Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wolf Cgb 20 I Podłogówka


jewrioszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jeśli to dubel to przepraszam.

 

Szukam specjalisty od wymienionej w tytule firmy (kilka miesięcy temu ktoś taki tu był), który pomógłby mi znaleźć przyczynę zużycia ogromnych ilości gazu przy ogrzewaniu podłogowym.

Podam żę w miesiącach październik listopad mój smok zużywał ok 3,5m3/24h, to w miesiacach grudzień styczeń zużywał ok 8m3/24h.!!!!

Jakie mam ustawić parametry, co zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci odpisuję i dodam jeszcze trochę szczegółów

 

Metraż 128m2 +22 garaż (minimalnie)

Wszędzie podłogówka

Rekuperator

Temperatura zadana 21C

Zapotrzebowanie domu na energie cieplną poniżej 50kW/m2

Krzywa ustawiona na 0,4

 

Nie wiem czy to ma związek, ale przed chwila na piecu zauważyłem że cały czas pali się kontrolka pracy, a powinna migać ponieważ wyświetlacz w domu nie wskazuje na żadną wykonywana pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no napewno nie 50kw tylko 50W/m

co do spalnia kto i czym wyznaczył ze masz 50W/m ?

co podrugie jesli takie masz zapotrzebowanie to zuzycie powinno byc ok 5-6m gazu na dobe a spalanie 8m gazu dla takiego metrazu to jak nabardziej jest ekonomiczy wynik powyzej 10m trzebaby sie zastanawiac podaj tylko jak i jkimi przyzadami był robiony certyfikat energetyczy czyli jaki pirometr jaki anemometr ,jaki termometr i jakim programem zostalo to wyliczone bo to 50W/m to jakis budynek idealny czsyli płyta 50cm wełny i deska zewnetrza a na stopie tez poł metra wełny ,parametry o ktore pytam mozesz podac jesli chcesz chce poznac tajniki domu idealnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyliczyła mi to firma projektująca podłogówkę. (chyba że co pomyliłem, sprawdze jak żona wstanie i mi znajdzie ten projekt)

W każdym razie mam tak.

Sciany 24cm gazobeton 500 + styropian 20cm + okna z 6 komorowym profilem i pakietem 3-szybowym.(połowa to fix-y)

Podłoga na gruncie 22cm styropianu

Dach od 20 do 40cm. (jeszcze miejscami brak drugiej warstwy likwidujacej mostki)

 

Od wczoraj zmieniłem:

W końcu zrobiłem wyrzut reku poza budynek do tej pory był do kotłowni. (tu na pewno były straty)

Zmieniłem krzywą z 0,4 na 0,3.

Wyregulowałem okno balkonowe przez które ciągneło.

 

Zobaczymy co to da. <_<

 

Jeszcze jedna rzecz o której nie napisałem.

Zadana temperatura to 21c, natomiast piec dopuszcza obniżenie temperatury do 20c. To z kolei chyba powoduje że ma potem większa pracę do wykonania.????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.