Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pianka Na Ocieplenie Dachu Pokrytego Deskowaniem I Papą.


ewenement22

Rekomendowane odpowiedzi

W pianie najbardziej mi sie podoba robota, czyli jej brak :).

Z wełną już tak wesoło nie jest, brrtrr.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jaka to checklista? Bo bym chetnie sprawdził. Z drugiej strony sam nie wiem czy lepiej wiedzieć czy nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed poddaszem przeczytałem na FM cały watek "ocieplam poddasze krótkie pytania" od deski do deski, zajęło mi to pewnie ze 2 miesiące :) i wydaje mi sie ze błędu jakiegoś wielkiego nie zrobiłem ale kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był, ale odpowiedniej lektury nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mnie zapianowali :rolleyes:

Piana Synthesia, 20cm minimum.

Póki co, jest na pewno ciszej, czy będzie cieplej/chłodniej ocenię później - na tę chwilę piana jeszcze oddaje ciepło.
post-70216-0-79014200-1503050852_thumb.jpg

post-70216-0-96011300-1503050858_thumb.jpg

post-70216-0-28148300-1503050867_thumb.jpg

post-70216-0-92462100-1503050873_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapach jeszcze oddaje?

Daj jakieś info co będzie jak dach się nagrzeje, czy cos będzie czuć czy nic złego. Bo ja tego m.in się bałem a może komuś sie przyda.

Ile za m2 wzięli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piana otwarto czy zamknięto komórkowa?

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknietokomorkowa jest droższa i nie bardzo się nadaje na poddasze, bardziej do spryskania fundamentów. Mysle ze masz otwartokomorkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym robił poddasze pianą to profile bym zamontował, wypoziomował wcześniej (na grzybkach, np. system Rigistil) i zdjął przed pianowaniem a po robocie tylko ponabijał profile na grzybki.

Tak przynajmniej myślałem jak byłem na etapie planowania izolacji.

Ale teraz pewnie też się "jakoś" da.

Nie wszystkie szczegóły widać, te pionowe robisz jak widzę na ES-ach do krokwi ale nie widzę jak łączysz te poziome z pionowymi.

Na łącznikach krzyżowych czy jakoś inaczej?

Jeśli tak to chyba dobrze ale moje doświadczenie z jednego poddasza nie pozwala mi na wydawanie jednoznacznych osądów :).

 

Przy ścianach będziesz robił połączenia ślizgowe?

Ja przed robotą oglądałem na youtube cały cykl "GipsKarton itd" i ta technologia mnie przekonała i tak zrobiłem.

Poleciłbym Ci zadać pytanie na FM "ocieplam poddasze krótkie pytania" ale widzę że na tamten wątek nie zaglądają już fachowcy i szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profile są łączone na zaczepy krzyżowe. Mnie martwi, że mało jest tych pionowych... Będzie to wisieć jak należy ? Więcej pionowych nie ma jak zamontować, chyba że kupię zawiesia z drutem i przykręcę do deskowania (musiałbym wydrążyć w piance dziury). Poziome dałem co 40cm. I nie wiem... te krzyże się łapie pchełkami czy mają być luźno ? Nie mam konta na FM, i jakoś nie chce mi się zakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to taki ruszt dwupoziomowy gdzie profilami nośnymi są te pionowe i od nich zalezy stabilność konstrukcji. Mogę się mylić ale odległość profili nośnych od siebie nie powinna przekraczać 100cm, ale musisz sprawdzić. Jeśli nie przekracza x cm i ES-y są gęsto to nie dziurawiłbym pianki. Nie łapałbym tez pchełkami łączników krzyżowych, co najwyżej ścisnął jak opadają w dół ale skręcenie nie powinno być błędem tylko roboty dużo. Przykręcona płyta usztywni konstrukcję.

Dużo zależy od profili, są np 0.4, 0.5 mm a Riggips ma 0.6 i są naprawdę sztywne. Od sztywności profili zależy tez jak gęsto je dawać.

Dla przykładu ja mam Rigistila 0.6mm i max 33cm bo inaczej wychodziło by powyżej 40cm.

Na tym mam pojedynczą płytę 12.5mm i jest bardzo stabilnie.

Ale potem dorabiałem ściankę działową z jakiegoś gó..na i dawalem co 20cm i jeszcze podwójną płytę bo inaczej wszystko się uginało.

Nie traktuj tego co napisałem jako porady bo nie mam papierów na doradzanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz jakiegoś znajomego spec-a co by to obejrzał?

Bo na tym forum będzie ciężko chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprowadziłem gościa co się zna, powiedział że jest OK. Jedynie kazał wywalić jeden profil łączony, założyć nowy, i nie dawać łączonych nigdzie.

Przy okazji wytłumaczył jak obrobić veluxy, tak że spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to obróbka okien potrafi ***, chyba najwięcej z tym dłubania począwszy od stelaża, poprzez docinanie płyt, wklejanie narożników i tak aż do konca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak jak na zdjęciach to spoko 39239099a74536512cbe074bee9e274d.jpg243a45cc6a1c679cef49881851fb2107.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dostałem opiernicz, bo miałem już zaczęty stelaż przy oknie, wsio do wywalenia... Przy oknach dachowych nie wolno dawać żelastwa.

 

Waco, ja będę robił ciut inaczej, nie chcę mieć zasłoniętego okna od góry - będzie od ramy okna równolegle do sufitu.

No i nie będzie gładzi, kupiłem wałki strukturalne... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dasz choćby z 5cm prostopadle do podłogi zmniejszysz mostek- ale to już kto jak woli. Czasami decydują wzgledy estetyczne, chociaż ja mam z takim stopniem i wygląda ok.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.