Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stefaniak 25Kw - Palnik Ekoenergia


Duszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zszedłem z mocą kotła do 5s/40s/23%  przerwa na dmuchawie 4cm bo wtedy nie ma tyle dymu jak przejdzie w stan spoczynku - efektem takich ostawień była prawie ciągła praca - nagrzewał się 30min i stygł około 20min. Niestety w nocy przyszedł mrozek -3C i już nie wyrobił, nie mógł się zagrzać a nawet spadała temp podczas poboru wody CWU.

 

Obecne ustawienia 7S/40S/24%/2cm są odpowiednie i kocioł nagrzewa się w około 15min i stygnie 30min. Niestety palenisko w obu przypadkach pali się tylko do połowy i troszkę przerzuca niespalony węgiel, pomogło położenie cegły szamotowej na 1/3 Palnika. Teraz wszystko wypala się idealnie.

 

Wyłączyłem też przedmuchy podczas postoju bo tylko żar się zapadał, ciąg kominowy utrzymuje płomień na wysokość około 2cm nad żarem wiec chyba jest ok bo sadzy jest mało ale jest czarna.

 

Decyzja jest taka, że będę prosił producenta o wymianę paleniska na mniejsze - chociaż tak zaradzę przewymiarowaniu kotła :(

 

Za wszystkie podpowiedzi serdecznie dziękuję i chętnie wysłucham kolejnych :)

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Decyzja jest taka, że będę prosił producenta o wymianę paleniska na mniejsze - chociaż tak zaradzę przewymiarowaniu kotła :(

 

Za wszystkie podpowiedzi serdecznie dziękuję i chętnie wysłucham kolejnych :)

pozdrawiam.

 

 

Nie musi zamieniać całego palnika

aby z dużej ekoenergii zrobic małą należy wymienić:

1. Komorę powietrzną wewnątrz kotła

2. Palenisko na mniejsza komorę powietrzną

3. ślimak podający na model krótszy bez przeciwzwoju-łopatki

 

z dużego zostaje motoreduktor oraz zewnętrzna rura na której przykręcony jest kosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z producentem tak właśnie zrobimy jak piszesz. Wymienimy tylko serduszko ;)

 

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam po dłuższej przerwie. Po wymianie palnika na małą ekoenergie wolałem dać sobie czasu na "wyczucie ustawień".

 

Po wymianie palnika na mniejszy wszystko pracuje idealnie. Aktualne ustawienia Kotła to:

Podawanie 7s

Przerwa 52s

nadmuch 25% przesłona 1cm

groszek skarbek 26-27MJ 31.2

podczas podtrzymania zero nadmuchu podawanie co 15min przez 10 sek.

 

Kocioł zagrzewa się do zadanej temp 60C około 15min i potem stygnie około 10min gdy znów się załącza.

Spalanie podczas temperatur na dworze -5 w nocy +5w dzień i utrzymywaniu temperatury w domu 22C wynosi około 25kg na dobę.

Trzeba zaznaczyć, że w tej chwili ogrzewam około 150m na 22C a 70m na około 18C (magazyn i pracownia tapicerska)

 

Chcę serdecznie podziękować wszystkim za trud włożony w pomocy z moim nowym nabytkiem :) temat do zamknięcia ale poczekajmy jeszcze możne ktoś ma jakieś szczegółowe pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.