Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek Wesoła 100% Opinie


ziomal74

Rekomendowane odpowiedzi

Kupowałem jako EKO (muszę zerknąć na fakturę), był na placu też nieeko, z tego co pamiętam to babka mówiła że ten (nieeko) ma ziarnistość 5-35 (w każdym razie coś ponad 30) i sporo miału, faktycznie tak też wyglądał.

Na stronie KWH jest w ofercie - http://www.khw.pl/oferta/groszek_II.html

W tym zakupionym praktycznie nie ma miału, może jakieś śladowe ilości.

Płaciłem 760zł/t, kupowałem tydzień temu, ogólnie mokry, póki co nie wrzuciłem go do piwnicy/kotłowni (brak czasu).

Wrzucam po trochu i to co wrzucę zdąży przeschnąć zanim trafi do zasobnika.

 

Węgiel ten, od tego gościa (jest na liście autoryzowanych sprzedawców węgla KWH SA), kupuję od wielu lat i zawsze byłem z niego zadowolony (wcześniej było to orzech II).

 

 

Podajnik ślimakowy, stalowy z kołnierzem żeliwnym, prostokątnym, nie wiem kto jest producentem.

 

Popiołu w zasadzie mało ale dużo bryłek koksu.

 

Dziś zdjąłem przysłonę na dmuchawie, zobaczymy jakie będą skutki.

 

wadus pali(ł) wesołą - post #125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w 2 lata w starym kotle koronkę wypaliło bo musiałem dobrze mu powietrza dawać zeby go jakoś dopalać. Albo normalne ustawienia jak u znajomego spala u siebie a powstałym koksem pali jego matka w dolniaku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, no pale wesola juz drugi sezon. pierwszym razem byl super wysuszony i nawet jednej kropli wody nie widzialem na koszu.

 

W tym roku jest sporo wilgoci. Zawsze kupuje w workach jutowych i w kotlowni mam teraz 28 % wilgotnosci otwieram 2-3 worki i tak z 3-4 dni stoja ale i tak ta woda sie wytraca (zastosowalem pochlaniacz wilgoci w podajniku troche pomoglo, ale przy slimaku pewnie i tak jest wilgoc bo tam gdzie jest zawleczka jest przezroczysta plastikowa oslonka i na niej tez widac krople wody od srodka)

 

Ustawienia mam na 28 Mj, poweitrze od 5 do 35%, modulacja 5-100% ale nigdy nie wchodzi na wiecej jak 30%. 

 

Co do spalania pali sie bardzo dobrze popiol jest drobniotki jasno szary. ja placilem 850 zl/t 

 

No i moge powiedziec nic zlego o eko z weslolej, czy mokry czy suchy pali sie tak samo dobrze, nie widze pogorszenia wydajnosci kotla, spalam okolo 8 kg/dobe i tak juz 3 tyg. odkad wlaczylem piec. (1 worek wystarcza na 3 dni i dosypuje) nie sypie wiecej jak 1 worek. w zeszlym roku 4-5 razy zasypalem caly kosz i tyle samo razy zerwalo mi zawleczke zawsze po pelnym zasypie. aha i z popielnika wyciagnalem przez caly sezon moze z 6 kamieni takich 2x3 cm. na szczescie nie blokowaly slimaka

 

Wesola jest wysokokaloryczny przy duzej ilosci powietrza zacznie sie spiekac i ciezko jest go ustawic aby dobrze sie palil, przy malej mocy i ciaglym lekkim dmuchani pieknie sie dopala dajac sporo mocy na kociol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje pierwsze wrażenia są następujące .popiołu dosyć dużo a dmuchawę mam nastawioną na 1 w skali do 10 czas podawania 8 przerwa 45 podawanie w podtrzymaniu 8 sec. co 11 min,wentylator otwarty tak na 80% .spieki są i to spore ale takie lekkie że się bardzo łatwo rozpadają jak je dotknę jakis prętem.gdy miałem mniejszy dostęp powietrza na wentylatorze to po 6-8 godzinach spieki były takie bardzo twarde trudne do rozbicia ,dlatego nie rozumiem jak mówicie że dobry groch to nie trzeb duzo dmuchać a u mnie chyba jest na odwrót .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

groszek z Wesołej ma wysoką spiekalność. Spieki tworzą się gdy przechodzi w podtrzymanie. Może pomóc manewr zwiększenia częstotliwości ruchu na palniku - podawać krócej ale częściej (4 sek co 22 sek) i zwiększ trochę nadmuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a co to jest ta modulacja.u mnie początek palenia tym groszkiem to powiem jutro jak mi się pali

Modulacja moca tzn, ze sterownik tak dobiera sile dmuchania i predkosc podawania wegla aby kociol utrzymywal zadana temperature wody na kotle poprzez ciagle korygowanie wspomnianych parametorw. 

 

Sterownik jak widzi ze temp. wzrazsta to zmniejsza moc jak spada to ja zwieksza. 

 

Weslola najlepiej sie pali jezeli jest dosyc dobrze dopalona a na to potrzeba troche wiecej czasu i tlenu.  Eko z wesolej zle znosi gwaltowne skoki mocy np. wejsce na pelna moc z stanu czuwania ma spora spiekalnosc, ale to juz wiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

groszek z Wesołej ma wysoką spiekalność. Spieki tworzą się gdy przechodzi w podtrzymanie. Może pomóc manewr zwiększenia częstotliwości ruchu na palniku - podawać krócej ale częściej (4 sek co 22 sek) i zwiększ trochę nadmuch

zobaczę do jutra i najwyżej zmienie na te krótsze czasówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też palę tym eko ( Wesoła)  już 3 rok ponieważ nic innego u mnie nie ma, kombinuję z  ustawieniami, ale za nic nie potrafię doprowadzić do tego, aby popiół był jak z papierosa. Zostają mi takie spieki popiołowe, kruszące się jak się je dotknę. Generalnie nie jest źle, ale nie podoba mi się to. Teraz jestem na etapie ustawienia wentylatora na poziomie 100. ( zakres od 20 do 250). Niestety kończą mi się pomysły jak to ustawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam drobniutki popiol barwy jasno szarej bardzo lekki i drobny, zdazaja sie malutkie (wielkosci grochu jasia spieki) ale sa tak suche i lekkie ze w palcach sie rozlatuja.

 

Jak nie umialem ustalic spalania to zamiast popiolu mialem wiaderko zlepionego czegos jak kalafior. Wesola wiec potrafi sie dobrze palic ale musi miec troche czasu i byc delikatnie dopowietrzona. Nie moze byc zbyt mocno dmuchana bo inaczej zaczyna sie spiekac.

post-62909-0-66413500-1478463847_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-61315-0-51919800-1478504206_thumb.jpgpost-61315-0-63062300-1478504213_thumb.jpgpost-61315-0-69931400-1478504221_thumb.jpgpost-61315-0-21057700-1478504227_thumb.jpgpost-61315-0-76459500-1478504232_thumb.jpgpost-61315-0-80126100-1478504243_thumb.jpgpost-61315-0-63090500-1478504253_thumb.jpgpost-61315-0-58943400-1478504262_thumb.jpgpost-61315-0-68216900-1478504270_thumb.jpgpost-61315-0-41615400-1478504276_thumb.jpgno to u mnie chyba marzenie ściętej głowy.wrzucę parę fotek żebyś zobaczył jak to wygląda u mnie tak po 10 godz. nie zaglądania do pieca,przy nastawieniach PODAWANIE 5 SEC.,PRZERWA 23SEC.,DMUCHAWA 2 w skali do 10,przerwa w podtrzymaniu 10 MIN.i podaje w podtrzymaniu 8 sec.piec jak pracuje to tak około 11-12 min a stoi ok 15 min.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kiedys u mnie sie palilo a to byl w zeszlym sezonie i eko bylo super suche. Okazalo sie, ze dmuchawa dmuchala mi zbyt mocno i nic nie dawalo bnizanie mocy dmuchawy. 

Dopiero upgrade softu sterownika pomoglo dzieki temu dmuchawa zaczela lagodnie zmieniac predkosc dmuchania. 

 

Nie wiem jak Twoj piec pali tnz. w jakim trybie pracuje, U mnie to jest ciagla praca a sterownik moduluje moca kotla. 

post-62909-0-67955700-1478506222_thumb.jpg

post-62909-0-19497300-1478506416_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej zaczynam męczyć .ustawienia przetestowane chyba już wszystkie i d....cały czas spieki miejsze albo większe ale są.ale teraz inne pytanie.podczas czytania różnych wątków na forum na temat ustawień wyczytałem gdzieś,że optymalna wysokość deflektora nad paleniskiem to 15-20 cm.a u mnie było zaledwie 13 od retory czyli jak się zrobi kopczyk to jeszcze mniej. Podłożyłem pod haczyk od deflektora śrubę żeby go troche podnięść i mam wrażenie że jest odrobinę lepiej albo już mi się tylko wydaję.powiedzcie czy to prawda z tą wysokością czy każdy piec ma inaczej i u mnie np.powinno być tak jak zrobił producent.ps.wczoraj czyściłem ten deflektor i zobaczyłem że jest normalnie popękany i chyba już długo nie pociągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to widzę że ja mam to co ty kiedyś ale to co mówisz że zrobiłeś to dla mnie czarna magia.ja tylko wiem jak wejść w menu serwisanta i przestawić czas pracy w podtrzymaniu,reszta co się tam pojawia to nie mam pojęcia co to jest.niestety laik i tyle

Może nie zrozumiałem ale wydaje mi się że kol Wadus usprawnił funkcję PID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a więc tak spieki się robią jeszcze po kilku godzinach bez interwencji mojej w piecu.są to takie spieki bardzo klejące tak jakby rozgrzany eko był polany klejemi sklejony już w retorcie.cały czas kopczyk mi się zapada do środka i co parę godzin muszę go ręcznie samym podajnikiem podnosić.powietrza juą daję bardzo mało 1 bieg z 10 a wentylator uchylony tak na 20%.podawnie 5 ,26 przerwa.praca w podtrzymaniu 5sec. co 5 min .nadmuch opóżnienie w podtrzymaniu 6sec.teraz w ustawieniach serwisowych znalazłem nadmuch z dwoma opcjami 0 i 1 .u mnie jest nastawione na 0 (czy 1 to może mniejsza siła nadmuchu )bo ja nie wiem.a i jeszcze coś w stylu siła rozruchu czy rozdmuchu wentylatora było 3 zmniejszyłem na 2 .podpowiedzcie coś mądrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jak będzie sie paliło na pracy ciągłej, czyli bez przechodzenia w podtrzymanie. Jeżeli przy pracy ciągłej węgiel\popiół będzie sie spiekał to już z właściwie nic nie zrobisz, bo to najprawdopodobniej wina węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to żeby kocioł pracował cały czas poniżej zadanej nigdy jej nie osiągając, a co za tym idzie nie przechodząc w podtrzymanie. 

 

Ustawiasz małe podawanie, np. 3/40 i dopasowujesz do niego powietrze (nie odwrotnie). Powietrze ustawiasz tak żeby palenisko było na granicy dymienia (minimalny dym pojawia sie i znika). Obserwujesz to na kominie a nie w kotle, bo otwarcie drzwi kotła zaburza spalanie. Jeżeli temperatura będzie rosła lub spadała to skracasz lub wydłużasz przerwę i dopasowujesz powietrze, aż osiagniejsz temperature odpowiadającą zapotrzebowaniu. Zostawiasz kocioł na kilka godzin obserwując spalanie.

Jeżeli w popiele pojawią sie koksiki to zwiększ troche powietrze, ale płomień nie moze zmienic kolory na bardzo jasno żółty, albo biały.

 

Jeżeli wszystko ustawiłeś dobrze to powinieneś osiagnąć idealne spalanie, bez niedopałów i różnych tworów na retorcie. Jeżeli tak nie jest, to albo opal felerny, albo palnik poza zakresem mocy na którą został zaprojektowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.