Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wieczorem nieopatrznie pomyliłem 6 worków węgla z popiołem którego nie wynioslem z zeszłego roku i tak oto niedziela bez opału. Ślimak pokazał się o 18tej a zimno zaczęło się robić o 22ej . O 1ej w nocy wpadłem na pomysł żeby spalić węgiel drzewny i brykiet pozostałości po letnim grillowaniu. Pomysł zrealizowany i o 7mej castorama podratowala carbonem rx czy jakoś tak. Węgiel drzewny licha do palenia nie było mocy ale ładny niebieski plomyk ,nie przestawialem nastaw ie42 bo to chwilowe ratunku.38 stopni na grzejnika, podłogowe nie wystyglo brak cieplej wody ogólnie podratowalo . O 3ciej i o 7ej musiałem ręcznie podać ślimaka bo jeziorko się zapadło do retory popiol jak z papieroska . Przez to zdazenie przechodzę na probe na cargon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ty Pił lub palił chłopie że nie zauważyłeś po 1szym worku że coś nie jest halo z tym grochem. :)

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale to raczej widac roznice jak wsypiesz prawda? chyba ze masz taki niedopal ze tak samo wyglada, a waga swoja droga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staryk, cżytaj ze zrozumieniem napelnione worki wyglądają tak samo a zawartość inna,napisałem o tym jako zdazenie, sygnał dla innych ze opał może się skończyć z nienacka oraz ze to nie jest tragedia jak ma się pomysł, domyślam się ze nikt jeszcze w podajniku nie palił węglem drzewnym i wolał bym żeby rozmowa zmierzała w tym kierunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, faktycznie przyjalem ze zasypales zasobnik. Wracajac do tematu retorta nie rozgrzewala sie do czerwonosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to i swojego eCoala mógłbym "ożenić". Poczekam jednak, aż  karoka65 swojego sprzeda. I za ile...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17kw. Carbon R powinien Ci iść dobrze na domyślnych (paliłem na próbę) . Może będzie potrzebna mała korekta, ale raczej niewielka.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to i swojego eCoala mógłbym "ożenić". Poczekam jednak, aż  karoka65 swojego sprzeda. I za ile... ;)

Grześ nie patrz na mnie ja na tajle go opcham jak nie sprzedam w całości i jeszcze lepiej na tym wyjdę :)

Zaraz jadę do Wołczyna na serwis a wieczorem będzie chyba lekka "męska rozmowa" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rośnie lista poległych, jest już trzech którzy nie radzą sobie z ustawieniem stera - w tym jeden spalający miał na fajce, i jeden zbyt uparty, żeby dać sobie coś powiedzieć.

Potencjalni nabywcy stera: dobrze się zastanówcie, bo nie kupicie stera z niewolnikiem :)

Witam.

Wywołałeś mnie Roman do odpowiedzi, nie bardzo wiem po co.

Będąc obiektywnym i uczciwie rzecz nazywając po imieniu, to poległ sterownik i nie nowy nabywca sterownika, a autor algo w sterowniku.

Przyznasz, że przez 6 dni ustawiałem ster zgodnie ze wszystkimi Twoimi sugestiami i podpowiedziami. Ja ze swej strony próbowałem jedynie malutkimi korektami spowodować, aby ster choć w minimalnym stopniu poprawnie prowadził kocioł, czyli bez sadzy ( a tej było sporo) i bez krateru na palniku. O siwej komorze i płynnym prowadzeniu kotła nawet mowy nie było przez całe 6 dni. Nie mówię, że to kiepski sterownik, ale nie z każdym kotłem sobie poradzi i z każdym opałem, a sterowany zawór 4D z siłownikiem i sterownikiem pogodowym całkowicie rozłożył spalanie.

Szarpało kotłem na prawo i lewo, dobrze, że się nie wywrócił  :)

Na skrypcie z modulacją mocy palnika, palenie w kociołku wygląda lepiej niż poprawnie, brak sadzy, porządny, nie zapadający się kopczyk itd...  Chciałem pozbyć się protezy w postaci RPi i mojego skryptu na rzecz kompletnego sterownika, ale nie wyszło.

Tak bywa. ;)

Dzięki Roman, za kawałek kodu w Pythonie do stworzenia własnego wielo-mocowego algo sterowania palnikiem, ale stwierdzenie, że "poległem" jest delikatnie mówiąc nie na miejscu.

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę za to "Twój skrypt" bardzo dobrze radzi sobie z Twoją instalacją. Wcale lepiej to nie wygląda... Wystaw sterownik to pewnie chętny się znajdzie.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w dużym błędzie. Komorę mam czystą, zero sadzy, małe spalanie i o to chodzi. A wykresy, nie są idealne, ale nie chcesz zobaczyć wykresów na innym sterowniku. Nie mam zamiaru polemizować, instalacja CO prosta z jedną pompą CO i zaworami termostatycznymi, siłownik w pozycji stałej i lipa.

Nie wystawiam sterownika, bo nie ma takiej potrzeby.

Pan Leszek Janicki jako szef firmy, osoba inteligentna i mądra przyjmie bezproblemowo sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz zamiaru polemizować a to robisz. Widać producent ma gest. Kończę temat bo napiszę parę słów za dużo a nie w tym rzecz. Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca w pełnym zakresie mocy sterownika (nie na dwóch mocach) i w szerokim zakresie mocy palnika ok 2kw-9kw (Batory). Dobowe średnie zapotrzebowanie ok 3.5kw Wymiennik OEP16KW. I tym miłym akcentem zakończmy dzisiejsze "przepychanki". Pozdrawiame73766bd4ba8bd349f90fe23bfad970f.jpgfafa203950291b405bc3a525d5796157.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popijam nalewkę z wiśni to mi się to lepiej czyta.

 

Reasumując mój ster jeszcze chodzi i ma się dobrze a moduł od czasu serwisu trzyma połączenie z internetem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1wsze wrazenia, Carbon mokry jak diabli można wyciskac wodę ale w casto znalazłem uszkodzone worki ratowane folia i okazało się ze wyschly w sklepie i rabat za uszkodzone opakowanie 2plusy w jednym.

Węgiel jest drobniutki, jego żar dziwnie plastyczny przy dotyku pogrzebaczem,śpieków brak , ziarnisty popiół, subiektywnie mniej mocy (kiedy rusza strona i wykresy) z rabatem jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem teraz szykowana jest przez programistę paczka z poprawkami + nowe funkcje. Czy zostaną dodane wykresy? Tego niestety nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś termin paczki jest znany - miało być w listopadzie to chyba tuż tuż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent obiecuje że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem wraz z poprawkami i nowymi funkcjami zostaną wrzucone wykresy. Plany planami a życie życiem ;), ale jestem dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że to kiepski sterownik, ale nie z każdym kotłem sobie poradzi i z każdym opałem, a sterowany zawór 4D z siłownikiem i sterownikiem pogodowym całkowicie rozłożył spalanie. Szarpało kotłem na prawo i lewo, dobrze, że się nie wywrócił  :)

 

Na stronie 48 kobra64 pisał, że przy zmiennym przepływie i obciażeniu ten verbomatoł głupieje, ale na stronie 53 (plus wpis 1130 z 57) jest info, że węgiel żre mu z ręki. I bądź tu mądry czy nie z każdym kotłem zadziała, czy nie z każdym użytkownikiem ;) Wykresy miały być w połowie listopada, ale jeżeli będą wykresy na święta to będzie więcej info, tylko userów kurkamało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zmiennymi obciążeniami i przepływami żaden sterownik w kotle węglowym nie poradzi sobie tak żeby poprowadzić go liniowo. Za duża bezwładność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykresy miały być w połowie listopada, ale jeżeli będą wykresy na święta to będzie więcej info, tylko userów kurkamało.

Miały być... niestety przegrywamy z pelletem. Userów jest sporo, ino mało kto chce mieć internet...

Z tym szarpaniem kotłem, to wiesz... nie ster nim szarpie tylko zła instalacja, ale co ja się będę z koniem kopał ? Nie chce mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zmiennymi obciążeniami i przepływami żaden sterownik w kotle węglowym nie poradzi sobie tak żeby poprowadzić go liniowo. Za duża bezwładność.

Ze zmiennymi to jeszcze pół biedy, istotne  w jakim przedziale czasowym te zmiany zachodzą. Tu jak do wszystkiego trzeba podchodzic z głową i zrozumieniem. Np. duży grzejnik żeliwny z prostą głowicą termo on-off potrafi nieraz tak rzucić przepływem i temperaturą, że większość sterów polegnie. Sytuację jest w stanie trochę podratować jeszcze 3D/4D, ale tu również rolę gra dobór skoku jednostkowego i czasu przestoju.Nie ma to jak stara dobra grawitacja  :)

Jak ktoś chce szybkie reakcje kotła na zmienne w krótkim czasie przepływy, niech bierze kocioł na olej, gaz, prąd, w ostateczności pelet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.