Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

Arnuko

Galmet Problem Ze Zbyt Dużym Zużyciem Węgla/ustawienia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 2 tygodni mam problem z węglem. Zmieniłem dostawce węgla. Pale czeskim 600zl/tona. Piec spala strasznie duzo tego opalu i jeszcze więcej wywala popiołu w porównaniu do tego poprzedniego węgla. Po 3.5 dnia cały zasobnik 150kg został spalony a po otwarciu pieca widok taki jak na zdjęciach. Z poprzednim węglem nie było by do pomyślenia ze tak szybko zostanie spalony a popiół zawsze był sypki a jak widać na zdjęciach ten to jakieś gródki a nie popiół... Ustawienia takie same od zawsze posiadam i przez 4 lata nie było problemu. Prosił bym o jakieś rady co przestawić w ustawieniach gdyż na dworze coraz zimniej a ja prędzej zbankrutuje niż ogrzeje dom. Wszystkie dane podane poniżej.

Dom 190mkw, 2008r, ocieplony, okna plastikowe

Instalacja plastikowe rurki 4 pompy

Piec Galmet i nie znam jego oznaczenia

sterownik to Regulator temperatury kotła C.O PERFEKT Galmet

Nie posiadam sterownika pokojowego

Pogodowka odłączona

Aktualne ustawienia pieca;

-temperatura zadana na kotle 54c

-korekcja nocna -3c

-korekcja ekonomiczna -6c

-moc kotła 100%

-ilość powietrza 39%

-temperatura CWU 45c

-temperatura załączenia pompy C.O 30c

-zakres regulacji 0c

-czas calkowania 140s

-współczynnik pogodowy 70%

-obroty minimalne dmuchawy 25%

-obroty maksymalne dmuchawy 70%

-czas ruchu podajnika 15s

-maksymalna przerwa pracy 225s

-minimalna przerwa pracy 30s

-przerwa nadzoru 9min

-czas nadmuchu nadzoru 8s

-moc nadmuchu nadzoru 0%

-minimalna temperatura zadana 45c

-czas wygaszania 90min

-priorytet CWU nieaktywny

-histereza CWU 3c

Dodam jeszcze, ze jak otwieram piec podczas pracy to ogień jest taki wielki, ze wystaje poza drzwiczki pieca a nigdy tak nie bylo.

Pozdrawiam i czekam na jakieś rady. Z góry dziękuje. W załączniku zdjęcia.

post-57669-0-62936800-1478445024_thumb.jpg

post-57669-0-31842800-1478445029_thumb.jpg

Edytowane przez Arnuko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jaki ten węgiel ??  Wiesz przynajmniej czy to nie jest brunatny???  Bo jesli taki kupiles to teraz musisz znalexc odpowiednie ustawienia. NA zdj. widac jakby niedopalony groszek.

A gdy taki duży plomień to zmniejsz nadmuch lub przysłoń wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak brunatny lecz od 4 lat pale brunatnym i ustawienia takie same cały czas. Zmniejszyłem nadmuch i płomień nie jest już taki duzy. Jakie parametry najlepiej regulować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrea12
      WItam,
      Czy miał ktoś do czynienia z w/w kotłem? Czy ma on jakieś wady, o których warto wiedzieć? W internecie mało o nim a na papierze podoba mi się większość z jego cech (pionowy wymiennik, palnik Pellas Revo, cena koło 11k). O samym palniku dużo informacji można znaleźć na forum jednak o kotle już nie bardzo. Z góry dziękuje za pomoc.
    • Przez BaG
      Witam. Mamy problem z c.o. Robilismy c.o. od podstaw i wszystko działa ale po dorzuceniu dużej ilości węgla temperatura zaczyna szybko rosnąć i się przegrzewa. Piec mamy 10Kw na mieszkanie 75m w starej nieocieplonej kamienicy.
    • Przez Alton
      Witam, wczoraj coś się stało z moim kompem.. mimo, że zadana temperatura już została osiągnięta, on cały czas jest w trybie rozpalania- nie przełacza się w tryb pracy i dmucha cały czas.. informacja w paramtrach- styki termostatu rozłączone, nic więcej nie znalazłem.... co może być przyczyną?
    • Przez Maliszatko900
      dzien dobry potrzebuje pomocy z tym piecem mam taki problem ze woda mi sie grzeja max do 37stopni nie wiem czym to jest spowodowane
      osobno mam ustawienie wode na 65% stopni piec ustawiony na 60% stopni a woda letnie dołączam zdjęcia jesli by sie mógł ktos  wypowiedziec w tym temacie i udzielic pomocy "bez krytyki " z góry dziękuje
    • Przez bart88
      Witam Wszystkich !
      Mam do Państwa prośbę o pomoc we właściwym skonfigurowaniu sterownika do kotła którego model podałem w tytule. Napiszę więcej szczegółów aby ułatwić Wam rozwinięcie tematu. 
      Kocioł - jak w tytule
      Sterownik - Galmet eLider 
      Powierzchnia domu - 160m2 ocieplony , okna plastiki, podłogówka + grzejniki aluminiowe
      Pompy- Wilo Yonos PICO 2.0 25/1-4 180MM 230V obiegowa, Wilo Yonos PICO 25/1-6 180mm 230V obiegowa
      Zawór regulacyjny - AFRISO ARV 484 Proclick 4-Drog.
      Siłownik - AFRISO ARM 343 Proclick 3-Punktowy 120Sek.90
      Zbiornik na wodę - Galmet 140l wiszący pionowo.

Obecnie mam ustawiona temp pieca 47 stopni jednak komputer i tak nagrzewa do 50-53 stopni kociol . Temp wody na grzejniki ustawiona 40, na zbiornik z wodą 45 stopni. Komputer pokazuje zuzycie na poziomie 21kg na dobę co uwazam za grubą przesadę gdyż na dworze mamy 6 stopni na plusie a w domu jest tak ciepło, że możnaby na majtach chodzić i uchylić okna . Wszystkie kaloryfery ustawione na danfosie na pozycje 3 a podlogówka ustawiona na 35 stopni. Moc kotła ograniczona do 70% , czujnik pogodowy nie podłączony, tryb pracy dwustawny oraz "ZIMA" . Jeżeli potrzebujecie więcej informacji aby mi pomóc postaram się odpowiedzieć na Wasze pytania. Proszę o pomoc w prawidlowym ustawieniu sterownika aby groszek sie niepotrzebnie nie spalał. Z góry dziekuje za odpowiedzi !! :))
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.