Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Solid Ze Sterownikiem Multifun


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

Mierzyłem mój Solid jak przyszedł, bo wydawało mi się że jest bardzo duży, ale wymiary nie przekraczają podanych w specyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie wiedziałem. Pierwsze pomyślałem, że to Sas  Efekt. Dostałem jako jeden z pierwszych po lifcie. I dzieki im za to, bo wygląda naprawdę jak mercedes wśród kotłów. Oprócz super wyglądu, jest bardzo starannie wykonany, no i ten sterownik-bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek po rozmowie z infolinią SAS nie mają żadnego kotła w starym wydaniu wszystkie kotły które wychodzą są w nowej szacie. Czas oczekiwania około jednego tygodnia w zakładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymienili mi zbiornik w moim Solidzie, na prawidłowy czyli z układem kompensacji ciśnień.

Wsypałem 150kg grochu, jeszcze by mi z 10kg może 20kg weszło. Szkoda,że ten popielnik jest niedorobiony, bo tak byłby full wypas.

post-16882-0-15238300-1478112762_thumb.jpg

post-16882-0-84944200-1478112794_thumb.jpg

post-16882-0-42952700-1478112841_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdjęcie boczne i ten uskok po kiego im wyszedł?

 

Uskok faktycznie jest, po co nie wiem. Przez to zatrzymują się kawałki węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja z lat 70-80. Pustak pianowy 12cm i 25cm z pustką powietrzną, ściany otynkowane. Nowe okna 2 i 3 szybowe. Stropy ocieplone szkłem piankowym. Dach nieocieplony, tylko deskowany i papowany pod gontem.

post-16882-0-41016000-1478283925_thumb.jpeg

Po kilku dniach od uruchomienia  zmieniłem fabryczną wydajność podajnika z 0,15kg/min na 0,24kg/min. Po zużyciu całego kosza opału sprawdzę czy jest prawidłowo i ewentualnie skoryguje aktualne ustawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka instalacja stara( grube stalowe rury) czy nowa ?

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Instalacja stara, stalowe rury, żeliwne grzejniki.

 

Może te osłony zewnętrzne na nim wiszą. 

Faktycznie tak jest i dzięki temu zbiornik od góry do dołu po zewnętrznej jest prościutki.

 

Robinet CWU ustaw 46 histereze 4 - za czesto załącza się pompa. A masz 44 /2  czyli 43-45.

Histereza jest 2, ale załącza mi przy 42stC a wyłącza przy 46stC. Jest jedno ale, zawór zwrotny od CWU coś mi przepuszcza, tak że bez pompy potrafi mi dojść do 50stC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robinet wbij ustawienia, które podałem i sprawdź spalanie.

Ustawiłem zdalnie oprócz parametrów serwisówki do której nie mam zdalnego.

 

Dla Twojego kociołka 55 tak jak pisałem.

W okrsie przejściowym ustaw PID standard.

Ale co 55?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.