Skocz do zawartości
IGNOROWANY

strasznie się kopci


marciniala

Rekomendowane odpowiedzi

prosze o porade. Mam piec miałowy z gornym przedmuchem. Po rozpaleniu sie ieca strasznie sie kopci z komina. Kłęby gęstego dymu wylaują przy włączonej dmuchawie. Nie chce narażac sie sąsiadom bo naprawde wkoło widać tylko dym. Prosze poradzcie czy to wina opału (piec dopiero testowany kupiony na ten sezon) komina (stary komin bez tych wiatraczkow na gorze) pieca. Jestem laikiem jesli chodzi o piece i ogrzewanie.pozdrawiam kazda porada oczekiwana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniskuję,że masz kocioł-który najpierw zasypujesz miałem i na górze rozpalasz "ognisko"

Nie żałuj do rozpałki dużej ilości drobego drewna sosnowego-w poczatkowym okresie rozpalania pozostaw uchylone dzwiczki zasypu dla wlotu powietrza,by bezdymnie rozpalało sie.Jak już będzie duży żar/rozgrzany komin/zamknij te dzwiczki.Automatykę ustaw na wysoką temperaturę/bo mogą być sytuacje wybuchowe-prześledż posty na tym forum/Zasada bezdymnego palenia to wysoka temperatura paleniska i komina w połączeniu z odpowiednią ilością powietrza potrzebnego do spalenia paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniskuję,że masz kocioł-który najpierw zasypujesz miałem i na górze rozpalasz "ognisko"

Nie żałuj do rozpałki dużej ilości drobego drewna sosnowego-w poczatkowym okresie rozpalania pozostaw uchylone dzwiczki zasypu dla wlotu powietrza,by bezdymnie rozpalało sie.Jak już będzie duży żar/rozgrzany komin/zamknij te dzwiczki.Automatykę ustaw na wysoką temperaturę/bo mogą być sytuacje wybuchowe-prześledż posty na tym forum/Zasada bezdymnego palenia to wysoka temperatura paleniska i komina w połączeniu z odpowiednią ilością powietrza potrzebnego do spalenia paliwa.

to dmuchawe zalaczam dopiero po rozpaleniu sie jak zamkne drzwiczki? sorki za glupie pytania ale jestem baba i musze sie wszystkiego nauczyc. hehe dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
to dmuchawe zalaczam dopiero po rozpaleniu sie jak zamkne drzwiczki? sorki za glupie pytania ale jestem baba i musze sie wszystkiego nauczyc. hehe dziekuje za pomoc

kolego/koleżanko marcin i ala: ja też mam piec miałowy z tzw górnym spalaniem ekocentr pleszewski. Zasypuję jedno-dwa wiadra lekko mokrego miału / mogę i więcej do 50 kg / jakis papier trochę szczap suchego drewna, pare kawałków drewna i po rozpaleniu się tych szczap włączam dmuchawę. I ide do swojej roboty. nic się nie dymi. Jeśli drewno jest mokre to dym jest nieprzyjemny, ale piec nie robi syfu dookoła. Piece miałowe generalnie dymią na początku rozpalania. jak piec osiągnie temperaturę ponad 65 stopni to nic się nie dzieje. Ustawioną temperaturę na sterowniku mam 75 st C. A na grzejnikach mam taką jaką sobie ustawię. Dodawaj sadpalu. Pomaga. Pozdrawiam. Jeśli mogę w czymś pomóc to pisz. Cieplych nocy i dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.