Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nastawy Kotła Dedietrich Ecodens Dtg 1300-24 Eco / V130


Przemo71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam kocioł jak w temacie plus sterownik FM-50.

Użytkowałem go już 3 sezony ale teraz zaczął szwankować jest albo z ciepło albo z zimno.

Przeprowadzałem kilka testów i jedna rzecz mnie nurtuje jak powinny być ustawione pokrętła na kotle.

Otwarte czy zamknięte a może to nie ma znaczenia ?

Jak przekręcę w lewo czyli zamknę to palnik gaśnie jak w prawo to działa bez przerwy.

Ma ktoś pomysł jak to ogarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli fm 50 masz na kotle to sterujesz z krzywej grzewczej, jeśli w pokoju to masz krzywą plus czujnik pokojowy

 

http://dedietrich.pl/Media/Biblioteka-dokumentow/Instrukcje/Instrukcje-techniczne-i-instalacyjne/Regulacja/Pozostale

sciągasz fm 50

temperatura zewnetrzna ochrony przed zamarżni,eciem ustawiasz na  -8

jeśli chcesz by bardziej reagował ci czujnik pokojowy zwiększ z 3 na 5 do 8

maksymalna temp na grzejniki czyli pewnie ob A daj 60-65 krzywa 1,3 do 1,5

jeśli masz podłogówkę ob B daj 45-50 krzywa 0,8 do 1,0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

I znowu kłopoty (przy pierwszych mrozach poniżej -5) kocioł nie reaguje na czujnik pokojowy FM50. Przy ustawieniu temp. pokojowej 23 stopnie rozbujał temperaturę w domu do 29 st.

Mam podłogówkę i grzejniki.

Mam następujące ustawienia na sterowniku:

parametr 3 - 1,5

parametr 4 - 0,5 (na tyle zmniejszyłem bo zgodnie z poradą dobrosław0 było 8 ale mimo to nie ma reakcji kotła :(

parametr 5 - 75

parametr 6 - 45

parametr 7 - 1B

parametr 8 - 10

parametr 9 - 1

parametr 10 - 6,0

parametr 11 - -3

parametr 12 - 1

I tak to wygląda a kocioł szaleje. Czy ktoś pomoże ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy mrozach poniżej -8 piec nie słucha termostatu i chodzi z krzywą grzewczą parametr 11 czyli ochrona przed zamrożeniem ustaw na minimum czyli minus 8 niżej się nie da, czyli od -8 wzwyż słucha termostatu poniżej idzie z krzywej grzewczej, czyli zmniejsz parametry p3 krzywa dla obw A daj np z 1,5 na 1,3 lub 1,2 , krzywa na podłogówke (jeśli czujnik wisi nad podłogówka ) tez możesz sprubować zmniejszyć nm na 0,5 ,inaczej nie wyregulujesz, maks temp na grzejniki czyli p5 ustaw np na 60 czy 65, p6 czyli podłogówka maks 40-50. Ten typ tak ma nic nie zdziałasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobroslaw0 dzięki za podpowiedź rzeczywiście ten typ tak ma ale właśnie dlatego może warto się go pozbyć (bo nie jest zbyt komfortowy).

Jesteś jak widzę obyty w temacie może udziel mi rady czy warto zmieniać ten sterownik ??? Jak tak to na jaki ??? I jakie przeróbki trzeba zrobić podczas podłączenia nowego sterownika ?

Tak szczerze to krzywej grzewczej mam dość ...

 

Do zybie2 czujnik mam tam gdzie podłogówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.