Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nawiew / Czerpnia Powietrza Do Kotłowni Zdjęcia


Wiktorrr

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób wykonaliście w swoich kotłowniach nawiew świeżego powietrza ? Bardzo proszę o podesłanie zdjęć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor może na zdjęciu nie widać ale to jest DN160 :) Btw przepraszam ze zdjęcie obrócone, ta pomarańczowa rura to właśnie czerpnia  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sambor na jakiej podstawie stwierdziłeś że powinna być 160? Przecież to zależy do tego jaki kocioł jest w piwnicy. Może mieć tam 50 kW i wtedy nawet 250 będzie za mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

kurde a ja na szybcika wybiłem dziurę przez fundament i ciągnie mi powietrze z pod schodów , rurę dałem fi 110 teraz już wiem że za cienka ale działa jak ta lala , cug niesamowity , rurę skierowałem na rurę wylotu spalin i w piwnicy sauna , hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i.imgur.com/mvDmr9L.jpg[/img]

 

 

http://i.imgur.com/mvDmr9L.jpg[/img

 

Który rodzaj zasilania kotłowni będzie prawidłowy? Jestem na etapie instalacji pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oba są prawidłowe. :D  Na rysunku jest zaznaczona wysokość i o niej trzeba pamiętać. Chodzi o to by kratka wlotowa była ponad poziomem śniegu jaki może się zimą przytrafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda moja czerpnia do kotłowni. Aluminiowy odlew i w czerpni siatka ze stali nierdzewnej. 

 

 

post-1252-0-59803800-1479724158_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podepnę się pod temat . Mam pytania z związku z tym , że w niedalekiej przyszłości planuję wymianę pieca węglowego na piec z paliwem pelet , lub ekogroszek .

Dotychczasowa wentylacja polega na rozszczelnieniu plastikowych okien w piwnicy . Kotłownia jest po środku piwnicy i nie ma ścian zewnętrznych  .

 

1. Jak prowadzić do środkowego pomieszczenia kotłowni czerpnie powietrza . Czy dać od razu pionową rurę i  prowadzić długi odcinek w dole do kotłowni na wysokości 30 cm. ?

 

2. Czy czerpnia powietrza ma iść długą rurą do kotłowni nad stropem i dopiero tam dać w pionie do wysokości 30 cm nad posadzką ?

 

W kotłowni nie ma kanału wentylacyjnego do odprowadzenia powietrza .

 

3. Czy wylot powietrza może być na wysokości wlotu ( kanał wylotu z kotłowni będzie prowadzony rurą w poziomie tuż nad stropem ) ? Do punktu 3. załączam zdjęcie . Wylot jest narysowany i oznaczony na czerwono .

 

4. Czy wylot powietrza mam przedłużyć w górę rurą na zewnętrznej ścianie ( kanał wylotowy początkowo też będzie prowadzony w poziomie nad stropem piwnicy ) ?

 

post-78550-0-90673200-1521323484_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlot ma być w kotłowni 30cm nad podłoga, a wywiew pod sufitem.

Wywiew (komin) musisz poprowadzić prosto ponad dach a nie poziomo nad stropem. Co niby miałoby cug wytworzyć w takim przypadku?

Jakiś kominiarz widział kiedykolwiek ta kotłownie? Przecież to nie powinno być absolutnie dopuszczone do użytku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...
W dniu 15.12.2018 o 19:42, TomaszS1 napisał:

Mam kotłownie na parterze. Czy mogę zrobić nawiew powietrza tak jak ma zdjęciu?

 

Nie, wlot powietrza ma być min 2m nad poziomem gruntu a w kotłowni wylot ok 0,5m nad posadzką - było o tym wiele razy pisane a wy nadal to samo wałkujecie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.