Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

sambor przeciez masz kociol dobuduj podajnik ;)  :D

no i zdublowało sie  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujniki obrotu/ruchu.

 

Jako sygnalizacja blokady podajnika, czy...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jej tam nie znalazłem... Bo jej tam nie ma. Dostałem wersję elektroniczną bo to są sterowniki do testów a nie do sprzedaży.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcję znajdziesz w pudełku ze sterownikiem. Powinna być pod sterownikiem w kartoniku.

Dziwny user z Ciebie... instrukcja jest dostępna dla testerów, również jako testowa.

Chyba nie rozumiesz na czym to polega ?

Dobrze że nie jestem testerem.

Bardzo dobrze. Ale Ty i tak tego nie rozumiesz :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru dniach testów maszyna zaczyna się rozkręcać. Testy programatorów wypadły pozytywnie. Linia może nie jest idealna ale nie chcę obniżać mocy minimalnej. 8b612bf2257a98f4e2ff37e55735fd2c.jpg23bcecf477357d18773482d76793c4d4.jpgce6b6e26a0d7500e10c34ba098d081d8.jpg94befd161f2dd0664d91e4dfeb2be8ae.jpg 40% i 70% deklarowanej mocy. Praca sterownika w pełnym zakresie mocy. Wykresy przedstawione na ekranie SKZP który "śledzi" pracę.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energo, zeby nie bylo ze tylko u Ciebie to tak ladnie wyglada, to daje moje foty z wczoraj :

post-26963-0-46569400-1479933508_thumb.jpgpost-26963-0-50175700-1479933523_thumb.jpgpost-26963-0-03752800-1479933532_thumb.jpg

Kreska na wykresach prosciutka jak A4 :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja? Mam wiecej postów :D zresztą jestem weryfikowalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualne foty z pracy palnika na roznych mocach :

40% - post-26963-0-96773200-1480011662_thumb.jpg 70% -  post-26963-0-49795900-1480011671_thumb.jpg Gora kotla - post-26963-0-46825700-1480011679_thumb.jpg

 

Pali sie obecnie mieszanka koksujacego starego groszku z Chwałowic z mialem o dosc drobnej frakcji w sotsunku 50-50% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wywołany do tablicy odpowiem tak: otwieram kocioł a tu pali się na palniku i tak jest za każdym razem, aż nudno, a wcale dużo nie zmieniałem od ustawień fabrycznych tylko zestroiłem dmuchawę na słuch i dałem wyprzedzenie przedmuchu palnika przed podaniem na 5s (moja jest bardzo mulasta- jakiś zabytek chyba 80W) podawanie mam 4s na 40s bo fabryczne 7s wydawało się mi za dużo więc zmieniłem jeszcze przed podłączeniem sterownika zaraz po wyjęciu z paczki no i zmieniłem przesyp podajnika na taki sam jak w Cobrze która do tej pory pracowała, wyczyściłem też prawą część wymiennika i chyba 3 przeloty w "grilu",  płonie czesiek już ostatnia porcja jakieś 40 kg więc będzie porównanie choć nie dokładne bo Cobra zżarła ok 90kg od czyszczenia. Nie spodziewam się jakiś większych różnic w ilości spalanego opału i nie mam narzędzi aby zmierzyć ilość wyprodukowanej energii, zresztą to nie do porównania w domowych kotłowniach a budynek i tak o swoje się upomni. Cobra zostawiała trochę niedopału (bryłki popiołu w środku czarne) tu nie widzę takich (muszę dokładnie przy wybieraniu sprawdzić bo dopiero 26h ster pracuje) i mam wrażenie iż popiołu jest mniej ale to może być mylące. Następny opał to będzie "Czarna Perła" (nie ta z "Piratów z Karaibów").

 

Jeszcze jedna uwaga: nie oczekujmy po spalaniu paliw stałych czystości kotła gazowego, nawet olejaka trzeba czyścić a tylko pelletowy można odkurzać :-) , ale jak by można dzięki pomysłowi vmilo przełożyć czyszczenie o parę dni to byłoby dobrze, sprawność dzięki czystości na pewno też by urosła.

 

Pozdrawiam RedEd

 

Ps kopczyk ładny na minimum trochę bardziej płaski i trochę mniejszej średnicy niż na mocy maksymalnej ale cały czas płonie (bynajmniej jak do kotła zaglądam).

 

Ps2 może jeszcze zdążę przerobić ramkę w moim palniku rurowym to wtedy będą ciekawsze testy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru dniach "zabawy" dzisiaj sterownik został przywrócony do ustawień fabrycznych ok godz 12. O godz 18 było po zawodach. Nie było co zbierać. Po niewielkiej korekcie dwóch parametrów ruszto-deflektor(kto ma to cudo Ogniwa ten wie jak pięknie zachodzi czystym węglem ;) ) cały biały. Tak załatwił rozbiór CWU i spadek powrotu o ok 8std133620b56eb91ab99aa272255867c56.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energo, to zobacz sobie u mnie, jak sobie poradzil z rozbiorem CWU oraz jednoczesnym odkreceniem grzejnika w sypialni po calym dniu wietrzenia :) 

reded nawet nie wiesz ile bylo prosb i petycji do ES aby wpakowali algorytm w miska, niestety zadne argumenty nie docieraly do nich, nawet osobista wizyta w siedziebie ES stworcy tego algorytmu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwałowice ładnie spala ten ster ,dajcie mu coś jeszcze trudniejszego np Jankowice typ 32,2 , ja bym mu dał nawet 34,2 ewentualnie domieszke miału dla zabawy  . ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.