Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Kotłem Galmet Gt 22 W+S


Kosmal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z kotłem Galmet  GT 22 W+S, zamontowany w tamtym roku, i od samego początku był problem z nim. Mianowicie kiedy w domu zostanie osiągnięta dana temperatura 21* i pompy na bojler i grzejniki wyłączą się to piec przechodzi w stan podtrzymania, aczkolwiek na sterowniku wyświetlana jest cały czas temperatura nie przekraczająca danej, która jest ustawiona na piecu, w moim przypadku to 70*, lecz obok na termometrze analogowym wskazuje temperaturę około 100 stopni, zależy jak długo jest w stanie podtrzymania. I tutaj jest moje pytanie, co może być przyczyną? Dodam jeszcze że kiedy przestawie ustawienia żeby tylko pompa obojętne czy to od Bojlera czy od grzejników się włączyła to temperatura na sterowniku gwałtownie wzrasta do mniej więcej takiej jak jest na tym termometrze z boku. Pozdrawiam. 
Jesli mi sie uda to dodam filmik!

https://youtu.be/wj6z-UPkAEE

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Może źle fabrycznie zamontowany lub uszkodzony, jednak najprawdopodobniejsze jest to, że miejsce w którym jest termometr osiąga faktycznie 100stC ponieważ nie ma ruchu wody. Ze swojej strony dodam, że stan podtrzymania jest stanem kiszenia węgla czyli wywalania gazowych niespalonych treści w komin. Nie jest to zdrowe dla komina czytaj o wykwitach oraz pożarach komina , nie jest to zdrowe też dla kotła. Jeżeli kocioł przechodzi w stan podtrzymania to pompa niestety musi pracować mieszając wodę , otwórz chociaż jeden grzejnik. Jeśli masz układ zamknięty to BUM bardzo możliwe, a skutki tragiczne. Taki kocioł o mocy  22kW to do domu minim 180m2 bez ocieplenia.  Niestety większość  "fachowców" się "zna" robi w inwestora  w wała ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.