Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pellet, Mój Pomysł Na Ogrzewanie


RedEd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co do testów na niskich temperaturach to widzę że mniej "żre", teraz za każdym razem zapiszę wynik ciepłomierza i ilość spalonego peletu, ciepłomierz używany więc może przekłamywać, ważne aby zawsze tak samo to porównam wyniki.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, na powrocie (czujnik w obudowie) i czujnik na róże zasilającej bufor.

 

post-35989-0-50160600-1511654658_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolejny pomiar, spalone około 145kg bo nie wybrał wszystkiego (nie mogłem czekać do końca), wynik ciepłomierza 2,22 GJ przeliczając 616,6667 kWh przeliczając około 4.25287379 kw z kg. Poprzedni pomiar miał mniejszy błąd bo pelet cały "wyszedł" a teraz jednak zostało trochę.

Wystarczy że pomyliłem się o 4kg w ocenie pozostałego peletu aby rozminąć się z poprzednim pomiarem i "zafałszować" następny, nie miałem czasu na ważenie pozostałego peletu, poprawię się :mellow:

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej to bardzo dobry wynik sprawności spalania i odbioru ciepła przez Twój kocioł! O ile znasz wartość energetyczną Twojego pelletu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiejszy wynik 2,376GJ co dało 660 kWh splone około 155kg co daje 4,25806452 kW/kg.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

23-02-2018 godzina 22:40 wynik ciepłomierza 196.495 GJ , zasyp 150kg, 01-03-2018 godzina 12:38 wynik ciepłomierza 198.931GJ, zasyp 150kg ponawiam pomiar. Kocioł pracuje z zaworem VTC temperatura powrotu 55*C przepływ przez kocioł 1100l/h, wykres pracy: post-35989-0-55724600-1520073514_thumb.png

legenda: kocioł, spaliny, góra bufor, bufor 1/3 od dołu, pokój, na zewnątrz, praca palnika 100% (niecałe 3kg/h) biały to temperatura obiegu grzejników.

 

Edyta: 2,436 Gigadżul [GJ]=   676,666 666 666 7 Kilowatogodzina [kWh] z 150kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

06.03.2018 godzina 21:33 spalone około 155kg wynik ciepłomierza 201.384GJ co daje 2,453 Gigadżul [GJ] =   681,388 888 888 9 Kilowatogodzina [kWh]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość berthold61

sambor nie przesadzaj w końcu jak firma ci tą pompę założy to tylko głupie 30 tys zł a komfort niebywały bo całe 20 stopni w domu :) no ale wato dołożyć jeszcze rekuperator aby coś odzyskać to taka drobnostka za 8 tys zł  :D , fajna sprawa ale nie dla nas narazie jeszcze  B) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak długo jak nie nauczycie sie liczyc tak długo będziecie stekac na forach

Nie wymyślono jeszcze tańszego ogrzewania niż pompy ciepła

a za 30 tys to juz spory dom 400m2 na pompie ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i 20 stopni w domu ale jak w Hiszpani zamontujemy PC to się da wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czynnik grzewczy przy -15*C musi być o temperaturze 55-60*C więc dla pompy nie bardzo. Na cały remont: hydraulika, kotłownia (rury i grzejniki zostały), instalacja elektryczna, okna, drzwi, tynki, łazienka, kuchnia (meble, AGD) do stanu dającego się zamieszkać nie miałem za dużo, a patrząc na zużycie to następną rzeczą będzie ocieplenie.

Myślałem o pompie, tylko na podłogówkę nie było szans (wysokość pomieszczeń, strop i koszt) o ściennym za późno zacząłem rozmyślać i też nie najtańsze ale zawsze byłoby na niższych parametrach, jeszcze reku  ale to po ociepleniu, myślę nad pianą PUR tą samą co bufor ocieplałem. Za: szczelność i lepsze parametry, mam dwie ściany na granicy działki więc nie mogę za bardzo wchodzić do sąsiada, szybkość wykonania, tylko czym to przykryć/wykończyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i 20 stopni w domu ale jak w Hiszpani zamontujemy PC to się da wytrzymać.

wiesz na pompie w pilocie jest taki przycisk plus /minus na nim mozesz ustawić np 23st i bez problemu ,palec od przyciskania nie boli ,jak masz malutkie dziecko to możesz jeszcze  dwa razy przycisnąć na plus i tez palec nie odpadnie a po niedługim czasie taka temp będzie w budynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam 

Odszukać swoje tematy po aktualizacji forum i na dodatek z telefonu to wyzwanie, ale dałem radę. 

Dziś dotarł i został zamontowany taki ciepłomierz używany z "świeżą" legalizacją i stanami 0 przepływu i 0 zliczonego ciepła i wyskalowany w kWh

IMG_20190418_201445.thumb.jpg.ffd7d7856b7d65cddb4778db7fb2f426.jpg

IMG_20190418_201513.thumb.jpg.32c110f10b7753c9bafa796d12078cae.jpg

A wszystko przez to, że postanowiłem wykorzystać czujniki z ciepłomierza który pracował do tej pory, szukałem i niewiele drożej kupiłem ten ciepłomierz niż 4 szt czujników PT 1000 a i tak była w planach wymiana cieplomierza na większą średnicę. 

Pozdrawiam RedEd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam 

Wynik z ciepłomierza opisany jako moc  szczytowa (?) 12.8 kWh dla palnika 15kW i spalania 3kg/h.

Pozdrawiam RedEd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.