Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompy Ciepła Powietrze-Woda Aquarea Panasonic


jackjj

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Ostatnio rozmawiałem z projektantem instalacji i okazuje się, że urządzenia powietrze - woda mogą z powodzeniem ogrzewać domy w naszym klimacie....

Mieszkam na północy kraju....

 

Chciałem zapytać czy może ktoś z kolegów lub koleżanek użytkuje takie urządzenie do ogrzewania domu ponad 100 m2 oraz do ogrzania CWU dla 4 osób?

Interesuje mnie jaki jest to koszt podłączenia takiego urządzenia do istniejącej instalacji (w domu wyłącznie ogrzewanie podłogowe) i czy jest taka możliwość ?

Ile kosztuje eksploatacja za sezon ogrzewania?

 

Czy trzeba to serwisować? jeśli tak to jak często i jakie są koszty?

 

 

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa rzecz przy pompie:

- jeśli w domu jest już jakiś piec - montaż ciepłomierza aby oszacować straty, lub

- wykonanie rzetelnego OZC

 

i wtedy będzie wiadomo jaka moc pompy i jakie straty a za tym koszty zakupu i grzania, domy 100 m2 mogą  mieć różne straty i zapotrzebowanie na ciepło, więc jest to indywidualna sprawa. Pompy Panasonica mają duży rozrzut cenowy, różne moce, są 1-fazowe, 3-fazowe, Tcap itp., dobór odpowiednio do strat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można policzyć tego na podstawie zużycia opału w poprzednim sezonie? Przecież takie wyliczenia są zawsze jakimś tam przybliżeniem, a tu mamy konkretną energię jaką zużyliśmy w konkretnym modelu domu.....

 

PS. Poda ktoś algorytm dla pelletu? Jak to obliczyć dla 3,5 tonu pelletu?

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto zabroni biednemu bogato żyć

;-) :-P ;-)

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panasonic to dosc dobra pompa nie wiele ustepuje samsungowi natomiast Lg to ma jeszcze duzooo do nadrobienia

Natomiast nie nac sie markowych sprzetow montowac .Podpowiem tylko ze Samsung jako srrwis ma obowiazek trzymac czesci zamienne do 10 lat od zakonczenia produkcji danego modelu czesci dostepne sa do 14 dni przewaznie 2-3dni ceny np sprezarka przecietnej 9 kw to okolo 2000zl gdzie juz u konkurencji do 5 tys zl awarie pomp ciepla to zadkosc na ogol to sa awarie wynikajace z przepiec lub uszkodzenia mechaniczne zewnetrzne a co do ekspliatacji to tak jak napisal poprzednik na dom okolo 100m2 plus woda to 1600 wystrczy a przy tej zimie jiz napewno wystrczy zakladajac ze w tyczniu beda mrozy do -10st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sa jacys polscy producenci? Tacy, ze jak kupie ich produkt to wiem, ze to moj kuzyn, kolega, znajomy albo inny obywatel mial prace przy produkcji tego. Jak w Niemczech - Markus kupi Audi albo BMW tylko dlatego, bo jego koledzy ze szkoly pracuja w BMW. Czy moze bladze w strefie marzen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odnośnie jeszcze LG pompa Therma V 12kW przy temperaturze zewnętrznej -20st.C i temperaturze podłogi ma jeszcze ponad 9kW mocy grzewczej!!!

Czyli do typowego dimu 180mkw jak najbardziej się nadaje jako jedyne źródło ciepła i będzie go grzała bez grzałek przy takiej temperaturze.

HU123.JPG

 

Dzięki takiej tabeli doboru możemy spokojnie bez obaw dobierać urządzenia wiedząc dokładnie przy jakich parametrach pompy będą sobie radziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tam, Panie? Pompka?

Na prąd nie wyrobisz, rodzina zamarźnie, do tego zrobisz się gruby, bo będziesz w nocy podjadał paląc w piecu.

ile lat  juz uzywasz pompę ciepła ???? jaki model jakie parametry jakie rachunki ????

nie wiesz o czym piszesz to nie pisz a jeśli sie odnosisz do konkretnego modelu jakiegos marketowca to napisz dokładnie model a nie wrzucaj mi wszytkich pomp do jednego wora bo to nie przystoi na tym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sa jacys polscy producenci? Tacy, ze jak kupie ich produkt to wiem, ze to moj kuzyn, kolega, znajomy albo inny obywatel mial prace przy produkcji tego. Jak w Niemczech - Markus kupi Audi albo BMW tylko dlatego, bo jego koledzy ze szkoly pracuja w BMW. Czy moze bladze w strefie marzen?

W Polsce nie robi sie pomp ciepła powietrze woda a jesli śa jakies to składaki dalekowschodnie o watpliwych parametrach robione dla jakiegos marketu albo jakies korporacji

niestety w zeszłym roku obcieto o 80% kase z rzadu na rozwój technologi a na ten rok ma być jeszcze mniej kasy wiec majac jaki kolwiek pomysł musisz isc za granicę bo tu w tym kraju to juz ci nikt nie pomoże

Jedyne co sie udłao dwa lata temu to budowa polskich fotoogniw i to się chwali  bo cea jest przystepna wykonanie super a bez wsparcia Panstwa nie było by nawet fotoogniw polskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no słąbe ma parametry ta pompa ale do podłogi wystarczy

Ot kurde znawca, szukaj lepszych .....

Koszt ogrzewania domu 180mkw na takiej pompie to około 2000zł rocznie razem z CWU, ale Ty pewnie masz węgiel z przydziału ze swojej kopalni to masz taniej.

To se go szufluj.

Ja jak w mieście bez wiatru wychodzę na dwór to czuję co ten Twój węgiel robi z powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim sie wypowiesz to zobacz czym Ja grzeje co montuje i jaki mam opał poczytaj i później sie wypowiedz  podpowiem że opału mam na 30 lat na dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mono 12kW od 20 tys ,split 12kW od 25 tys  dla 14kW adekwatnie po 2000zł wyżej

szczegóły robię po wizji lokalnej  cena od podana jest dla instalacji zamiast kotła gazowego gdzie rury sa wyprowadzone i zasobnik juz stoi reszta to zawsze indywidualna oferta zalezy od technologi kotłowni umiejscowienia jednostki zewnętrznej czy przy budynku czy na koncu działki 30m dalej i tak dalej

to ceny poglądowe netto z cmentarzem jednodniowym  do tego 8% Vat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega drogo, i jeszcze piszesz że cena nie jest ostateczna, i do tego chcesz jeszcze żeby wszystko było przygotowane,

No wtedy to się żyje. jedna pompa na pół roku i więcej pracować nie musisz.

 

Ja robię kotłownię CAŁĄ!!!! czyli zbiornik CWU 300L, sprzęgło hydrauliczne, pompki obiegowe, sterowniki termostatyczne bezprzewodowe, czyli wszystko co potrzebne do świerzo wybudowanego 130mkw gdzie nic nie ma za nawet tylko 24tyś zł. !!! i nic więcej klient nie dopłaca, a u ciebie widzę że jeszcze lista wymagań od klienta by najlepiej wszystko miał gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli montujesz takiego samsunga ??? bo jesli Panasonica to przeciez jest tanszy od samsugna o 30% wiec co sie unosisz ???

ma gorsze parametry  zre wiecej energi i co tu porównujesz Audi do Łady ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czyli taka sobie srednia połkę montujesz za średnie pieniadze 

Ja moge w kazdej chwili montować panasonica  czy LG  ale ludzie nie chcą  i daikin to juz ludzie słyszeć nawet nie chcą a zeby proponowac to zapomnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.