Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termomodernizacja-Kocioł Na Pellet


sebwiecz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Uczestniczę w programie jaki zainicjowała moja gmina na termomodernizację domu i wymianę źródła ciepła na Eko czyli pellet oraz kolektory słoneczne.

 

Jako że to program z pieniędzy publicznych to moja rola będzie polegał na tym żeby zasugerować projektantom co bym chciał aby mi zainstalowali.

Nie będę się rozpisywał o doborze mocy kotła, instalacji itd. bo to należy do projektanta ale chcę się bardziej skupić nad źródłem ciepła i potem ogarnięciem tego (zarządzaniem jednym systemem)

Z zawodu jestem automatykiem/robotykiem ale na palnikach się nie znam a to wydaje mi się jedna z najważniejszych rzeczy w kotle + oczywiście sterowanie.

 

Teraz do sedna sprawy.

Mam wytypowanych kilka totków na pellet w raz z ich sterowaniem

1. Defro Kompakt EkoPELL

2. HT DasPell LuxGL

3. Kostrzewa Twin Bio Luxury NE

4. LazarSmartFire

5. Tekla TYTAN BIO

 

Moja koncepcja od początku była taka aby spiąć solary i kocił w jeden system zarządzający tym wszystkim poprzez ethernet.

 

Prośba do was teraz o radę jaki palnik/piec wraz ze sterownikiem byłby ok do moich założeń.

Opinii o defro jest trochę ale czy to dobry kocił do tego sytemu nie wyczytałem, wszędzie tylko sam bełkot marketingowy.

Porównywałem dtr-ki tych kotłów i tylko mi się mętlik w głowie zrobił.

Większość tych kotłów jest na sterownikach plum ecoNET oprócz defro, ale nigdzie nie wyczytałem jak jest sterowanie piecem i dodatkowymi urządzeniami ethernetowo, za to tekla ma rozbudowany system sterowania ale co z palnikiem i jego jakością.

Kostrzewa ma swoją aplikacje na androida do sterownia podstawowymi parametrami i podgląd pod temperaturę.

 

Wiem że te Kotły to nowości i nikt mi nie udzieli opinii na temat akurat tych modeli ale, jakie są wasze opinie i doświadczenia z tymi firmami.

Piszą wszyscy o patentach na swoje palniki ale jak się to ma do rzeczywistości to już nie ma nigdzie napisane.

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje zerknąć również na Biawar. Mają sterownik estymy który zepnie kocioł, bufor, solary, do 16 obwodów co, 2 CWU i wszystki możesz sterować przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto robi palnik nie wiem. Biawar należy do koncernu Nibe i prawdopodobnie to ich licencja.

 

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam kotły sas bio efekt,ze sterownikiem recalart ,i platformą internetowa multifun ,mam taki kocioł na ekogroszek spisuje sie swietnie ,pewno na pelet tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebe to duża firma, moja była firma instalowała jakieś urządzenia od nich jednej z galerii handlowych.

 

A co do sasa to mam ich piec na miał, tylko że zwykły zasypowy, nie powiem od 6 lat wszystko ok, ale jakoś nie wiem jak te ich sterowniki tech spiszą się przy bardziej skomplikowanym sterowaniu, właśnie nie widziałem u nich możliwości spięcia sterowania kotła z solarami.

A po za tym to już jest zdzierstwo dodatkowo 120 zł rocznie.

"Po utworzeniu nowego konta w systemie e-multifun użytkownik otrzymuje 30-o dniowe konto PREMIUM. Konto po okresie testowym jest płatne. Miesięczny koszt to 10 PLN brutto. Użytkownik konta PREMIUM, korzysta z wyżej opisanych opcji standardowych, a ponadto ma do dyspozycji pełny zdalny dostęp do wszystkich parametrów sterownika MULTIFUN."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DasPell to kocioł kotłem, ale mają nowe palniki sygnowane swoim logo. Opinii nie ma o nich żadnych, ciężko było uzyskać nawet podstawowe dane, więc od strony praktycznej nic nie napiszę. Wcześniej dostępne były Xmini i Roto, więc można jedynie podejrzewać, że ten nowy twór to też Pellas. Na pewno jest dobra i rozbudowana automatyka Pluma - sterowanie pracą palnika automat lub manual praktycznie w dowolnym zakresie (regulowane czasy podawania i nadmuchy w każdym zakresie, regulowany czas przerwy, histerezy między progami 30-50-100% itd.) i więcej funkcji w standardzie np. czujnik temp. powrotu, temp. spalin. Mimo, że w Estymie tego brakuje to też dobry sterownik (zawsze można dokupić moduł rozszerzeń) - zależy kto i czego potrzebuje. Dla niektórych może nawet lepiej jak mają mniejsze możliwości regulacji.

Przy wyborze nowego kotła sam bym się teraz zastanawiał nad Biawarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego Patrol.

Rozmawiałem z przedstawicielem telefonicznie i mówił że to ich palnik :)

Gość z Biawaru nie odbierał telefonu.

Muszę się przejechać do Instalbudu i do Eko-instal do Zabrza oni są przedstawicielami DasPella  Biwaru może coś powiedzą ciekawego.

Plum ma jak widzę na razie najbardziej rozbudowaną automatykę.

Widzę że Tekla też ma sterowniki na estymie ale o piecach nic ciekawego nie wyczytałem jak do tej pory.

Kolega kupił w zeszłym tygodniu Sasa, ale ma kłopot żeby to ustawić wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po dłuższej przerwie, wpłyną do mnie projekt instalacji.

Co sądzicie o tym ?

 

Moje uwagi na razie to zastąpienie zwykłych termometrów czujnikami i zawór mieszający wodę użytkową TZM podłączył do sterownika.

Projekt jest dla pieca Ekopell duo 20kW - ale nie wiem czy warto dołoży parę groszy, i wsiąść 16 kW kompakt,

K01.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.