Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Ustawieniami Kotła Zdunek 19Kw Ze Sterownikiem Titanic


Quatro7

Rekomendowane odpowiedzi

Borykam się z ustawieniami swoje pieca by wychodziło jak najtaniej, latem byłem zadowolony z ustawień, teraz piec pali około 35-40kg na dobę.

Zacznę od początku, mój piec - zdunek 19kW ze sterownikiem titanic, dom - nowy, 140m2 z czego połowa ogrzewana podłogowo.

piec przeznaczony niby na eko-groszek, od producenta dostałem jednak informacje że mogę w nim palić również pelletem co tez robię ze względu na czystość i bardzo znikomą ilość popiołu.

moje obecne ustawienia na sterowniku to:

temperatura kotła - 60 stopni

czas podawania - 30s

czas między podawaniami - 2m 30s

siła nadmuchu - 5 (z 12 poziomów)

czas przedmuchu - 20s

przerwa w podtrzymaniu - 2m

krotność - 4

nastawa CWU - 50 stopni

 

palenisko wygląda ładnie, duży żółty płomień, nie ma ani żadnych niedopałków ani spieków.

temperatura na kotle spada do mniej więcej 54 stopni i wzrasta do 63,5. Jak pisałem na początku na dobę wychodzi około 35-40 stopni, jest to drugi sezon kiedy w domu jest grzane, pierwszy po wykończeniówce.

macie jakieś pomysły jak można by zmiejszyć ilość spalanego paliwa na dobę??

jakie powinno być optymalne zużycie przy takim domu 140m2 i piecu 19kW??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ten piec jest do spalania typowo ekogroszku wiec sie nie dziw że ci spala tak duzo peletu do peletu musi byc palnik specjalny do peletu z automatyczną zapalarka itp.itd.. W lato miałeś male zapotrzebowanie do ogrzania CWU a teraz kocioł potrzebuje mocniejszego opalu żeby ogrzać dom.Zasyp dobrego ekogroszku podajnik to zobaczysz jak spalanie spadnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma szans żeby pelletem zejść do wartości około 20kg/doba?

Ewentualnie może ktoś podpowie coś odnośnie ustawień?

Zmieniłem teraz czas podawania na 15s czas między podawaniami na 1m45s moc nadmuchu na 7 z 12, przerwę w podtrzymaniu 2m, krotność 3 i jest jakby lepiej, o ile lepiej zobaczę po dłużej chwili testowania.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.