Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Pokojowy


inmar

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę do mojego pieca z sterownikiem ST-480 TH dołożyć dodatkowy sterownik pokojowy.Do kotłowni z salonu mam daleko więc czasem nie wiem,że na piecu spada temperatura i zostaje ostatnia chwila na zmianę parametrów by nie rozpalać pieca od nowa.Firma Tech określiła,że pasują do mojego sterownika następujące sterowniki pokojowe : ST-280 ST-281 i ST-296.który będzie najlepszy ? Dodam,że to czego oczekuję to podgląd pracy pieca,zmiana ustawień podawania węgla,wentylatora,temperatury zadanej,itp.Czy taki sterownik można samemu podłączyć czy lepiej wołać serwis ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dodam,że to czego oczekuję to podgląd pracy pieca,zmiana ustawień podawania węgla,wentylatora,temperatury zadanej,itp.Czy taki sterownik można samemu podłączyć czy lepiej wołać serwis ?

Sprawdź z tych pasujących czy zrobią to co chcesz, a kwestia podłączenia to schemat i ew. pomoc forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownikiem pokojowym nie ustawisz tego co myślisz. Możesz zmieniać co najwyżej temperaturę zadaną CO, CWU, Pieca jak i podłogówki, czasem tryb pracy pompy (piec na pellet). Ale nie zmienisz czasów podawania itp.

Co do regulatora to osobiście mam ST280 po kablu i sprawuje się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego inmar planuje wymienić swój sterowniki właśnie na ST480. Możesz podzielić się doświadczeniami z jego użytkowania?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za odpowiedzi i przepraszam,że dopiero teraz odpisuję,ale po napisaniu tego tematu myślałem,że został skasowany bo go nie umiałem znaleźć.

Doczytałem,że faktycznie mogę tylko zmienić temperatury CO i CWO.Teraz się zastanawiam który z nich kupić,czy warto wydać więcej kasy.ST-296 kosztuje 240 zł a ST-280 około 480zł.Dziś odkręcę obudowę w piecu i sprawdzę przyłącze bo podobno tam się wpina tylko wtyczkę.W tym sezonie jakoś nie idzie mi ustawianie pieca i już kilkanaście razy mi wygasł.Na przykład dziś rano o 6 było wszystko dobrze,tak chodził od doby a o 8 idę sprawdzić i zonk bo wygasł.

Co do mojego sterownika ST-480 nie potrafię napisać czy jestem zadowolony bo nie mam porównania i nie wiem jak by zachowywał się u mnie inny sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między nimi to głównie wyświetlacz i sposób obsługi. ST-296 obsługa na przyciskach, a ST280 jest dotykowy i kolorowy. Osobiście mam ten drugi.

Z tym podłączeniem to nie jest tak do końca (z instrukcji nie wynika to wprost)

Od regulatora kabel idzie do stosownego zasilacza i dopiero z tego zasilacza do pieca. Tak wygląda kpl ST280 http://www.iwomat.pl/images/galerie/duz-gkjfkfebdj_DSC_1022.JPG Samego regulatora bezpośrednio do pieca nie próbowałem podłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzałem sobie środek pieca,w środku jeden wielki burdel.Przyłącze sterownika pokojowego leży bezpośrednio na blasze,luty niczym nie osłonięte.

Czytałem dziś instrukcję,ale w niej jest dużo więcej niż u mnie,na przykład nie mam podane poziomu węgla w pojemniku.

Zapomniałem jeszcze,że mam dwa czujniki,jeden opisany jako czujnik zewnętrzny a drugi jako pogodowy i tego nie rozumiem bo myślałem,że to to samo.Ten czujnik jest na zdjęciu a taki sam mam jeszcze w bojlerze.Czujnik zewnętrzny to ten w białym pudełku.

 

Dane mojego pieca :

 

Taurus Gaur Duo

Sterownik ST-480 HT

i soft S.256.40.47

post-62882-0-01040100-1477136952_thumb.jpg

post-62882-0-72291200-1477136965_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik pogodowy powinien być zamontowany na zewnątrz domu. Natomiast ten czujnik zewnętrzny to prawdoodobnie czujnik wody za zaworem czyli czujnik CO albo czujnik temp obudowy pieca.

Powinieneś mieć jeszcze czujnik powrotu, podłogówki i ten podajnika.

 

Od. Scignij tego magika co to tak podłączył.

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden czujnik mam w bojlerze,drugi i trzeci są zamontowane na rurach,czujnik podajnika jest tam zamontowany czyli to będzie od podłogówki w takim razie.Planowałem wyciągnąć czujnik zewnętrzny,ale dowidziałem się,że mam takie coś dopiero po remoncie i nie mam jak przeciągnąć teraz przewodu,nie wiem może przez komin wentylacyjny i zamontować na kominie od strony północy ?

Hydraulik na elektronice się nie zna,kazali mu zamontować piec z całą hydrauliką w domu to zamontował,zaś serwis ISKO ma chyba klientów gdzieś,wystarczy wejść na ich forum wsparcia i wiele pytań bez odpowiedzi.Tak w ogóle obsługują tylko firmy,nie zajmują się klientem indywidualnym.

Zastanawiam się,czy można wgrać nowy soft,zadzwonię w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"może przez komin wentylacyjny i zamontować na kominie od strony północy " - na kominie to b.zły pomysł może reagować na temp. wylatujących spalin . Najlepiej ściana północna na wys. 1.1 -1.5 m od ziemi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj i zamontowałem sterownik ST-296 co do czujnika to chyba nie będzie źle,jak go wyciągnę kominem wentylacyjnym i zamocuję kilka metrów dalej na sąsiednim kominie ? Inny sposób to wiercenie w kilku ścianach na wylot by wyprowadzić przewód na stronę północną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześnik nie montuje się na takich wysokościach tylko na wys. 1.1 -1.5 m od ziemi. Ale spróbuj jakie będą odczyty. Zawsze możesz go chwilowo wynieść na zew. i porównać zaczhowanie.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auraton T2 współpracuje z Auratonem RTH (nie wiem czy w Techu jest ożliwość podpięica). W Multifunue T2 współpracuje z SHHB1 zrbionym pod Recalarta na złączce RJ45 i na Multifunie to działa. Na Techu nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezprzewodowe często tracą zasięg przy znacznej odległości. Trzeba stosować wzmacniacz. To są dużo koszty  cgyba pow. 300-400 zeta. Szkoda kasy . Kabel jest pewniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie hydraulik zamontował na kablu term zewnętrzny na ścianie południowej. Domyślacie się efektu. Przeniesienie po kablu na północną nie wchodziło w rachube. Na bezprzewodówce mam dobry zasięg. Obyło się bez wiercenia ścian. Oczywiście jest to droższe rozwiązanie,ale za wygodę się płaci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sterowniki tech jest tylko wejście na analogowy czujnik temperatury.

Jedyne sensowne miejsce montażu to strona południowa lub południowo-zachodnia w miejscu gdzie nie operuje słońce ani żadne inne anomalie co mogą powodować przekłamania.

Montaż tego czujnika na dachu to nieporozumienie tak samo jak i od strony południowej czy wschodniej.

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.