Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klapka Miarkownika


bossi11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam sie nad powiększeniem klapki miarkownika powietrza głównego,bo kocioł ma ją dosyć małą ( 6cm na 10cm) przy powierzchni paleniska  30cm x 44cm  bardziej do dmuchawy i wydaje mi się że jest to wina powolnego wybudzania się kotła po ustabilizowaniu temperatury.Miarkowni podnosi klapkę ale i tak temperatura spada o jakieś 10-15 stopni dopiero po dłuższym czasie wzrasta do zadanej.Jak myślicie pomoże to i jaki rozmiar klapki byłby odpowiedni.

Kocioł to defro optima komfort std 20kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W camino jest wymiar klapki 8x15.Co ciekawe we wszystkich modelach od 10 do 23 Kw. Twoja faktycznie jest mała, ale zanim się skupisz na powiekszaniu, wyeliminuj trzy sprawy. Po pierwsze ciąg kominowy. Po drugie węgiel. Jeśli palisz mocnym, może się spiekac. Ja po godzinie delikatnie poruszam zasyp na górze żeby sklejony węgiel rozdzielić między brylkami. Wówczas dostaje więcej powietrza od dołu i szybko podnosi temperaturę. Po trzecie miarkownik. Pracuje z widoczna bezwładnością ? Jeśli reaguje wolno na spadek temperatury tzn. temperatura spada a klapka sie nie podnosi w miare szybko to potrzeba czasu nim kocioł się rozbuja. Wtedy trzeba założyć przeciwwage. Jeśli te rzeczy masz Ok, to powiększaj otwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciw wagę mam w miarkowniku Regulus fak po zagotowaniu wody chodzi trochę skokowo ,ciąg mam dobry a węgiel z Rosji nie wiem dokładnie jaki jest czy mocny czy słaby fakt trochę robi się skorupa na górze ale nie jakaś tam szczelna

 

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto tak po godzinie poruszać delikatnie zasyp od góry. Miarkownik rozkręciłem i mam tam podkładki teflonowe które przesmarowałem wazeliną techniczną. Jakaś tam poprawa jest, tylko nie wiem na jak długo. Jeżeli uważasz że masz wszystko w porządku i w innych sezonach też kocioł pracował ospale to przerabiaj klapkę.Masz ją mniejszą od mojej o połowę . Nie wiem jaki masz rozstaw zawiasów,ja bym powiększał do wielkości 120 cm2 czyli tak jak mam w camino ,8x15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy da się rozebrać. tylko trzeba robić to ostroznie, bo uwolniona sprężyna może wystrzelić i poginą części. Ja mam honeywella i najpierw zdejmuję pokrętło, potem ramię dźwigni i na końcu odkrecam śrubę mocujacą korpus miarkownika do części wkreconej do kotla. Jak to robię, mocno trzeba trzymać i powoli ściągać bo uwolniona sprężyna wtedy się rozpręża i wszystko może wystrzelić. Robię to w takiej kolejności i na kotle, bo łatwiej rozebrać a potem złożyć w jedną całość. Jak to jest w regulusie to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się zabiorę za miarkownik ale niestety muszę go wykręcić i szybko korek wkręcić mam nadzieję że mnie nie zaleje hehe a jaka powinna być waga przeciwwagi mierzyłem waga elektroniczna i wychodzi że ciężar dźwiczek przy podnoszeniu to 290g a przeciw wagę mam 100g jakie powinny być proporcje ?

 

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to był dobry pomysł by odkręcać cały miarkownik. Jeśli byś odkręcił tą śrubę przy pokrętle , dostałbyś się do środka. Wykręcenie nic Ci nie da, to tylko aluminiowa obudowa ważne są części wewnątrz tej obudowy. Ja przeciwwagę robiłem na oko,niczego nie ważyłem. Jeśli zbyt wolno reaguje,trzeba dołożyć na przeciwwadze i tak do skutku aż będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim miarkowniku odkrecenie kurka nic nie da nie dostane sie do sprężyny on jest skrecany z dwuch części ale udalo się zabieg wykonany wyczyszczone nasmarowane i chodzi bez oporów zobaczę jak z jego pracą teraz

 

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mocowanie połączenia części wkreconej do kotla z tą główną ze sprężyną skręcone śruba, łatwo się demontuje. A nie można było użyć dwóch kluczy aby trzymać jedną część nieruchomo, tą wkręconą w kocioł a drugim odkręcić główną część?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie było możliwości bo na klucz jest przy kotle a druga część w kotle ale na szczęście jedna część została pozy kotle wiec woda nie poleciała :-) podkładki i sprężyna trochę skorodowana przeszlifowalem nasmarowalem i buja dzisiaj test i trzyma jak nowy a może lepiej temperaturę trzyma jak gwoździem wbita wskazówka także polecam czyszczenie i smarowanie.

 

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No narazie drugi dzień jest ok narazie buja dobrze osad mam na drzwiczkach biały sypki wiec narazie wstrzyma się z przeróbka :-) może będzie ok

 

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.