Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Seko Maxx Le


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę iż to pytanie powinieneś zadać w innym dziale ( np. w instalacjach co i cwu ) tam zagląda na pewno więcej  forumowiczów którzy znają się lepiej w zagadnieniach ustawiania zaworów 3 i 4d - tu mamy typowo temat dotyczący konkretnego kotła i nie wszyscy go przeglądają. Ja ci nie pomogę gdyż nie mam żadnego doświadczenia z zaworami 4d .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, arturgruszeczka1 napisał:

Witam ,po podłączeniu siłownika zaworu czterodrogowego firmy tech , zawór nie może ustabilizować temperatury zadanej, temperatura zadana na Co to 45 stopni, wacha się w granicach 37 /52 stopnie. zmiany w ustawieniach niewiele pomagają, kiedy zawór sterowałem ręcznie trzymał temperaturę w miarę ok, natomiast teraz siłownik wachluje w prawo i w lewo nie mogąc utrzymać temperatury, kiedy dojdzie do zadanej zanim "wychamuje" to temperatur podskoczy o te 8 stopni,wtedy siłownik przymyka zawór temperatura się obniża do zadanej, a w momencie jej osiągnięcia zanim zamiast się ustabilizować temperatura spada do około 38 stopni i znowu zawór się otwiera chyba za bardzo i temperatura znowu wyjeżdża w górę za wysoko. 

Jeżeli masz taka opcje jak czas stabilizacji to nią operuj. 

Ja mam inny sterownik i tam mam ustawiłem czas reakcji na 27 sek. i jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturgruszeczka 1 pytanie czy w zakładce z zaworem 4drogowym masz włączona funkcje ochrona powrotu?Bo jeżeli masz a nie ma pompy na powrocie zaworu 4 drogowego to tak się będzie działo .Zawor będzie się wolno otwierał na zadana temperaturę na dom gdyż będzie pilnował temp. powrotu tj. 50 stopni +5stopni histerezy,a jak się otworzy to przeciągnie zadana temp.2 ważne jest tez abyś ustwil prawidłowy czas otwarcia zaworu ja mam 120 sęk przy afriso Ja wyłączyłem te funkcje ,ale w sobotę montuje pompę na powrocie i napisze jakie są tego pozytywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. 

Jestem użytkownikiem seko maxx le 20 ostatnio założyłem siłownik + czujnik pogodowy i mam jedno pytanie jaką macie krzywą grzewczą dodam że ogrzewam 150mkw ocieplenie 15 styropian 

Dół podłogówka. 

Góra grzejnik aluminiowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogę Ci Rafał ponieważ nie posiadam czujnika pogodowego i fakt że z tą krzywą nie jest łatwo.Moje pytanie  ,przy tak ocieplonym domu nie za duży kocioł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie 150m2 powierzchni + bojler 140l i grzejniki u góry na dole grzejniki + podłogówka ok100m jest dobrze. Piec w trybie FL na ustawieniach fabrycznych (żadnych zmian) groszek Retopal wszystko chodzi na luzie. Teraz mam zabawę z słownikiem i krzywą grzewczą a dzis jeszcze ma mi przyjść ecotuch. 

Z tego co rozmawiałem z technikiem SEKO podczas jednej z wizyt to twierdził że dobrze że jest z zapasem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do Was pytanie odnośnie paliwa.

Czy ktoś z Was pali odsiewką z ekogroszku?

Ja spaliłem już kilka ton i powiem że się spala idealnie w zasadzie jak ekogroszek a kosztuje 470zl/t.

Mam tylko dwie kwestie które mnie zastanawiają.

Jedna to czy ktoś z Was opanował kocioł na sterowaniu ręcznym tzn. nie min-max oraz FL?

Oraz czy ktoś z Was przerabiał kocioł przez domontowanie osuszania zbiornika paliwa powietrzem z wentylatora?

Nie potrafię sobie poradzić z wilgocią/woda w zasobniku obojętnie jak bym nie suszył opału (na ekogroszku było podobnie).

Wiele informacji z YT potwierdza że domontowanie osuszania w zbiorniku mocno polepsza sprawę. Tylko nogę się że producent anuluje mi gwarancję. Co wy na to?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywiewircilem tylko otwór otwornicą w wentylatorze, więc jakby co,

to się mogło tylko do tego przyczepić, co do kosza to myślę że i tak gdyby zgnił od wilgoci to i tak gwarancji na to niema. Zdjęcia podeślę jak będę mógł, koszt około max 30 PLN. prosta i tania robota

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Po zamontowaniu roszenie całkowicie ustało2d8e5e49b81c8a2277f5b0c1ea6707e0.jpg1e3361171085b2e81e686f04109fd631.jpge6095a752816ecffe1f291d159fb615b.jpgf8682ceebc3621699d4b705fbee0d99d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony wentylatora jest zakówka hydrauliczna z wyjściem na wąż też hydrauliczny, najlepiej podjechać sobie do sklepu z takimi rzeczami i dobrać średnicę, a od strony kosza zwykła zlaczka pod wąż ogrodowy, najlepiej sobie podjechać i dobrać na miejscu. W wentylatorze wiercilem otwornicą bo to aluminium idzie jak w masło, tylko trzeba uważać żeby ominąć, nie a zakłócić ruchu tej klapki w wentylatorze która ma zamykać dopływ powietrza, najlepiej wentylator odkręcić i mierzyć miejsce wiercenia na stole, wtedy wszystko widać fajnie, a w koszu zwykłym dużym wiertlem wiercilem pod wymiar tej złączki do węża, naprawdę prosta i szybka robota, a korzyść duża.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po modernizacji, o ile procent zwiększyłeś moc nadmuchu, a może bez zmian?

Edytowane przez peha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem większych zmian, więc nic nie zmieniałem, z tego odpowietrzenia dmucha bardzo delikatnie, nie ma huraganu , myślałem żeby jakby co wstawić jakiś dlawik na ten Wąż ale nie było potrzeby. A kosz się pocił wcześniej mimo naprawdę suchego ekogroszek.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w waszych piecach podczas automatycznego czyszczenia słychać głośny pisk ocierającego metalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma żadnych pisków, inni się też skarżyli. Znając konstrukcję tych zawirowywaczy myślę że jeden z nich jest po prostu skrzywiony, w końcu jest to pasek blachy skręcony w spiralę, lub też jest jakiś zadzior na końcu.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie też macie taki przypadek że dmuchawa podając powietrze na palnik powoduje odlot worka na popiół ,wygląda jak balon??Jak uchylę lekko drzwi popielnika lub główne powietrze z worka uchodzi jak zamknę worek się napełnia ?czyściłem retortę już 4 razy (ile to można nowy piec),dmuchawa w trybie RMP nie moduluje bynajmniej u mnie w bardzo małych granicach rzędu 20% to około 1760 a 23% to 1780 max Na retorcie mały płomień ,jak wyjdę z trybu RMP dmuchawa wchodzi na 27-28% ale wiatr na retorcie bez szału .Będę w poniedziałek reklamował .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz zapelnioną tą rure od odpopielania popiołem?, u mnie worek się "nadmuchiwal" na samym początku do momentu zapełnienia się popiołem ślimaka i rury odpopielania , po zapelnieniu popiołem nie ma takiej możliwości, co do obrotów nie wiem jak u Ciebie, ale do mnie przyszedł kocioł z uszkodzonym przewodem z telefonicznymi zlaczkami, pracował tylko w trybie bez zaliczania rpm, i też za bardzo dmuchał, wymieniłem we własnym zakresie i jest ok.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, chcę ustawić aby piec jak najmniej przy obecnych temperaturach odstawiał się w nadzór, dlatego zmniejszył tryb PRACY w trybie Fuzzy logic max do 30%, a mimo to pokazuje Mo że pracuje z mocą 9kw, dlaczego?. Wydaje mi się że powinno być nie więcej niż 5kw.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie u mnie nie ma informacji na tym ekranie, mam tylko napis tryb fuzzy logic 17 kw, wie ktoś dlaczego?, może to być spowodowane kalibriwaniem się jeszcze poziomu paliwa?

0c90640db820ae0ef69119d0982e12ff.jpg

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do CZAREDA będzie dmuchało tak jak pisał poprzednik arturgruszeczka1 dopóki nie zapełni się całe odpopielanie popiołem - może to potrwać nawet kilka dni .

Do arturgruszeczka1 nasz kocioł 17kW pracuje w trybie FL z mocą minimalną ok5,1 kW i jest to 30% mocy maksymalnej i niżej nie zejdzie dla opału o kaloryczności 28-30Mj (praktycznie doregulowaniami mocy możesz obniżyć tylko moc max). 30% mocy max jest to moc przy której spełnia wymogi czystości spalin i uzyskuje w miarę rozsądną sprawność.Moc tą można mimo wszystko ograniczyć na kilka sposobów.

1 moim zdaniem najprostszy to zakupić i spalać eko o niskiej kaloryczności np 21MJ wraz z odpowiednią zmianą w ustawieniach kaloryczności opału zmniejszysz wtedy moc min. kotła do ok 4kW z kawałkiem a zarazem będziesz miał mniej problemów z prawidłowym spalaniem - lecz ilość spalanego opału i popiołu raczej wzrośnie co powinna zrekompensować niższa cena takiego grochu(np czeski brunatny)

2 . Dla wytrawnych palaczy przejść z FL na typowy dwustan - czyli sam ustawiasz czas i częstotliwość  podawania , dobierasz przerwę między podawaniem i do tego ustawiasz moc i częstość nadmuchu. ( tylko to już wyższa szkoła jazdy i po co ci wtedy taki dobry sterownik)

3 Można się jeszcze pobawić ustawieniem ilości wydajności podajnika - delikatnie zmniejszyć i zarazem zmniejszyć min. moc nadmuchu ale wymaga to dłuższych obserwacji kopczyka żeby żar nie zszedł za nisko no i palnika żeby dobrać odpowiednią siłę nadmuchu by nie kopcił i dobrze dopalał - zabawa dla cierpliwych i już trochę doświadczonych którzy rozumieją pewne zależności  mające wpływ na proces spalania.

Mimo wszystko polecam sposób 1- naprawdę efekty są dobre- sprawdzałem u siebie. Lecz przy obecnych pogodach może i to nie wystarczyć ale kocioł będzie dużo rzadziej wchodził w nadzór przy histerezie przejścia w nadzór od 5* wzwyż .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.