Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Agro 20Kw Ustawienia


romanwielki

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz mam takie wykresy https://goo.gl/photos/km8jfj15t9scsDEr5 pięć na 80% mocy powietrze -3, regulator pokojowy ustawuony na 22 i wyłącza pompę co. Niestety nie udało mi się włączyć siłownika na zaworze 3d. Co mnie zaciekawiło jeszcze to temp spalin 160c to chyba trochę za dużo . Ciągle moc kotła w dół ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te spadki są jak włączy sie pompa od CO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa co ma pracować bo jak regulator ja wyłączy to woda w układzie ostygnie a po podjęciu pracy zalewa kocioł zimną wodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak miałem w dlatego włączyłem prace ciągłą na najniższym biegu założyłem siłownik i ustawiłem pogodówke tak żeby cały czas grzejniki grzały a w domu temp odpowiednia. Troche potrzeba czasu żeby ustawić odpowiednio krzywa ale pózniej jest ok.

 

Tym bardziej ze masz stara instalacje i ogrom wody w niej i kocioł musi sie napracować żeby to podgrzać jak sie wystudzi i tak w kółko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca sie przy siłowniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tym razem inny problem. Od jakiegoś czasu zauważyłem że spada  mi ciśnienie w instalacji, ale nigdy nie zauważyłem wycieku. Aż do dziś, Piec jakimś cudem wygasł wciągu dnia wieczorem patrze a tam 0,5 bara a pod kociołkiem po lewej stronie widać że mokro było. Powrót suchy nie z tego leciało. Patrze a tam leci spod wyczystki taka smolista woda, dzwoniłem na infolinie i pan powiedział że w sumie to tak możę być ale jakoś gościowi nie wierze.

Czy miał ktoś z czymś takim doczynienia i może mi powiedzieć co zrobić żeby zniewalać ten fakt ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to sie skrapla w kotle woda i dupka. Za niska temp powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo robi się "smoła" na ściankach.

Temp. powrotu mam około 37 i za huk nie wiem jak ją zwiększyć bo siłownik nie jest założony. moc kotła juz przestawiłem na 100% zwiększyłem temp załączenia pomp z 42 do 50. 

aaa i dodatkowo dziś rano tak jakby kociołek był przyduszony przez dym. Temp spalin była około 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wracam z tematem kociołka.

Wszystko działało git malina aż do ostatnich dużych mrozów. Piecyk nie chce dobić do zadanej 67c wg wykresy przy włączonej pompie CO oscyluje w max 62 i spada, w zadaną przechodzi tylko jak regulator pokojowy wyłączy pompę, Normalnie regulator jest ustawiony na 21.6 w domu ale piec nie ma siły dobić do takiej temp. zawór 3d ustawiony na 7, moc pieca na 100% a dmuchanie mam w tym momencie na -8 (spieki straszne) przed mrozami -4 (spieki były ale bardzo małe).temp spalin ok.180c.

Co mogę zrobić żeby temp na dom szła większa ? Zwiększyć w trybie serwisowym moc pieca na większą? W tej chwili temp na dom z pieca idzie w okolicach 55c

Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.