Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterowanie Pieca Mcr24, Zawór 4D


bestb

Rekomendowane odpowiedzi

I sense czyli ad 288 to dobry sterownik i owszem z czujką zew sprawi że kociołek będzie lepiej działał zwłaszcza modulacja się poprawi, tylko nie pamiętam czy będzie chodził na mcr 1 bo akurat takiej konfiguracji nie miałem, to musisz się popytać dokładniej bo jedyneczek chodzi już mało a wtedy chodziły na regulatorach Celcia 20. Natomiast c-mix jako pełna pogodówka to zmora instalatorów i serwisu i użytkowników ,owszem będzie sterował pompą i mieszaczem podłogówki ale skalibrować toto tragedia no i koszt który ci się nie zwróci :(. Te zmiany co sam co sam opisałeś i tak znacząco poprawią układ, jeśli się boisz w wysterowania pompy podłogowej z pieca zawsze można to zrobić np przez sterownik pompy kominkowej czyli by się załączała np od 30-35 stopni :) bardzo popularne przez niektórych instalatorów.

Z tego co się dowiedziałem to MCR 1 nie ma zasilania 5v na zacisku x9 do sterownika, wiec podepnę jakiś stary zasilacz 5V od tel. i zobaczę co będzie jeśli się to czeka mnie wymiana płyty głównej, reszta w obu piecach jest taka sama... przetestuje to w przyszłym tyg. i dam znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc podłączyłem bazę od  AD288 pod piec parametr p5 =1 na listwie X9 zaciski 7,8 mam 6v dioda miga  na bazie ale Isense nie może się z nią połączyć. Czy ktoś wie jak długo trwa inicjacja podłączenia, czy to kwestia kilku minut czy jest jakaś procedura ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.