Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gotuje Sie Woda. Porady I Instrukcje Dla Nowego Palacza


Faryn

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie ja nam daję te parę lat... (Nie wiem, czy czytaliście, ale Stephen Hawking daje nam jako gatunkowi nie więcej niż 1000 lat, więc nie warto się zbytnio przejmować wyemitowaniem tych dodatkowych ton CO2, okienko do zatrzymania efektu cieplarnianego już nam się podobno zamknęło :) ). Swoją drogą, ciekawie będzie obserwować starcie naszego lobby górniczego (dzięki któremu do tej pory nie udało się wprowadzić jednoznacznych norm jakościowych dla węgla sprzedawanego osobom fizycznym) z eurowariatami. Sorki za offtop, ale to jest naprawdę starcie typu "Obcy vs Predator" - kto by nie wygrał nie będzie to z korzyścią dla nas.

A wracając do tematu - sucha chociaż ta piwnica? Bo jak nie, to zapomnij o trzymaniu tam brykietu. I przemyśl mocno temat z piecem kaflowym, nie zajmie więcej miejsca niż kominek, tak samo kotłownia w salonie, ale umiejętnie wykonany będzie Ci grzał mieszkanie jeszcze długo po wygaśnięciu ognia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec tak :) do tej pory u rodziców grzeje i ojciec pali tylko raz na dzień gorąco 24 :) ja bym był za ale kobieta :) kręci nosem . A do takich pieców jak mój nie dolewa się gdzieś wody ? Bo tak coś ktoś sugerował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faryn, powiedz mi mój drogi , sprawdzałeś choć raz ile masz wody w ukladzie? Bo wiesz, wywala Ci wodę do naczynia wzbiorczego i pewnie wypływa rurą przelewową. Skoro pytasz gdzie się dolewa wodę. ..no sam nie wiem co tu napisać. Tak na chłopski rozum zerknij za kocioł, na ścianie pewnie biegną rury, wypatrz która ma połączenie z kotłem. Może być też połączone z rurami biegnacymi z kotla , czyli z zasilajacą albo powrotną.Powinien być zawor odcinający dopływ wody. Przeważnie to służy do dopuszczania wody do układu. Jeśli wypatrzysz taką rurę która wychodzi nad zlew albo do kratki ściekowej, to jest to rura przelewowa i gdy dolewasz wodę,a instalacja jest napełniona to tą rurą będzie się przelewać woda. Napełnia się wodą, gdy kocioł jest wygaszony. To tak w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ? Nie.. mam małe pojęcie właściwie palilem tylko w piecu kafkowy tu się dopiero uczę... co do zbiornika wyrównawczego to u mnie wywala on do wiadra :( chyba powinno byc podłączone do sieci wygląda to tak jak na woto ta z prawej z kotla a ta z lewej do wiadra..

post-70465-0-49713600-1479749475_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurą po prawej nadmiar zagotowanej wody idzie do naczynia, lewa rura przelewa nadmiar wody do wiadra jak piszesz.Ja pisałem o rurze zasilającej z sieci wodociągowej byś mógł dolać do układu. Jak napelni się cały zład, to nadmiar wypłynie lewą rurą do wiadra. Natomiast rura zasilania wychodzi z kotła u góry, a powrotu połączona jest z kotłem u dołu. O tych rurach Ci pisałem. Jesteś na dobrym tropie. Szukaj dalej...rury z sieci wodociągowej, koniecznie z zaworem odcinajacym dopływ.Musi tam być bo jak dolewano wodę. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byś tak się postarał Faryn i dał w końcu jakieś dobre zdjęcie bo inaczej to chyba sobie jaja z nas robisz bo na ostatnim to śrubunek widzimy a więcej się nie da ?

Myślisz pewnie że nie chce nam się tobie pomóc ale to ty nie pomagasz nam zrób dokładne zdjęcia całej instalacji żebyśmy mogli sobie to dobrze zobrazować i znajdzie się zawór bo musi być ale jak ty będziesz nam wycinki pokazywał że nie wiadomo do czego która rura i co na niej jest to nam już też się odechcewa z ciebie wymuszać więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę w około przynajmniej 4 rury które nie wiadomo do czego są ale jak tam chcesz jak nie masz miejsca to trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pewnie w naczyniu przelewowym tym srebrnym auto uzupełnienie wody takie coś jak w spłuczce i pewnie masz cały czas odpowiedni stan, jak możesz to zobacz do tego naczynia od góry jest tylko zatkane blachą którą się zdejmuje. Bo ten zawór pod bojlerem który otwierałeś i zamykałeś i nic się nie działo to do uzupełnienia wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólne żeby tam zajrzeć to problem bo nie mam tak dużej drabiny żeby sięgnąć a może zawór zepsuty ?.pukalem je w bok i na słuch stwierdzam iż pusty ten zbiornik

Ale z drugiej strony już wylalem parę razy wodę z wiadra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzisz że pusty to niestety kombinuj drabinę i trzeba zobaczyć bo może się zatkał zakamienił i nie dopuszcza wody itp, zawór jest kulowy więc szansa na zepsucie jest ale prędzej przepuszczał by wodę i nie dał się ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia które robisz nic nie dają. Chodziło mi o cały tył kotla żeby zobaczyć jak to jest podłączone i czy tam nie ma zaworu. Dwie fotki a nic z nich nie wynika. Nieważne.Problem rozwiazany. Ładuj szamot i ognia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czyli woda jest palić można. Swoją drogą skoro tam się uzupełnia samo za pomocą plywaka czy czegoś w tym stylu to strach pomyśleć co będzie gdy to się zawiesi a mnie nie będzie skoro leci w wiadro ehh ci ludzie. Jutro przychodzi fachowiec ocenić to i doradzić co tam założyć za miarkownik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie tak się robi tylko odpływ powinien być do kanalizacji żeby właśnie nie zalało ci kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku mieszkania.. rozpalilem z ceglami w środku i dalej gdy dmuchawa dogrzewa piec po rozgrzanu i spadku to szum duzy ogien i po chwili bloom bloom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A grzejniki nadal zimne? Ciekawe czy ten fachowiec doradzi wymianę pompki na mocniejszą. Jak już będzie u Ciebie, to poproś go, żeby sprawdził, czy pompa obiegowa nie jest zapowietrzona i oczyścił (wypłukał) filtr od niej. I tak Cię pewnie skasuje za wizytę, niech przynajmniej zrobi coś pożytecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.