Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Miałowy Kopci


SunFires

Rekomendowane odpowiedzi

:) Witam mam ogromy problem powtarzający się od kilku miesięcy, posiadam piec miałowy 38kW nie znam marki z 2001 roku coś podbnego budową do tego "http://allegro.pl/item541206348_kociol_piec_mialowy_35kw_wysoka_jakosc.html". Piec stoi w kotłowni i problem jest o tyle duży że spi tas mój pies który jest jak alarm i gdy tylko z pieaca zaczyna sie kopicić zaczyna szczekać i walić do drzwi XD troche to uciążliwe wstawać o 2 w nocy codziennie.

 

Problem polega na tym że zaczynam rozpalać w piecu wszystko jest ok i nagle po kilku godzinach z dolnych drzwiczek tych nad popielnikiem zaczyna się kopcić gdy włącza się wentylator. Niby piec przecież jest podpalany od góry i nawet tam nie zaczeło się palić. Nie wiem co robić ani gdzie szukać przyczyny piec jest przed każdą zimą czyszczony komin również, komin jest świeżo wybudowany około 7 lat ale na początku nie było takich problemów.

 

Jedyny sposób aby się nie kopciło to wyłączenie dmuchawy poprzez zmniejszenie temperatury.

 

Ostatnio gdy się kopciło otowrzyłem dolne drzwiczki oraz tę kostkę co zasłania wylot i "sposciłem" ten miał z dołu i wrzuciłęm go z powrotem od góry i przestaje się kopcić. Niby pomagało ale ostatnim razem ja buchło to wywaliło tę kostkę na metr i troszkę się przstraszyłem (Od tamtej pory jak cos grzebie w piecu to nie stoje na przeciw drzwiczek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzał Pan w jakim stanie jest komin? Czyści Pan również rurę łącząca kocioł z kotłem? najprawdopodobniej jest jakaś dostosowana do tego wyczystka. A i jeszcze jedna rzecz często się zdarzająca. Jeśli dmuchawa jest dość silna i jej wydajność przekracza możliwości komina to wydymia. Powietrze mechanicznie wtłoczymy do kotła a komin tego nie umie przejąć i jest problem. Ma Pan jakaś regulację wentylatora? Mechaniczna lub elektroniczną? jeśli tak to zmniejszył bym wydajność wentylatora na razie powiedzmy o 10% - by była to zmiana mała - i obserwujemy jak to zacznie się zachowywać. Nie znam tego kotła ani sterownika Ale na efekty wydymiania tu szukałbym rozwiązania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.