Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drew-Met Eko Prim Kompakt 23 Kw Pomocy!


jar87

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, nigdy tego nie robiłem, po prostu boję się że coś spieprzę. dodatkowo wczoraj mi zerwało zawleczkę przy podajniku i teraz muszę kombinować... Zapasowych nie dostałem a więc pozostaje mi tylko kupno w sklepie a tu u mnie mieścinie ciężko... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu. Będę Cię męczył :) znajdę tylko chwilkę czasu i będę pisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja ;)) 

 

Problem teraz mam ze spiekami :D

 

Robią się duże ale bardzo kruche. Nadmuch mam na 20%, przesłona otwarta na ok. 1 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz PID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie palnika podeślę jak wrócę z pracy, a co do PID, chyba mój sterownik tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku zdjęcie. Spieki są od dziś rano do teraz. Ustawienia co prawda mam dość mocne bo 20/60 /20 ale jedno co chce zauważyć to to, że raz, piec bardzo mało mi tego groszku wziął przez dobę, a dwadochodzi do zadanej temperatury w przeciągu 8-9 minut. Klapa otwarta tylko na 1 cm jest. Teraz nie wiem czy nie kombinować tak, że klapkę dać do połowy a nawiew dać na 15%... Jak też dojdzie do zadanej temperatury w tak krótkim czasie to myślę, że będzie to dobre rozwiązanie, a może akurat będzie mniej spiekow. Jak sądzicie Wy? Kalwi co o tym myślisz?

post-70736-0-79522300-1483638849_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyłem przerwę o 2 sekundy, nadmuch mam dalej 2o%. Co do samego spalania, stwierdziłem, że obliczyć najlepiej mogę wyciągając średnia z całego wypalenia zbiornika. Jedno co już mogę napisać to to, że przed uszczelnieniem cały zbiornik starczał na nie całe 3 dni. Teraz już widzę, że 1/4 dopiero zeszła a więc wiem, że 4 dni to będzie minimum. Co prawda chciał bym aby troszkę mniej go szło ale może drobnymi korektami dojdę do mniejszego spalania.

 

Jedna rzecz jeszcze o której chciałbym wspomnieć to fakt, że wg proporcji w moim przypadku 1/3 piec szybciej dochodzi o zadanej temperatury i co najważniejsze mniej groszku zużywa niż jak wcześniej był w jednostanie. Tutaj w przeciągu jednego cyklu aby dobić do zadanej temperatury potrzebuje ok 9 minut, a więc tych podań jest ok 16. A wiec jakbym mu zmniejszył proporcje dłużej by pracował a z biegiem czasu więcej tego eko by szło. Mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fajne udogodnienie ten podajnik spędza się mniej czasu w kotłowni :) 

 

też przez to przechodziłem spokojnie będzie lepiej , 

 

widzę ze masz sterownik techa gdzie masz włożony czujnik od podajnika i jakie masz wskazania ?

 

a masz w swojej instalacji ochronę kotła czyli dogrzanie powrotu? jaka jest temperatura powrotu ? bo z tego co tu przeczytałem to praktycznie chodzi podłogówka więc powrót pewnie ma ok 20-25 stopni i może dlatego  kładzie  piec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, aby spędzać mniej czasu w kotłowni, pierw trzeba sobie kociołek dobrze ustawić, a to niestety póki co jest trochę czasochłonne, ale mnie to nie przeszkadza :)

 

Na razie z efektów uszczelnienia retorty jestem bardzo zadowolony - nie dośc, że piec mniej dmucha, to w ok 9 minut dochodzi do temperatury zadanej, pożera groszku wg mnie w dobrych ilościach, tym bardziej, że dziś na dworze -16 st, na podłogówce mam póki co 39 st, temperatura w domu 23 st, jest dobrze. 

 

Co do czujnika, nie mam pojęcia gdzie on został wsadzony, dlatego tutaj nie za bardzo Ci pomoge. Ochrona z tego co mi hydraulik tłumaczył, jest. Nie rozumiem tego powrotu za bardzo w każdym bądź razie wytłumaczę to tak:D Skoro podłogówka ma (w tym przypadku 39 st) spadnie do 37 (w między czasie temperatura pieca też spadnie (histereza 2 st) i z powrotem się dogrzewa do 39 st podłogówka, piec do 58 st (temp zadana) + jeszcze ok 2-3 ponad zadaną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, 

 

Panowie mam jedno pytanie:D

 

Może źle myślę, jeśli tak nakierujcie mnie. 

 

Mają ustawienia: 

 

czas podawania: 15 s

przerwa podawania: 84 s

moc nadmuchu: 18 %

 

piec dochodzi do zadanej temperatury jakieś 15 minut., przy czym wiadomo, co 84 sekundy bierze porcję groszku. Stwierdziłem, że bez sensu jest aby piec dłużej dochodził do zadanej, bo musi wziąć więcej paliwa (musi się zrobić większy kopczyk aby słaby nawiew mój objąć rury w piecu - ogrzać je)

 

wczoraj trochę czasu spędziłem w kotłowni i zmieniłem proporcje na: 

 

czas podawania: 15 s

przerwa podawania: 73 s

moc nadmuchu: 28 %

 

Zmieniłem ustawienia i teraz piec dochodzi znacznie szybciej do zadanej temperatury bo ok 8 minut, a co za tym idzie mniej groszku pobiera.

 

Dobrze myślę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam mam ten sam piec , DREW MET 23KW , dom ma 180m2 , ocieplony styropian 5cm , stare budownictwo jednak , ustawienia bo to najwazniejsze 
czas podawania 13 sekund 
przerwa podawnia 80 sekund 
nadmuch 55% 
CO temp zadana 55 stopni 

Wyrzuca mi ekogroszek niewypala go całkowicie , nie wiem w czym problem z pieca użytkuje od 2016 , mam jeszcze pompe ciepłai , piec hula tylko przez zime , dobowo spala mi około 50kg ,  ekogroszek ANMAG PLUS 
POTRZEBUJE RADY OD WAS , LICZE NA DOBRĄ POMOC  
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

ja już ten piec okiełznałem :D

 

Pierwsze 2 najwazniejsze pytania:

 

1) retorta uszczelniona? 

2) jakim ekogroszkiem palisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.