Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Bereta 12/22 A Sterownik Salus091Fl


Andrise

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie zakupiłem takowy sterownik jestem zielony w tym tematach ale żadnej filozofi w tym żeby go podłączyć bo wkoncu są tylko dwa kabelki ale i tak nie wiem gdzie go podłączyć domyślam się ze w piecu mam znaleść oznaczenia COM i NO . A nie mogę znaleść a sąsiad mówił że dużo zaoszczedze przy takim sterowniki pomoże ktoss ??

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik pokojowy podłącza się zamiast zwory , powinieneś mieć w kotle taką skrzynkę jak na fot, wypinasz zworę i tam wstawiasz przewody do Salusa

Jak tego nie możesz znaleźć to daj fot elektryki / elektroniki tego kotła

 

Tylko wyłącz kocioł z zasilania!!!

post-18578-0-72630800-1478795011_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedzi przepraszam ze dopiero teraz odpisuje ale nie miałem kiedy wejść na łapka praca hehe

w sumie dziwne bo czekałem na odpowiedz do wieczorem a nie wiem dlaczego jej nie było wyświetlone

a poradziłem sobie z podłączeniem go sam  bo wszędzie pisało na forach o tym mostku własnie hehe i zaryzykowałem 

w sumie to go odłączyłem go moją wkurzał miałem go w kuchni (nie było nic gotowane) a niby było 24 stopnie a w pokoju obok zimno było nawet ja to odczułem (gdzie nie jestem zmarzlak hehe) a nie wspomnę w pokoju dalej gdzie śpi małe dziecko. więc go odłączyłem

 

Co do wody to nie wiem ile to jest dużo ogólnie ogrzewam jakieś 60m pierwszy raz mam doczynienia z takim ogrzewaniem.
sąsiad ogrzewa tyle same i mowil mi ze musze miec ten sterownik duzo zaoszczedze. w domu mam srednio 22 stopnie zalezy czy jestesmy w domu przez cały październik poszło 115 kwh gazu nie wiem czy to dużo wiadomo jeszcze dochodzi kąpanie i zmywanie jak nie grzałem płaciłęm jakies 70 zł za gaz bodajże teraz byl rachunek na 250 zł.

Teraz pytanie z innej beczki

wiekszość grzejników w sumie 3 podłączał znajomy miał doświadczenie w tych sprawach.

Ja sam osobiscie musialem podlaczyc jeden grzejnik i pociągnąc do niego rurki pierwszy raz to robiłem i nie wiem czy źle podłaczyłem ale zaczely grzać inaczej nie grzeją całe tak jak powinny nie sa całę cieple. Wcześniej zanim go podłączyłęm to grzały wszystkie dobrze wszystkie są odpowietrzone. nie wiem czy może być to winna trójnika który zepsułem tzn przekraciłem jedną zakrętkę ale woda nigdzie nie cieknie

Nie wiem też czy piec jest dobrze ustawiony bo ten kto mi go zakładał nie wiedzał ze bedą 4 grzejniki z tego co wiem to sie go tam reguluje jakoś ale to juz nie dla mnie. ciśnienie mam wporzadku w sumie nawet więcej niż zanim podłączyłem ten 4 grzejnik.

i Teraz pytanie czego to jest powód ? jutro moge wstawić fotki jak wygląda moja instalacja jesli to w czyms pomoże 

Dzięki za odpowiedzi

P.S jeszcze jedno co powiecie o tym piecu ? zależy mia na oszczędności nie wymagam wiele bo akurat takowe piece to sa drogie. i jeszcze jedno srednio na piecu mam ustawione 20 stopni teraz jest akurat cieplo na dworze więc wiecej nie potrzeba. a grzejniki sa takie w sam raz. Czy dobrze działa ? jakie wy macie temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.