Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Agro 20Kw Ustawienia


romanwielki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem jaknarazie mam nadzieje nieszczęśliwym posiadaczem Defro Agro 20kw.

Przy pierwszym uruchomieniu pieca na PID przez niecałe 10h poszło mi 30kg eko.

Rano wyłączyłem PID zacząłem ustawiać przestawiać, dzwonić do serwisu aż piec wygasł :/

Z rana odpaliłem Piec znów na PID i po pierwsze nie może dobić do temp zadanej a jak dobije to nie przechodzi w tryb nadzoru.

 

Czy ktoś mógłby mi poradzić jak ustawić piec czy lepiej za pomocą PID czy własnych ustawień.

Co do PID mam w tym momencie ustawione moc kotła na 85% nadmuch +10.

Ustawienia na ręcznym 6/60/90 na ustawieniach ręcznych piec raz doszedł do zadanej i już do niej nie wrócił.

Pale groszkiem no name .

 

Dzięki za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ideą sterowania PID i podobnych jemu jest utrzymywanie kotła w pracy ciągłej na mocy zapewniającej aktualne zapotrzebowanie. Innymi słowy celem jest nie wchodzenie w tryb nadzoru, ale ciągłe oscylowanie wokół zadanej.

 

Piszesz jednak, że u ciebie do zadanej nie dochodzi, ale nie piszesz nic co ogrzewasz. To była wymiana, czy nowy dom? Jak nowy niewygrzany dom, to spalanie będzie duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki płomień i popiół moze nadmuch masz za wysoko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ideą sterowania PID i podobnych jemu jest utrzymywanie kotła w pracy ciągłej na mocy zapewniającej aktualne zapotrzebowanie. Innymi słowy celem jest nie wchodzenie w tryb nadzoru, ale ciągłe oscylowanie wokół zadanej.

 

Piszesz jednak, że u ciebie do zadanej nie dochodzi, ale nie piszesz nic co ogrzewasz. To była wymiana, czy nowy dom? Jak nowy niewygrzany dom, to spalanie będzie duże.

Dzieki za odpowiedź.

Była to wymiana. mam założony zawór trój drożny ustawiony w chwili obecnej na połowę.

Co do spalania nie łudze się magicznymi 15kg na 24h ale chciałbym zamknąć się w 25kilo na dobe. Jak narazie spalił mi 30kg w 10h. Na PID cały czas słyszę jak podaje.

To może znasz jakieś ustawienia optymalne na dzień dobry żeby bawić się trybem ręcznym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki płomień i popiół moze nadmuch masz za wysoko?

Wstawiam zdjęcie.

Od groma jest takich spieków jak popcorn. 

https://goo.gl/photos/TcvL1i8BcjiB82dn6

 

Patrzyłem na wykresie temp zadana 55c skoczyła do 59 i spadła do 49 i tak góra i dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak ochrony powrotu to błąd i może on źle wpływać na działanie PID.

 

Dla ręcznych ustawień to już tylko doświadczalnie możesz się bawić. Kocioł ma oczywiście pracować w trybie ciągłym, bo gaszenie go i rozpalanie to nie są warunki do szukania właściwych nastaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podnieść moc na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory było na 100 i zwiększony nadmuch ale robiły się straszne spieki.

Gość na infolini powiedział żebym zszedł z mocy i nadmuch na 0.

NIe zauważyłem żeby jakoś spieków ubyło ale temperatura dalej od rana nie moze dojść do zadanej zawór 3d już na różne kombinacje próbowałem i lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to są spieki z niedopalonym węglem czy żużlowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknij jeszcze zawór tak żeby nic nie szło na co - żeby nie było żadnych odbiorów i zobacz czy dojdzie do zadanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknij jeszcze zawór tak żeby nic nie szło na co - żeby nie było żadnych odbiorów i zobacz czy dojdzie do zadanej

zawór zamknę całkiem jutro. ale miałem go dziś nastawiony na 3 i temp podbiła nawet do 61 ale grzejniki w domu to takie ciepłe ale nie gorące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest niedopalony to wiatr do góry bo nie wykorzystuje ci ekogroszku całego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru próbach udaje mi się doprowadzić piec to temp zadanej. Niesety nie udaje mi się go doprowadzić do +5 od zadanej żeby przeszedł w tryb nadzoru. Zmiejszylem moc z 20kw na 15kw 90%mocy -3 powietrze a spieki dalej są. Dodatkowo kupiłem regulator pokojowy tech st292 v3. I tu pytanie jak go ustawić z piecem. Czy że ma sterować mocą kotla co moim zdaniem jest bez sensu bo pięć i tak cały czas grzeje to temp.zadanej czy ustawić na sterowanie pompą c.o ?

Dzięki za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten regulator jest 2 stanowy wiec powinien działać ze sterownikiem pieca. Nie mając zaworu mieszającego na instalację pozostaje ci jedynie włączanie/wyłączenie pompy CO. Ewentualnie zbić temperaturę na piecu o kilka stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niesety nie udaje mi się go doprowadzić do +5 od zadanej żeby przeszedł w tryb nadzoru.

To bardzo dobrze!. Tryb nadzoru podczas pracy w PID jest zjawiskiem nieporządanym.

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten regulator jest 2 stanowy wiec powinien działać ze sterownikiem pieca. Nie mając zaworu mieszającego na instalację pozostaje ci jedynie włączanie/wyłączenie pompy CO. Ewentualnie zbić temperaturę na piecu o kilka stopni.

 

Mam zawór 3d tylko ze ręczny. Ustawiony na 7na 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.