Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komfort Eko Pz 15 Kw - Pierwsze Problemy


Agnes87

Rekomendowane odpowiedzi

W ogóle to dzięki wszystkim za cierpliwe odpowiadanie.  :)

 

Zmieniłam ekogroszek oraz ustawienia i widzę już drobną różnicę w spalaniu - spieków prawie nie ma i sadzy też mniej. 

 

Odnośnie zaworu 4d czy aby go teraz zamontować potrzebna jest duża przebudowa instalacji? Instalator coś wcześniej mówił, że do 4d potrzeba jest więcej wyjść a u mnie jest za mało, co najwyżej mógłby być 3d.

 

Co do zaworu zwrotnego to hałasują dwa przy obu pompach. Uciszają tylko wtedy, gdy przełączę daną pompę na pozycję pomiędzy biegami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 4D to wyjście z instalacji jest jedno i wejście do powrotu tez jest jedno tylko na wyjściu z kotła wpinasz zawór następnie wpinasz wyjście na grzejniki a powrót zamiast bezpośrednio do kotła wpina sie do zaworu a on miesza go częściowo z wodą z instalacji i dopiero woda ta wraca do kotła. Przez co powrót ma wyższa temp. I spalanie sie zmniejsza i nie występuje korozja niskotemperaturowa. Troche przeróbek jest ale mysle ze warto zainwestować.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozjaśnienie kwestii zaworu 4d. 

Jeśli te zawory zwrotne będą musiały być wymienione to i tak trzeba będzie instalację trochę rozmontować, więc zawór 4d będzie można dołożyć. Nie wiem czy ma to coś do montażu zaworu 4d ale mam instalację chyba tzw. grawitacyjną (górą woda się rozchodzi a dołem wraca). 

 

Jeszcze mam pytanie odnośnie modułu internet: czy można zdalnie przełączyć kocioł np. w tryb letni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub bezposrednio z telefonu z systemem android jest specjalna aplikacja ktora dziala rewelacyjnie.

https://m.youtube.com/watch?v=2kfSUgsNIeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub bezposrednio z telefonu z systemem android jest specjalna aplikacja ktora dziala rewelacyjnie.

https://m.youtube.com/watch?v=2kfSUgsNIeo

Cały czas czas jak oglądam twoje filmy i widzę czystą kotłownie i wszytko działające w 100%  to aż nie wierze w to , u mnie brudno i wszytko działa jak chce , ustawie tem. zaworu zadaną np. 40 stopni a i tak jest różna , nie wiem czy to siłownik na zaworze 4d za to odpowiedzialny czy co jednym słowem magia :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak dbasz tak masz he he :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie ja lubie jak jest czysto to taki stan utrzymuje, wystarczy tylko chciec :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieć równa się mieć czas siedzieć w kotłowni i pucować :) może jak w końcu ten piec będzie palił jak trzeba to i będzie czas , puki co zadana temp. mam 65 a utrzymuje się na 67 i już tak z godzinę powrót mam 57 a podłogówka zimna hehe masakra zresztą kaloryfery tez zimne po za jednym który jest gorący 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz instalacje zapowietrzoną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cos z instalacja na pewno jakby nie było przepływów musisz posprawdzać na rotametrach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkręciłem na rozdzielaczach korki na zaworze 3d który jest na rozdzielaczu dałem na 5,5 i cos sie ruszyło ale temperatura spadła z 67 na 49 nie wiem czy to tak ma być czy nie może szukam dziury w całym nie mam pojęcia najgorsze ze kilku hydraulików pytałem co i jak średnio się znają masakra jakaś  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze temp. Na kotle spadła to sie nie przejmuj jak podłoga złapie temp. I rura od powrotu bedzie ciepła to kocioł tez bedzie pracował stabilnie. Potrzeba paru godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co się będzie działo zostawię do rana , tak czy siak wydaje mi się ze instalacja zapowietrzona jest czasem szumi w grzejnikach a jak odpowietrzam to i tak woda leci zostawię tak jak jest do rana zobaczę co sie będzie działo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dać pompę na 3 bieg na jakiś czas. Jak zapowietrzona to nie bedzie grzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dać pompę na 3 bieg na jakiś czas. Jak zapowietrzona to nie bedzie grzać.

Dobra nie co gdybać zostawiam piec do rana kaloryfery skręciłem na 3 na termostatach , zadana na piecu 65 i w sumie utrzymuje się podłoga lekko ciepła w domu 24 stopnie zostawiam do rana może faktycznie normuje się powoli i spokojnie wszytko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na 2 biegu nasz przepływy na rotametrach to ok jak nie to na 3 musi być. Nie wiem jaka nasz instalacje ale jedna pompa na to i ta to to chyba błąd bo nie ma możliwości sterowania osobno op i grzejnikami. Jak zamkną ci się termostaty to całość idzie na podłogę. No chyba ze masz pompę elektroniczna grundfoss alpha 2 lub wilo itp. Która utrzymuje odpowiednie przepływy lub ciśnienie gdy np. zamkną się termostaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory zwrotne brzęczą uciążliwie gdy filtry przed pompami są zapchane np resztkami pakuł i tym co pozostało czasem po produkcji kotła i skręcaniu instalacji. Brzęczą też gdy instalacja nie jest dobrze odpowietrzona. Na początek wyczyścić filtry, odpowietrzyć pompy. Powinno ustąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na 2 biegu nasz przepływy na rotametrach to ok jak nie to na 3 musi być. Nie wiem jaka nasz instalacje ale jedna pompa na to i ta to to chyba błąd bo nie ma możliwości sterowania osobno op i grzejnikami. Jak zamkną ci się termostaty to całość idzie na podłogę. No chyba ze masz pompę elektroniczna grundfoss alpha 2 lub wilo itp. Która utrzymuje odpowiednie przepływy lub ciśnienie gdy np. zamkną się termostaty.

Na pompie mam regulacje  3 stopnie jak świeci ciągle to jest charakterystyka cało-obrotowa jak miga to proporcjonalne wtedy pompa automatycznie dopasowuje wysokość podnoszenia do aktualnego przepływu w instalacji , to chyba to o czym pisałeś Snoopi21898 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory zwrotne brzęczą uciążliwie gdy filtry przed pompami są zapchane np resztkami pakuł i tym co pozostało czasem po produkcji kotła i skręcaniu instalacji. Brzęczą też gdy instalacja nie jest dobrze odpowietrzona. Na początek wyczyścić filtry, odpowietrzyć pompy. Powinno ustąpić.

Czy chodzi o te filtry ? trzeba odkręcić  te śruby ?

 

 

27337a74dafa2338med.jpg

 

e83304814eba00admed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Zamknąć zawór, odkręcić filtr(śrubę) jest tam taki koszyczek z metalowej siatki. Wyczyścić skręcić, odpowietrzyć pompę i powinno być dobrze. Gorzej gdy gdzieś w instalacji popełniono jakiś błąd powodujący zapowietrzanie, Wtedy też zawór może dzwonić a odpowietrzenie bywa bardzo trudne.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.