Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drew-Met Eko Prim Kompakt 23 Kw Pomocy!


jar87

Rekomendowane odpowiedzi

piec jest nowy, ma niecały miesiąc, a więc nie ma go co czyścić..

 

Jesli chodzi o ustawienia wróciłem, zdjęcie przesyłam poniżej:

 

CO DO UKŁADU NAWET NIE WIEM OD CZEGO MAM ZACZĄĆ :d

post-70736-0-37260100-1481314059_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn codziennie, jak wybieram szufelką popiół to wybieram też sadzę :P rury czyszczę z sadzy co 3-4 dni, coś tam odejdzie:D

 

popiół jest z czasu ok 4 godziny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, temperaturę przy tym nastawie osiąga bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. 

 

Przepraszam za opóźnienie. Dziś trochę czasu miałem, to poddasze od rana robiłem ;)

 

A więc tak: 

 

Zastanawiało mnie dziś od samego rana po co dałem 61 st jak na dworze jest tak ciepło,   a więc zmniejszyłem temperaturę do 58 st, zastosowałem się do Twoich ustawień i rzeczywiście, jest mniej "odpadu".

 

bieżące ustawienia mam nastepujące: 

 

temp: 58 st

podawanie: 9s

przerwa: 61 s

przedmuch 37 %

 

Przesyłam zdjęcia sterownika, oraz popiołu ;)

 

 

post-70736-0-42394400-1481395601_thumb.jpg

post-70736-0-20847400-1481395604_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że pomogłem

Ale niepokoją mnie żużle w popiele (czyt niedopalki)

Ja zwiekszyłbym tetaz dmuchawę do 40% i do rana tak zostawil.

Jak spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to tak zrobię :))

 

Pomogłeś mi i to na prawdę konkretnie!

 

Co do spalania, ok. 20 kg/dobę idzie, ale podejrzewam, że teraz to przez to, że temperaturę za wysoką zadałem i piec po prostu "kisi" tą resztę temp., która nie została oddana np do podłogówki. Mam rację? :D

 

Nie lepiej zmniejszyć czas podawania, a nadmuch zostawić na tych 37 %? 

 

Mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie, może jest jakiś zwór na to albo co :D

 

Obecny tryb palenia to: "ogrzewanie domu". Będą konkretniejsze mrozy itp będę musiał raz, że zwiększyć temperaturę na piecu/podnieść podłogę na podłogówce, a co najważniejsze w kocu odpalić tryb "pompy równoległe" (pasuje ciepłą wodę zagrzać:D). 

 

teraz moje pytanie, zwiększając temperaturę, zwiększać czas podawania? przerwy (61 s) ruszał nie będę (raczej). A dodatkowo chciałem zapytać, czy siłą dmuchawy również regulować jak zwiększę temperaturę? 

 

Jest jakaś zależność co do tego? A może jakiś zwór?:D (+1st=3,% dmuchawy) heheheh:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w chłodniejsze dni dodaje korekte paliwa aby podawało ciut więcej.

Wiesz masz nowy dom opału i tak pójdzie więcej ale to norma.

 

Masz racje nadmuchu nie rusz....zmniejsz podawanie o 1s i przerwe wydluz o 2s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak zrobięi będę czekał na efekt. ale martwi mnie tylko to, jak rzeczywiście będzie zimno, czy te 37% nadmuchu i np 2 s dodatkowe podawania paliwa, będą w stanie podnieść mi temperaturę na piecu? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to będę ten temat poruszał, jak mrozy przyjdą :D :P

 

Z doświadczenia zauważyłem, że bardzo cięzko piecu jest wejść w 35-36 st na podłogówce, przy niskim nadmuchu, nie wiem czemu. Co prawda nie probowałem nigdy z samym dodaniem paliwa, ale skoro twierdzisz, że to ma starczyć, trzymam za słowo ;p

 

Ok, dam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie w lecie lali podłogę :D a jaka to różnica? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde no i jest problem.

 

Włączył się alarm... Temperatura nie każe wskoczyć wyżej jak 47 stopni (58 zadane...)po 2 godzinach włącza się alarm że temperatura nie rośnie. Co jest grane?

 

Zwiększyłem paliwo bo go mało co zostało na palniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i powstał problem. Tylko jeszcze nie wiem czym jest spowodowany...

 

Temperatura na zewnątrz ok. 8 st, w środku jest ok a piec nie moze dojść na wczesniejszych parametrach do zadanej (58 st) temperatury... Zrobiło się wietrznie i podejrzewam, że to jest problem. 

 

KBkalwi spotkałeś się kiedyś z takim czymś? Jeśli tak, jakie jest rozwiązanie na to? 

 

Ja przyznam szczerze, nie wiem.. :( Próbowałem czopuch przykręcić, klapke od wentylatora bardziej zamknąć - nic. W końcu wpadłem na pomysł podnieść nadmuch (na 48%) i zwiększyć podawanie na 11 sekund i jest trochę lepiej ale rewelacji nie ma... O co kurde kaman? :( 

 

Czy czopuch warto zamykać jak tak naparza wiatrem? Czy to może różnica temperatury na zewnątrz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czopuch w piecu z wymuszonym obiegiem powietrza winien być zawsze otwarty.

Jak wieje niestety zawsze więcej energi potrzeba do ogrzania.

Co do podłogi to musi sie wygrzac sam zobaczysz za rok że piec będzie chodził inaczej.

Wróc do nastawy 10s podawanie wystarczy.

Wiatr 47% będzie spiekać.

Zmniejsz go np do 40%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę dać mniej wiatru bo mi temperatura stoi w miejscu. To jest problem :(a tak to jakiś do przodu idzie ale pooooowoliiii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to ja już się nie znam... Wiatr w nicy był dość konkretn, nadmuchowe zwiększyłem, popiół się spalił, zostało trochę niedopatrzenie, ale miałeś Kalwi rację, mogłem dać albo mniej przedmuch albo więcej paliwa. Sytuacja z wczorajszej nocy wygląda jak na po i Szymon zdjęciu. Teraz wróciłem na wcześniejsze ustawienia czyli 9/60/37 I póki co jest elegancko :)

 

Teraz tylko się zastanawiam jakie proporcje zrobić jak będzie tryb pompy równoległe i dojdzie Góra do ocieplenia :D

post-70736-0-98120100-1481448895_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zakodowane ;)

 

będę skracał przerwy jak dojdzie góra  ;)

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak zacznie sie robić zimno, podkręcę temperaturę na podłodze i na piecu, wtedy dodawać więcej paliwa czy skrócić przerwy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.