Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalkot Podajnik Ekopal


wielebny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie do użytkowników pieców z podajnikiem ekopal (kwadraciak)

A więc

-podajnik 12-30KW

-dmuchawa wpa x6

-sterownik skzp-02

- kocioł 30kw z rusztem wodnym

 

Mam problem bo powstają spieki ale tylko od strony gdzie wchodzi kanał dmuchawy a natomiast po drugiej stronie w najdalszym punkcie zbiera się nie dopalony eko

i teraz jak zwiększę powietrze to mam większe spieki jak zmniejszę to spieków prawie nie ma ale wypluwa nie dopalony groch.

 

myślałem że może korona źle wklejona ale powtórzyłem operację (poszła cała tuba silikonu) i nadal to samo, no chyba że za szybko rozpaliłem lub piec nie był do końca wystudzony

wyczystka na dole też uszczelniona

 

paliłem z deflektorem lub bez

 

Jakieś rady??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie do użytkowników pieców z podajnikiem ekopal (kwadraciak)

A więc

-podajnik 12-30KW

-dmuchawa wpa x6

-sterownik skzp-02

- kocioł 30kw z rusztem wodnym

 

Mam problem bo powstają spieki ale tylko od strony gdzie wchodzi kanał dmuchawy a natomiast po drugiej stronie w najdalszym punkcie zbiera się nie dopalony eko

i teraz jak zwiększę powietrze to mam większe spieki jak zmniejszę to spieków prawie nie ma ale wypluwa nie dopalony groch.

 

myślałem że może korona źle wklejona ale powtórzyłem operację (poszła cała tuba silikonu) i nadal to samo, no chyba że za szybko rozpaliłem lub piec nie był do końca wystudzony

wyczystka na dole też uszczelniona

 

paliłem z deflektorem lub bez

 

Jakieś rady??

Zakleic górny rząd otworów, tych najbliższych dmuchawy. Ja mam APRQ Witkowskiego (bardzo podobny do Elopala) i mi taka operacja pomogła.

Bimerang

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to uszczelniaczem kominiarskim 1200 albo 1400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.