Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawność Kotła Ciepłomierz Porównanie


Gazo80

Rekomendowane odpowiedzi

Na chwile obecną wniosek jest taki spróbuję na słabszym węglu i podzielę się wnioskami akurat kończy mi się węgiel w zasobniku zrobię próbę na 100 kg i podzielę się wnioskami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest ważny punkt pomiaru temperatury zasilania, ale ktoś musiał byś się nieźle pomylić jeśli zamontował byś go za jakimś zaworem, a nie bezpośrednio za kotłem. Ogólnie czujniki bezpośrednio przy kotle.

 

 

Wysokie sprawności pewnie się uzyska łącznie z kwitem na potwierdzenie, ale zwróćcie uwagę na jakiej mocy taki kocioł był badany i jak ona się ma do tej na jakiej jest eksploatowany...

 

Co jeszcze dodam. Np ciepłomierz z alledrogo, po powtórnej legalizacji, z odpowiednią naklejką... dla przepływu na poziomie 250l/h zaniżał wskazanie o ok 10% (normalny objaw zużycia). Różnica na poziomie 2-3% była w okolicy 400l. Jego przepływ nominalny to 1m3, czyli bardzo mocno cyganił i naklejkę chyba dostał po znajomości. Kupiłem jeden jedyny i zapewne ostatni, nie mniej pewnie są i bardziej rzetelni handlarze.

 

Te 10% na przepływie to 10% na wskazaniu mocy.

Dlatego lepiej trzymać przepływ w miarę wysoko, ale tu też jest pewne ale. Duży przepływ może ubić ΔT co też jest złe, wg mnie wypadało by trzymać przynajmniej z 10 stopni. Tutaj błąd wygląda tak że rozjazd o 0,3°C dla ΔT=10°C da błąd 3%, ale już dla ΔT=3°C będzie to 9%

Z resztą, przy niskiej ΔT mogą automatycznie przestać mierzyć, trzeba popatrzeć na metkę.

Dobrym pomysłem było by porównać wskazania z czujników w gorącej i zimnej wodzie.

 

Z racji że błędy się dodaje, to w takim skrajnym przypadku mamy już 19%, a jeszcze dojdzie 1..2% z racji samego przelicznika (elektroniki która to mierzy i obrabia)

 

Jeśli chodzi o analizowanie wyników to sprawność jest raczej drugoplanowa, ktoś przytnie w kule na składzie i lekko zniknie 10% na wskazaniu. Skupcie się na wyliczeniu ceny za 1kWh bo to najlepszy obraz.

Ogólny wniosek jest taki że najtaniej pali się najtańszym towarem, co z resztą już na oko widać bo towar +5MJ potrafi być 2x droższy.

 

Na koniec dodam że mój usilnie pokazuje okolice 60% i już się chyba z tym pogodzę. :)

Tutaj załączam link http://forum.bolecki.pl/index.php?topic=606.0 w którym może uzyskamy odpowiedź odnośnie sprawności kotłów wyniki są niewiarygodne. Mi udało się dojść do sprawności 60% przy mieszance eko-groszku 24 MJ i miału 24 MJ mieszanka 50/50

ale testuje dalej bedę jeszcze pisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.