Skocz do zawartości
IGNOROWANY

De Dietrich - Wybór Sterownika


Rico87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z wyborem sterownika do pieca De Dietrich Mcr 2.

Po przeprowadzce na nowym mieszkaniu taki właśnie był piec. Dwa panelowe kaloryfery plus jeden żeberkowy (kuchnia, pokój, łazienka).

Chciałbym najzwyklejszy sterownik, który będzie mi poprostu regulował temperaturę w danych godzinach. Pisałem do firmy De Dietrich, ale wiadomo :) że tylko ich sterowniki są najlepsze i wogóle lepiej żebym kupował tylko ich wyroby. Szukam czegoś tańszego. Niestety nie mogę znależź nic konkretnego pod dany model pieca. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób należy go podłączyć do pieca ?

Zauważyłem, że jest też ten sam model sterownika, lecz z kablem, koszt 100zł

http://www.ceneo.pl/37900700#tab=spec

 

Jakimi kategoriami należy sie kierować przy wyborze sterownika, chodzi mi ska wiadomo że będzie pasował do mojego pieca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp, a jakby mi jeszcze ktos doradził czy na kablu czy bezprzewodowy.

Mam mieszkanie 37m2, w 6-ścio rodzinnym domu. 
Kuchnia (w której jest piec), pokój, łazienka. 
Wiadomo, że w pokoju przebywam znacznie więcej, dlatego zastanawia mnie czy mam kupić sterownik przewodowy czy bezprzewodowy. Jeśli przewodowy (nie mogę znaleźć jak długi jest kabel ze sterownika) to będzie mi mierzył temperaturę jaka jest w kuchni, a jak wiadomo w kuchni z reguły jest cieplej (gotowanie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Montuje tylko salusy, rzadziej eurostery, auratonow wcale. Salus bezprzewodowy ma komfort taki że ustawiasz sobie gdzie chcesz, oczywiści zmień sobie adres inny niż fabryczny. Ogólnie salusy z termostatów typu on-off są nie do zajechania masz po metrze kabelka jeden do zasilania drugi do podłączenia odbiornika do pieca. Pamiętaj tylko że kaloryfer w pokoju gdzie termostat ustawiony na maksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.