Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Często Blokuje Się Slimak?


Leniobec

Rekomendowane odpowiedzi

Mam duzy problem! Kupilem piec i okazuje sie ze przez uklad kotlowni, nie bede mogl wyciagnac slimaka i odpiac podajnika od wymiennika. Musze odpiac piec od calej instalacji, obrucic go i dopiero wtedy wyciagne podajnik i slimak. Dlatego mam pytanie jak czesto jest to potrzebne przy piecu na ekogroszek? Czesto przycina slimaka tak, ze konieczne jest jego calkowite wysuniecie aby go odblokowac? Czy potrzebne jest w trakcie użytkowania odłączanie zasobnika od wymiennika? Niestety na etapie fundamentu nie pomyslalem o przesunieciu sciany i teraz mam taka sytuacje. Prosze Was o wypowiedzi jak czesto w waszym przypadku slimak został zablokowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku palilem zima jeszcze w niezamieszkalym domu i nic sie nie przycięło. W tym roku dopiero skonczylem pierwszy tydzien i ta sama sytuacja. Pewnie zależy dużo od węgla i zużycia ślimaka.

 

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele zależy od opału. Jak trafisz na felerny to ci co dzień będziesz miał klin do wymiany, a więc i wyjęcie ślimaka. Możesz mieć nawet i dobry miał a kawałek pręta/druta czy też kamień też go zablokuje.

Jak podajnik jest skierowany w stronę ściany działowej to może wykuj rewizję 50x50cm przez którą będziesz mógł wyjąć ślimak. Lepsze to niż obracanie pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakim groszkiem palisz?

Ja właściwie palę jakimś no name z miejscowego składu. Do składu przyjeżdża luzem na nim jest workowany w przewiewny worek. Wg. Deklaracji sprzedawcy ma 28MJ i sądząc po spiekach faktycznie może tyle mieć. Z opowieści wiem ze blokada ślimaka to bardzo powszechny problem i lepiej tak jak @Przemysław85 radzi zrobić rewizję. Ja mam motoreduktor z autorewersem wiec teoretycznie zerwanie zawleczki mi nie straszne.

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 4 zerwania w zeszlym roku tylko pierwszym razem wyjalem slimaka (teraz mysle ze niepotrzebnie) 

 

Po pierwsze jak zerwie zawleczke wziac klucz i sprobowac przekrecic w przeciwnym kierunku kilka ruchow w lewo w prawo i u mnie zawsze pomagalo. 

 

Ale zgodze sie z opinia przedmowcow (pomysl o jakiejs rewizji niewielki otwor dasz rade zrobic, lepsze to niz przekrecanie kotla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem potrzeby wyjmowania ślimaka. Jak zerwie zawleczkę to wystarczy klucz i trochę poruszyć ślimakiem i założyć nową.

Trzeba tylko uważać co sie sypie, bo czasem można natrafić na jakąś śrubę metalową w węglu. Kolega wyciągał kiedyś 30 cm pręt zbrojeniowy z podajnika (ale nie musiał wyciągać ślimaka).

 

Najlepiej jest mieć slinik, na którym można włączyć obroty wsteczne + odpowiedni sterownik + zawleczka elektroniczna i całe lata mamy problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Panowie za odpowiedzi. Wygląda na to, że bede musial obejsc sie bez rewizji bo sciana o ktorej mowa to scisna zewnetrzna kotlowni wiec musialbym zrobic rewizjie w 30 cm murze i 15 cm elewacji. Nie mam pojecia jak moznaby to zrobic bez szkody dla budynku, chociażby cieplnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wymiary ma kotłownia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Panowie za odpowiedzi. Wygląda na to, że bede musial obejsc sie bez rewizji bo sciana o ktorej mowa to scisna zewnetrzna kotlowni wiec musialbym zrobic rewizjie w 30 cm murze i 15 cm elewacji. Nie mam pojecia jak moznaby to zrobic bez szkody dla budynku, chociażby cieplnej.

A może można zamienić kocioł z zasobnikiem miejscami, jaką wtedy będziesz miał ścianę? Jeśli jednak mimowszystko nie będziesz miał możliwości zrobienia rewizji to zainwestuj w sterownik i motoreduktor z rewersem. Zmniejszyć w ten sposób prawdopodobieństwo zerwania zawleczki i kłopotu z jej wymianą.

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.