Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Seko Maxx Le


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś taki przypadek. Piec pracował w modulowanym FL ze sterowaniem pogodowym. Wczoraj po południu coś się stało ze sterownikiem, przestał obsługiwać zawór 4D, puszczał tylko tyle ile było ustawione w ochronie 4D czyli 14%. Przy obsłudze ręcznej ze sterownika zawór zamykał się i otwierał prawidłowo. Wyłączanie sterownika z prądu, nie pomagało. Dzisiaj przywróciłem ustawienia fabryczne i wszystko działa. Piec pracuje teraz w trybie MinMax, przy identycznych ustawieniach temperatur jak w FL, zobaczymy czy zmieni się zużycie paliwa bo pogoda taka sama. Ciekawe co się stało, czy to będzie się powtarzało, już byłem przygotowany na dyskusję z serwisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, jeszcze jedno wyskoczył mi ostatnio komunikat, wyczyść wymiennik albo kocioł według instrukcji obsługi, kocioł był czyszczony, ciekawi mnie od czego ten komunikat zależy?

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam ,okresowo kocioł przypomina o czyszczeniu gdybyśmy my użytkownicy zapomnieli :)

Wystarczy nacisnąć przycisk menu lub wyjscia i napis znika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam ,okresowo kocioł przypomina o czyszczeniu gdybyśmy my użytkownicy zapomnieli :)
Wystarczy nacisnąć przycisk menu lub wyjscia i napis znika :)
Ok, dzięki

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepsza rzecz jaka jest w tym kotle, warunek trzeba mieć zawór 4D z siłownikiem. sam czujnik kosztuje kilkadziesiąt zł. Na początku trzeba się trochę pobawić z doborem krzywej grzewczej i ewentualną korektą.

krzywe.thumb.jpg.a46f46fa1e9987467271ba0980467818.jpg

Tak wyglądają u mnie krzywe temp. zewn. i temp. kierowanej na grzejniki przy sterowaniu pogodowym. Kocioł aktualnie pracuje w trybie MaxMin przedtem FL i było tak samo. Na grzejnikach termostaty oprócz łazienkowych.
Można sterować pogodowo kotłem ale nie jest to zalecane.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakieś pochlebne opinie o pogodowce ?Warto to ustrojstwo kupić czy dać sobie spokój ??
Ja, założyłem w zeszłym tygodniu i jak na razie rewelacja, oprócz tego mam termostaty na grzejnikach założone więc nie muszę aż tak dokładnie krzywej grzewczej ustawiać. Wiem że to za wcześnie ale według zeszłego tygodnia wychodzi mi że na jednym zasypie kosza teraz pojadę dwa dni dłużej.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie.thumb.jpg.c4b5f2826170aee5a6ea2f2db5f4195f.jpgJeśli to pytanie do mnie, to kupowałem w SEKO dla pewności, zawór i siłownik też mam Afriso 6/4 cala. Spalanie w chłodniejsze dni dochodzi do 20 kg na dobę.
Moim zdaniem sporo ale ocieplenie jest dość słabe.

 

spalanie.jpg

Edytowane przez peha
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peha- Jeśli można zapytać ,jakim opałem i o jakiej kaloryczności palisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retopal
  • Wartość opałowa Qir: 24-26 MJ/kg
  • Uziarnienie: 6-25 mm
  • Spiekalność RI: ≤ 1
  • Zawartość popiołu Ar: 5-10 %
  • Zawartość wilgoci Wtr: 9-14 %
  • Zawartość siarki Str: ≤ 1.00 %
  • retopal-pic1.jpg.a62b6b43cc4f34e1c97216a70c21a30f.jpg
Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2018 o 20:48, snake2 napisał:

Czy w waszych piecach podczas automatycznego czyszczenia słychać głośny pisk ocierającego metalu?

U mnie tez słychać. Serwisant powiedział, ze to przez zaniedbanie czyszczenia, które może doprowadzić do zepsucia układu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś porównywał zużycie groszku w trybie FL i MaxMin przy takich samych ustawieniach temperatury zadanej kotła, takich samych korektach podawania i nadmuchu i przy zbliżonej pogodzie.
Robiłem takie porównanie po 1 tygodniu w każdym trybie i nie widzę różnicy, może czas był za krótki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2018 o 22:15, framusfurch napisał:

U mnie tez słychać. Serwisant powiedział, ze to przez zaniedbanie czyszczenia, które może doprowadzić do zepsucia układu. 

Przecież to jest układ który ma nas od czyszczenia wyręczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chodzi mi o ustawienia mieszacza z czujnikiem pogodowym i panelem pokojowym, robię tak jak jest w opisie do regulatora kotła i jedna wielka d.. wykres pracy szaleje, temperatura zadana na ecoster tuch 22 stopnie podbiło do 26, nie mam włączonej ochrony  powrotu 4d bo mieszacz  nie puszczał  nic na dom, a dodatkową pompkę kotłową założę na wiosnę; czekam na sugestie :)

moje ustawienia: 

0.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę zbyt duża krzywa grzewcza mieszacza 1.4 u mnie 0.6

Obniżenie temperatury od termostatu 5 u mnie 0

Współczynnik temperatury termostatu 20 ok

Jeżeli krzywa grzewcza mieszacz  będzie za mala to przestaw na 0.7 lub 0.8

Jescze jedno minimalna temperatura mieszacza 30 u 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.