Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Typowy Kocioł Na Pellet


Bartez1982

Rekomendowane odpowiedzi

Sambor ma rację no jest trochę tego na forum .... Trzeba poszukać....

:-P

 

Ja mam HT Daspell kupiony w ubiegłym roku problemów z nim nie ma znajdziesz trochę użytkowników na ich forum i tu, ale nie ma #1 i #2 jednak ogólnie jestem zadowolony idzie przeżyć nawet teraz z pelletem co się spieka trzeba tylko raz dziennie podejść i wymiesc blache palnika 20 sekund roboty ze specjalną szczotką z Ikei za kilka zł

Producent HT idzie jak burza bo teraz w nowych DASPELL mają już podobno czyszczeniu mechaniczne ale nie wiem czy jest ktoś na forum żeby opinie wydał .....

 

Możesz też po czytać opinie kolegów, o BIAWAR to chyba najlepsza zabawka jak na razie na rynku choć reszta goni:

 

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fforum%2Einfo-ogrzewanie%2Epl%2Findex%2Ephp%3F%2Ftopic%2F16920-Kocio%C5%82-Pelmax-Nibe-Biawar-Opinie-U%C5%BCytkownik%C3%B3w&share_tid=16920&share_fid=110131&share_type=t

Kocioł Pelmax Nibe-Biawar Opinie Użytkowników

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie co do biawar 20 kw plus bufor czy biawar 12 kw plus sprzęgło? Który rozwiązanie lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor mam do Ciebie pytanie czy mógł byś odnieść się do  2 palników / KIPI i Kostrzewa/  jeżeli masz wiedzę to podziel się nią a będzie ona pomocna przy zmianie palenia. Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O palniku Kipi pisałem w temacie http://forum.info-og...llet-rot-power/

Co spotkało się nawet z reakcją producenta tych palników i wymianą poczty na ten temat.

Natomiast Kostrzewa jakoś sobie radzi , nie widziałem tego palnika w najnowszych konstrukcjach,

ale potrafi się spisać dobrze nawet jako zastępczy palnik w kotle na olej lub węgiel.

 

Ale jak już rozmawiamy o palnikach to wadą wszystkich z rynku krajowego jest sterownik palnika
i to nie ważne kto jest producentem palnika i sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś sobie coś wybierze

 

http://magazynbiomasa.pl/top-12-kotlow-palnikow-pellet-drzewny/

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja osobiście polecę palnik pellasax Revo  w dasspell HT(samoczyszczący się, obrotowe komory) działa pod wodzą elektroniki pluma daje rewelacyjne możliwości kontroli. Słabsze pelety również nie stanowią problemu , fakt piachu nie spali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marku

zrób proszę zdjęcie palnika albo krótki film z 5 sek

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę  bardzo , jeżeli jeszcze coś więcej Ciebie interesuje jestem do dyspozycji :)(mam problem z wysłaniem filmu oto link https://1drv.ms/v/s!As-pGQi01nDAg5VpfhcQ96C3AMYNNA

post-65924-0-52890400-1481671669_thumb.jpg

post-65924-0-45908800-1481672151_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

To jak przy groszym pellecie nic nie zostaje?

 

Ile za niego płaciłeś mój daspell z X MINI kosztował 10,5kPLN

Niestety jak kupowałem nie było jeszcze go w ofercie, teraz mają już coś co zgarnia palnik po wygaszeniu chyba coś na podobę jak ma BIAWAR ale info brak....

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasek paliłem dopiero 5roznymi peletami  za 600-700(żaden z naszych markowych  .Agro też ma spalać  tak w reklamie nie sprawdzałem w.Widziałem jedynie zdjęcie całego poobklejanego po spaleniu najgorszej jakości Agro ) Czyszczenie polega na odkurzeniu raz na miesiac i to wszystko . Palnik bardzo ładnie się oczyszcza a wbijasz tylko kaloryczność , wydajnosc podajnika i dopasowanie nadmuchu (palnik już od  wielu lat zdobywa liczne nagrody na targach i konkursach).Dopłacałem za palnik revo panel dotykowy sterownika oraz zbiornik 400l  wszystko z dasspell 15kw razem 11500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

;-)

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, posiadam kocioł biawar pellux 100, pellux Compact został mi odradzony przez serwis biawaru że względu problemy z palnikiem, najlepiej zadzwonić do serwisantów i porozmawiać.

Kociołek jak najbardziej sprawuje się pozytywnie ( nie znalazłem w internecie opini negatywnych lub jakiś problemów) średnio spala 15 kg przy fabrycznych ustawieniach, kupuje głównie pellet lokalny jasny 650, lub z domieszką trocin z płyty nie wiem w jakim % 450 zł pali jeden jak drugi rewelacyjne, ale podobno ten palnik radzi sobie z każdym rodzajem pelletu.

Instalacja bez bufora, nie wiem czy miałby sens przy tym kotle.

Zawór temperaturowy przy kotle 55 a na kotle +70 na instalacji przy temperaturze zero 45st.

Ostatnio była dotacja szwedzka - 2000zł plus rabat i montaż 8% można było kupić około 8500 netto chyba można jeszcze w takiej cenie znaleźć

Co do kotłów gazowych mam w użytkowaniu parę sztuk i dla mnie nie porozumieniem jest wydawać około 10 tyś za piec gdzie za połowę ceny kupujemy doskonały polski produkt plus tani serwis i dostępność pogwarancyjna.

Rachunek przy starszym budynku około 250 m w granicach 600 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pendo

Co chciałeś powiedzieć przez to co napisałeś od słów "(...) co do kotłów gazowych (...)" nie chwytam - masz coś konkretnego na myśli? Jakiś kocioł gazowy polskiej firmy czy chodzi Ci o Biawara czy o co? Że 600 zł na gaz na miesiąc ale w styczniu czy wrześniu czy jak?

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna polska firma która produkuje kotły gazowe Termet, nie podawałem producenta ani modelu bo każdy który mam jest inny a i oni ciągle wprowadzają coś nowego, ale uważam i nie tylko ja bo i autoryzowani serwisancji którzy serwisową takie marki jak viessmann czy junkers że często Termet jest lepszym rozwiązaniem.

600 średnia w sezonie grzewczym rachunki przychodzą co dwa m-ce lub rzadziej (polecam przepisać gaz do innej firmy niż pge)

Dodałem wątek o gazie bo uważam że jest to raczej najtańsze rozwiązania przy nowych domach i kosz inwestycji jest najmniejszy (piec często wszystko co potrzebne ma wbudowane, nie potrzebuje komina itp... A i nie warto przepłacać za “Logo“

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm....komina nie trzeba?

600 zł na 2 m-ce albo rzadziej czyli mniej niż 300 zł miesiąc...

Ekstra to praktycznie bez roboty nieco mniej niż mi wychodzi za pellet.....na miesiąc....

 

Ty a może gazu też nie trzeba bo u mnie we wsi nie ma? To bym sobie kupił....

;-) :-P ;-)

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma gazu to nie tematu ;-)

Ale jak kiedy doprowadzą to doczytaj że napisałem 600 zł za miesiąc a fakturowanie jest za dwa lub dłuższy okres...

Komina nie potrzeba przy piecu gazowym bo spaliny odprowadzane są na zewnątrz przez ścianę poza tym nie potrzebujesz pompki i naczynia bo wszystko masz wbudowane, do układu cw też nie musisz montować oddzielnej pompki, zawór trzydrozny zazwyczaj jest w zestawie.

Jak by u mnie na wsi był gaz to bym się nie zastanawiał.... :-)

Kończę i udanych decyzji życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.