Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Powietrze-Woda Vs Kocioł Na Pellet


dodde

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jest cos kolo 1:1,6 55 na wyjściu viesiek ,daikin natomiast nie znaju dla tych -20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj gość fajnie opisuje dwie pompy, popularnego panasa t-cap i daikina http://www.blog.karbon.com.pl/pc-powietrzna/jak-madrze-wybrac-pompe-ciepla/  Mimo, że gość chyba sprzedaje i montuje Dakina to sam tekst chyba jest obiektywny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak widze ze cop 4,65 ale jak sie zagłębimy to wychodzi porównywalnie przy - 20 z tym ze wiesiek jest w stanie pracować bez udzialu grzałki a reszta towarzystwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samsung przy -20st ma delikatnie powyzej 2 przy -25st około 1,9 dla temp 40st zasilania pisząc o ehs

dla DVM s2 jest lepiej bo dla temp 40st  na wyjsciu i -20st zew  dla pompy 56kw mamy pobór niespełna 18kW  i 43kW na wyjsciu ,bez udziału grzałek dla HT grzałkami podnosimy temp jesli jest taka konieczność

 

a co do daikin to nawet nie wiem czy ma certyfikacje dla -20st bo ztego co pamietam to nie mogą tego przejsc

samsung ma do -25st gwarancje parametru a panasonic do -20st dopiero pompa panasonic aqarera  tap ma certyfikacje do -25st ale ze wzgledu że to pompy o mocno przewymiarowanych wymiennikach co za tym idzie o wiekszych wydajnościach i super ciche w eksploatacji no ale droższe od samsung o jakieś 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle t-cap to HT pompa? Chyba nie. Jak ktoś potrzebuje PC, żeby zasilić starą instalację wysokotemperaturowymi grzejnikami to jak przy -25 PC ledwo wydusi 40 stopni, to w domu wszyscy zamarzną. Inaczej, co aktualnie jest warte zakupu, żeby zamienić ogrzewanie paliwem stałym na PC, przy starej instalacji miedzianej, czyli w instalacji jest mała ilość wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma ilosc wody do ogrzewania ?

ja mam ponad 1000l i aktualnie 33st na grzejniki przeed wczoraj jak było -6st szło 38st

po drugie jak ktoś miał stara instalację to miał stare okna ktore zapewne wymienił  jak wymienił to śmiem twierdzić ze 90% takich domów  przy wyregulowanej instalacji przy -25st i 40st na grzejnikach z pewnością Bedą mieli komfort druga sprawa nic nie zaszkodzi aby włączyć grzałki w pompie aby podniesc temp z 40 do np 43st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile mamy takich mrozów po-25 ? Nikt nie zamarznie bo pompa pracuje. Nie które wspomagane grzałkami.lub na samych grzałkach jadą na samych grzałkach. Bo tanie chinole by poległy,a drogie innych producentów przestały by grzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Stoje aktualnie przed wyborem  źródła ogrzewania w nowo wybudowanym domu. Mam 105 m2 i wszędzie planuje podłogówkę. Dostalem dosyć dobrą ofertę na pompe ciepła LG Therma V 9kW, która z kompletną instalacją (cała armatura, położenie podłogówki, zasobnik wody itd) wyniesie mnie 30700 PLN. Dla porównania dodam że o 6 tys więcej od instalacji z kotłem na pellet. Bije sie z myslami i nie wiem już co robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, tym że mam kiepskie ocieplnie podłogi przy gruncie (10 cm tylko) i nie wiem czy podłogówka będzie dobrze działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8 cm i dziala spoko. Przemyslowe nie maja tez dzialaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorsza izolacja =wiecej opalu to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja wina bo nie doczytałem / nie dopilnowałem / tylko zaufałem majstrowi i teraz mam...

Teraz szukam rozwiązań i planuje zastosować dobry styropian, mianowicie Swisspor LAMBDA 100 dach podłoga, który ma lambde 0,030 więc prawie tyle co płyta PIR (0,0027) więc chociaż coś zrobie w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. basix

 

Masz chudziaka wylanego i nie robiłeś jeszcze ocieplenia  podłogi? ja byk kuł chudziaka i na nowo wylał ( serio piszę ) koszt jest nikły w skali całej budowy a korzyści odczuwane przez 50 lat będziesz miał,  najwyżej suszarkę i zmywarkę kupisz sobie za 3 lata :)

 

Ja u siebie dałem 15cm grafitowego + 10 grafitowego + 3cm xps (żeby szpilki do podłogówki dobrze się trzymały)  wychodzę z założenia, że to będę miał dożywotnio zaś kafelki w łazience mogę sobie wymieniać  co 3 lat jak będę miał ochotę, nawet ściany działowe możesz poprzestawiać jak się nie spodoba konfiguracja.

 

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuć chudziaka to i ściany działowe do rozbiorki no i tynki do zdarcia:)

 

czyli co, rezygnować z pompy ciepła, montować kaloryfery i kocioł na paliwo stałe?

staram się znaleźć najbardziej optymalne rozwiązanie, chce żeby w domu było ciepło - po prostu i tanio w eksploatacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz Pana przestraszyli proszę policzyć programem różnice w stracie ciepła dla rożnych grubości i różnych lambdóf jak wyjdzie drożej 300zł na rok to....? Kupić Wolfa grzejniki kermi i wyjdzie na to samo w exploatacji co podłogówka . grzejnik ma mniejsza sprawność niż ogrzewanie niskotemperaturowe . na pellet są tajne kozy pelletsoffen zawsze można sobie taka sprawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem na ciepło właściwe i moje 10cm grubości podłogi w porównaniu do 20 cm to różnica 100 zł rocznie drożej w ogrzewaniu dla pompy ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o ille współczynniki nie kłamią(producenci uwielbiają zawyżać, np 109% sprawności królika a tak wcale nie jest tak )   i różnica w cenie styropianu, kiedy się ta 100 zwróci? Policz Pan dobrze to panskie pieniądze  10 lat to 1000zł rożnicy a ile kosztuje styropian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla 100zł rocznie, nic bym nie kół. dać grafita super ułożyć(bez oszukiwania piaskiem - tak robią deweloperzy). Powinno być super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrał bym styrodur taniej, mniej roboty efekt podobny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kol. basix

 

Masz chudziaka wylanego i nie robiłeś jeszcze ocieplenia  podłogi? ja byk kuł chudziaka i na nowo wylał ( serio piszę ) koszt jest nikły w skali całej budowy a korzyści odczuwane przez 50 lat będziesz miał,  najwyżej suszarkę i zmywarkę kupisz sobie za 3 lata :)

 

Ja u siebie dałem 15cm grafitowego + 10 grafitowego + 3cm xps (żeby szpilki do podłogówki dobrze się trzymały)  wychodzę z założenia, że to będę miał dożywotnio zaś kafelki w łazience mogę sobie wymieniać  co 3 lat jak będę miał ochotę, nawet ściany działowe możesz poprzestawiać jak się nie spodoba konfiguracja.

 

Karol

 

Kucie chudziaka, ponowne wylaniez uprzednio przygotowanym podłożem, poprawienie tynków i nie wiadomo co ze ścianami działowymi po takiej operacji ... koszt 10 tys. w górę. To ta "inwestycja" w grubszy styro. na podłodze kiedy się zwróci koledze basix? Za 100 lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.