Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gotuje Sie Woda. Porady I Instrukcje Dla Nowego Palacza


Faryn

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki sterownik byście polecili?

Miał być gościu nie było rozmawiałem z nim o problemie telefonicznie. facet mówi miarkownik nie bo piec nie jest przystosowany... nie ten ruszt itp . mówię sterownik z pid a co to ? zadzwoniłem do 2 innych mówią że puki co nie mają czasu bo budowy... panowie zdam się na was doradzcie co kupić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tylko tyle że ten gość to ignorant. Twój kocioł posiada króciec pod zamontowanie miarkownika ,więc się da taki założyć i używać. To jest to wyjście u góry po prawej stronie. O sterownikach które mógłbyś zakupić,już Ci pisałem .Według mnie sprawdzone,stosunkowo dobre jakościowo i przystępne cenowo są z firmy TECH. Bierz taki jak Ci pisałem ,nie jakieś badziewie z allegro. Wiem że tam jest taniej ale pamiętaj że jak to mówią :szkłem d**y nie podetrzesz. :blink:  Te które wypatrzyłeś na allegro to takie nie do końca z funkcją PID. Mają jakieś funkcje przedmuchów i tak utrzymują zadaną temperaturę. Wg mnie to lipa i dziadostwo. Najtaniej będzie jak kupisz sobie miarkownik mechaniczny np Honeywell,Afriso,Esbe.Gorszy to Regulus.Nie kupuj Icma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z termometrem? Nie jarzę bazy. St 322 to cudak I mało kto wie, jak to się sprawdza. Kupisz to się przekonasz co to zacudo. Włożyles szamot?Postępuj jak Ci radzimy bo Ty chodzisz bokami i nic z tego nie wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cegłę włożyłem i No prawie bez efektu najlepiej mi się pali gdy już rozpale zdejmuje kabel z dmuchawy i ustawiam śrubę i jest w miarę ok tylko pilnować trzeba. Co do miarkownika to tak klapka z boku zamiast dmuchawy... i miarkownik zwykły w mieście dotychczasowego termometra. Ale wtedy stracę termometr na piecu

post-70465-0-76143600-1480103168_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak trzeba zrobić. Termometr sterownika można zawsze przymocować opaską na wyjściu wody z kotła. A co to jest to mosiężne okrągłe coś przed sterownikiem? Może jakaś zaślepka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to to nie wiem ale to leży luzem było już tak na piecu jak w czerwcu mieszkanie kupiłem. Jak na wyjście tak do rury ? Nie bardzo chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mosiężne to pewnie korek spustu wody z instalacji zakręca się go zamiast króćca na wąż tam na dole kotła przy zaworze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, myślałem że jeszcze jeden króciec. W takim razie rób jak Ci radzą.

Nie chcę Ci mieszać, pisząc o kilku sprawach na raz, ale poczytaj sobie jeszcze o RCK, czyli regulatorze ciągu kominowego. Tak sobie myślę, że może jest za duży ciąg i dlatego opał się gwałtownie spala? Raczej nie próbuj sterować tym przesłoną na czopuchu.

I w związku z nadchodzącymi mrozami - kocioł pobiera powietrze bezpośrednio z mieszkania, prawda? Może się okazać, że przy mocnym paleniu będzie zasysać powietrze kanałem wentylacyjnym (czyli odwróci w nim ciąg) albo wszelkimi możliwymi szczelinami w drzwiach i oknach. Czy masz jakąkolwiek szansę na wykonanie dopływu powietrza z zewnątrz bezpośrednio do kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest w kuchni rura wystawiona dla kotla stały dostęp. A sama klapka taka w miejsce dmuchawy ?

http://allegro.pl/regulator-ciagu-powietrza-klapka-miarkownika-i6613384568.html

Zdało by egzamin ?

A sterownik ciągu mini palacz co to ? Jest dostępny u mnie w sklepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCK to regulator ciągu kominowego a nie sterownik nie myl pojęć bo wprowadzasz chaos jak to mówią w reklamie Ż robi róźnicę !!!

A wygląda to tak

post-38116-0-67633500-1480148564_thumb.jpeg

post-38116-0-26424300-1480148574_thumb.jpeg

A czy dostępny u Ciebie w sklepie to my nie wróżki i skąd mamy wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem. Chodzi że sterowniki "mini palacz" jest u mnie w sklepie dostępnych.

Co sądzicie o tej klapie co w linku powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pisz jasno i po Polsku ze zrozumieniem i w poprawnej formie gramatycznej.

Co to sterownik "mini palacz" to niestety wujek google nic nie mówi więc pokaż zdjęcia czy coś pewnie znów jakiś wynalazek lokalnego producenta.

Klapka miarkownika jak to klapka co można o niej sądzić że jak się lekko otwiera i poprawnie zamyka to będzie działać.

Sam osobiście zamawiałem sobie ale taką i działa bez problemu.

post-38116-0-27563200-1480151994_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobierzesz o odpowiednim rozmiarze to bez przeróbek da się założyć w innym wypadku lekkie przeróbki mogą być konieczne.

Jak chcesz być pewny to zdemontuj dmuchawę pomierz otwory i będziesz wiedział na czym stoisz.

Z przeróbek to mogą być konieczne jakieś otwory do przymocowania klapki bo pewnie te po dmuchawię nie będą do końca pasować ale zawsze będziesz mógł je dorobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cegłę włożyłem i No prawie bez efektu najlepiej mi się pali gdy już rozpale zdejmuje kabel z dmuchawy i ustawiam śrubę i jest w miarę ok tylko pilnować trzeba. Co do miarkownika to tak klapka z boku zamiast dmuchawy... i miarkownik zwykły w mieście dotychczasowego termometra. Ale wtedy stracę termometr na piecu

Wiesz,nie mam zamiaru Cię nękać ale wydaje mi się że proponowałem abyś włożył do kotła jedną warstwę cegieł odpowiednio dopasowanych i do wysokości drzwi zasypowych. Piszesz że włożyłeś cegłę....jedną? :blink: .Jeśli tak to równie dobrze mógłbyś wrzucić do kotła garść kamieni co również nie przyniosło by pożądanego efektu. Czy jedna warstwa cegieł to u Ciebie znaczy jedna cegła? Kombinujesz,dopytujesz a robisz jak Ci pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nieśmiała propozycję! Spróbuj zakręcić zawór od nagrzewnicy zbiornika cwu. To jest np ten zawór, który jest na rurociągu  od pompy do wiszącego białego baniaka. Tak na chwilę na próbę. Nie wiem jaką masz instalację c.o. ale jak jest niezrównoważona z wężownicą cwu, to może się zamykać Ci. na krótko przez tą wężownicę. A tak w ogóle to jak jest regulowana temperatura cwu w tym baniaku? Bo jak Ci się zagotuje w kotle to możesz poparzyć się pod prysznicem! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tylko jedna znalazłem..na podwórku

No to pojechałeś... Jak pisałeś, że włożyłeś cegłę, to większość osób (w tym ja), myślało, że wykonałeś zmniejszenie komory spalania cegłami szamotowymi wg wskazówek z forum. Było o tym wiele tematów ze zdjęciami, jak się to powinno ułożyć. Tak samo nieraz się pisze "dom z cegły", "komin z cegły", ale przecież wiadomo, że nie z jednej. A Ty jedną... Zmierz komorę, oblicz ile potrzebujesz. poszukaj w ogłoszeniach lokalnych, jedź na skład budowlany albo nawet do marketu, nowa pełna cegła szamotowa nie będzie kosztować więcej jak 6 zł, kup ile trzeba i nie odwalaj maniany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj, że cegły szamotowe łączy się zaprawą szamotową a nie jakąś tam. Jest też do dostania bez problemu w marketach.  Po drugie zakręć ten zawór na zasobniku cwu, o którym pisałem wcześniej. Po trzecie sprawdź czy WSZYSTKIE  grzejniki są gorące, i czy doły grzejników po pewnym czasie mają podobną temperaturę. Czy wszystkie zawory na grzejnikach są poodkręcane na maksa? Czy masz przy grzejnikach zawory na powrocie tzn czy masz zawory na rurach od dołu grzejnika. Opisz to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie postanowiłem jednak zamówić sterownik z pid oraz dmuchawe wpa 117 tak jak pisaliście.. jutro chyba przyjdzie i mam w sumie dwa pytania.. jak wymienić tu czujnik temperatury na piecu i gdzie podpiąć termik.. czujnik spalin na czopuch w miejsce tam gdzie regulacja ciągu tak ? . 390aca570685f13acbbc00f14241a460.jpg1e58788887f43a1282ea65283d19f56d.jpg8ec03d8bc02cae26055645096fc5413c.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury wody daj tam gdzie jest teraz ten stary. W czopuchu musisz wywiercic otwór na czujnik temperatury spalin. Najlepiej jeśli znajdziesz jakąś rurkę którą wlozysz do wywierconego otworu, sklep młotkiem z jednej strony , powstanie taka pochwa .Do niej włóż czujnik temperatury, to będzie ochrona żeby za szybko spaliny nie uszkodzily czujnika. Dodatkowy termik zabezpieczający przed przegrzaniem też daj tam, gdzie czujnik temperatury wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie masz teraz czujnik temperatury wody, to wygląda że jeśli nie wycieka z niego woda jak pogrzebiesz w tym uszczelnieniu,to fabryka przewidziała jako miejsce na termometr. Gdyby to było miejsce na miarkownik, po rozszczelnieniu siknie woda. Dla spalin to faktycznie rurka będzie robić za osłonę czujnika żeby go spaliny nie zjadły za szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.