Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Piecem Na Ekogroszek Elektromet Pomocy


PiotrKuc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem nowym użytkownikiem pieca na ekogroszek. Po uruchomieniu piec ladnie grzeje. Jednak przy ikonie dmuchawy mruga litera H i wykrzyknik. Dmuchawa pracuje caly czas. Podajnik poje groszek co kilka minut. To normalne, że mruga litera h i wykrzyknik przy ikonie dmuchawy? Co to oznacza? Sterownik st480 piec elektromet 12kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

ja mam troszkę inny  problem. Może ktoś pomoże.

We wrześniu  zakupiłem piec Elktromet KWP-15kW z EL-483 z PiD i do tej pory działał bez zarzutu.

 

Kilka dni temu pojawiał się komunikat "Sprawdź zawleczkę".

Po sprawdzeniu okazało się, że jest cała. Stwierdziłem, że może czujnik przeciążeniowy wyłączył silnik. Działo się tak co kilkanaście godzin. Gdy włączyłem tryb ręczny i przepchnąłem troszkę opał wszystko wracało do normy. W dniu wczorajszym przy zasypie nowego ekogroszku "przesiałem" wsad w celu wyeliminowania ewentualnych większych grudek. Całą noc było wszystko Ok, jednak dziś ok. godz. 10 znów pojawił się komunikat o zawleczce. Jednak podczas próby ponownego uruchomienia pieca zauważyłem komunikat "PID: Wyłączony" i  piec nie reaguje.

Po skontaktowaniu się z instalatorem, który montował ten piec, przełączyłem go w tryb z wyłączonym PiD.

 

Pytanie: Co może być powodem awarii? Jak to można naprawić? Jak uniknąć tego typu problemów na przyszłość?

 

z góry dziękuje za odpowiedź

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

krszakin:

miałem to samo zaraz po uruchomieniu kotła, okazało się że magnes na końcu ślimaka za zawaleczką nie jest osiowo ustawiony z czujknikiem hallotronowym podajnika, po ustawieniu lico w lico problem się rozwiązał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.