i zacząć od nowa. Dziś pewnie tego nie zrobię, a na ile trzeba zostawić palnik i silikon żeby było wszystko ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silikon musisz kłaść na wystudzone elementy, potem poczekać trochę aż wyschnie i najlepiej powoli wygrzewać (ja robię tak, że uszczelniam, czekam 2 godziny i potem palę na ruszcie dodatkowym przez noc - na następny dzień już normalnie w palniku).

 

Dla ekoenergii 10 kW nie podam nastaw, dla 15-25 strzelałbym na początek podawanie 4 przerwa 32 nadmuch 30% i przesłonięcie dmuchawy tak,żeby 80% wlotu zablokować (nie wiem, ile podaje węgla na minutę zestaw z ekonergią 10kW).

 

Na podłogówkę puść około 35 stopni, po dwóch dniach zostawisz albo zmniejszysz, jak będzie za ciepło. Temperatura na kotle co najmniej 50  - tak żeby i bojler podgrzać i ten jeden grzejnik który masz był dostatecznie ciepły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak mam to przy podgrzaniu do 45 stopni i puszczeniu wody przez pompę temp na piecu 50 ale przy powrocie i wyłączeniu spada do 40-42 stopni, tak ma być czy powinno być 50? Narazie dałem 45 zadaną i pompę 45 podawanie 2 sek i 42 przerwy, wentylator na 30% i przyslonilem na 80%. A i jeszcze jedno czy temperatura może urosnąć nawet jeśli się nie zasilikonuje a tylko zmieni parametry? Nie mówię że o kilka stopni ale o kilka dziesiętnych? Żeby zauważyć jaki postęp ze idę w dobra stronę? Czy poprostu dopiero jak nie przejade silikonem to będzie dogrzewanie i zimno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jaka powinna być proporcja w czasie podtrzymania? Bo tutaj to pięć wytrzymuje ale jakieś 4 5 minut może i pozamiatane czy to akurat dobrze że tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymaniem się nie przejmuj póki co - podasz przez 10 sekund co 20 minut i też będzie dobrze.

 

Natomiast nie podoba mi się, że włączasz pompę dopiero w momencie osiągnięcia przez kocioł zadanej - w tej chwili jest tak, że jak zaczynasz rozbiór ciepłej wody (załącza się pompa) to jednocześnie przestajesz tą wodę grzać  (kocioł wchodzi w podtrzymanie). Może załącz pompę przy 45 stopniach, a zadaną daj np 50 lub 55 - niech kocioł pracuje w momencie pracy pompy.

 

Wprowadzanie ustawień na nieszczelnym palniku da taki efekt, że po uszczelnieniu palnika te ustawienia będą do bani - palnik uszczelniony dużo skuteczniej wdmuchuje powietrze do strefy spalania węgla, więc ten sam % mocy dmuchawy powoduje szybsze i pełniejsze palenie (wymagać będzie więc zwiększenia podawania lub zmniejszenia przerwy podawania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię to dlatego tak ponieważ mam alarm temperatury którego nie mogę wyłączyć jedynie mogę przestawić co ile godzin ma się załączać, bo inaczej jeśli mam go ustawionego na 3 godziny to jak mi piec nie dojdzie do zadanej od ostatniego dojścia wtedy załącza sie alarm i wyłącza podajnik i nadmuch a jak nikogo nie ma w domu to nie ma kto tego alarmu zgasić i dlatego tak robię. Inaczej by piec zgasl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To doprowadź do tego żeby kocioł nie wchodził w alarm wygaśnięcia. Pompę ustaw na 40st. Zwiększ również moc palnika zmniejszając przerwę podawania oraz wyreguluj nadmuch. Tylko primo uszczelnij najpierw ten palnik! Bo twoje dzialania obecnie nie mają sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.