Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Seko Maxx Le


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Jedno pytanie. Czy wiecie co to jest. Wygląda jak klapka do skrócenia obiegu spalin. W instrukcji tego nie ma.

post-44729-0-83771600-1523186855_thumb.jpg

post-44729-0-61630300-1523186890_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprowadzenie powietrza wtórnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Dzisiaj dowiedziałem się że seko Maxx le przeszło lifting.

Trochę podejście do klienta nie bardzo.

Kupiłem piec w grudniu mamy kwiecień a się okazuje że w nowej wersji jest inny kolor obudowy, lepsza izolacja korpusu i drzwiczek oraz ulepszony podajnik oraz zawirowywacze.

Disco wejście na wentylator wyciągowy.

Czy Ktoś z Was ma może już ta nową wersję i wie na czym polega różnica w podajnikach?

Czy takie działanie jest w porządku w stosunku do klienta (waszym zdaniem)?

Ciekawe czy w przyszłości będzie możliwość np. wymiany tego podajnika co nam na ten nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DTRkach większości producentów jest napisane, że produkt może ulegać zmianom/modernizacjom. Jeśli posiadany przez Ciebie kocioł działa - w świetle prawa nie możesz wymagać nieodpłatnej modernizacji kotła do nowszej wersji. To logiczne podejście, nie widzę tu żadnego oszukaństwa.

W niektórych przypadkach tylko dobrą wolą producentów jest nieodpłatne udoskonalanie zakupionego już produktu.

 

To tak jakbyś kupił samochód, a producent za 2 miesiące wprowadziłby do oferty zmodernizowany silnik. Czy miałbyś prawo żądania nieodpłatnej wymiany posiadanego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi. Nigdzie nie napisałem że czegoś chce.

Wydałem nie mało kasy na coś ale po bardzo krótkim czasie to coś zmodernizowano ( czy czasem do producenta nie dochodzily głosy że coś z czasem nie domaga!?).

A to że coś jest unowocześniane to ok na tym to polega ale mam nadzieję że jak np. za 4 lata będzie do wymiany ślimak to będę mógł zastąpić ten co mam np. tym unowocześnionym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś kocioł nie od producenta a od dystrybutora wiec z pretensjami możesz uderzać do niego. Pewnie miał go na stanie i tyle w temacie.

Szanujący producent powinien zapewnić części zamienne przez określony czas najczęściej jest to 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł był na bieżąco produkowany.

Nawet teraz jak zamawiam 2 trzeba czekać bo wszystko idzie na bieżąco.

Żeby była jasność ja nie mam do nikogo pretensji tylko Was pytam czy macie jakieś doświadczenia z kompatybilnością elementów wstecz (tzn. czy producenci produkując, unowocześniając produkty robią to tak by starszy produkt można było zmodernizować)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne dopóki kocioł działa niewielu sprawdza czy modernizacje są kompatybilne wstecz. Jak zwykle wszystko wyjdzie w użytkowaniu. Nie martwiłbym się na zapas - od tego można się tylko niestrawności nabawić ;)
Warto wziąć pod uwagę, że większość polskich producentów kotłów to firmy zatrudniające kilkanaście lub nieco więcej pracowników. Przy takim potencjale trudno szczegółowo dokumentować każdą zmianę technologiczną produktów. To nie potentaci rynku niczym Hewlett-Packard :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie i w jakiej cenie kupiliście czy macie zamiar kupić SEKO MAXX LE. Myślałem że u SEKO czyli producenta będzie najtaniej, a tu za wersje boczną 17kW żądają 11418,29 zł brutto z transportem. W Jarbud Opole za taki sam kocioł 9250 zł (wersja prosta 9000 zł) plus koszt przesyłki ok. 130 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup kocioł z montażem (przez hydraulika), wtedy jest Vat 8% zamiast 23%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że hydraulik kupi kocioł w SEKO wtedy po zysku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny za namiary, zobaczymy co mają. Ceny się zmieniają wczoraj w firmie Jarbud kocioł 17 kW w wersji prostej kosztował 9000 a dzisiaj 9500 zł :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno SEKO Maxx LE przeszło jakiś lifting, dostałem najnowszy DTR tych kotłów i porównując poprzednią instrukcję z najnowszą z kwietnia br., jedyna różnica jaką zauważyłem to zmiana średnicy przyłącza zasilania z G6/4 na G5/4 cala.

dtr_maxx_le_wyd_III AKTUALNE.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

2.thumb.jpg.217a5261fa95f48b06eda1a5a0c963c7.jpg3.thumb.jpg.1bef5cfa161f16eab7656748423911c8.jpg1.thumb.jpg.03c2f29cbc95fa4ce5148c17199ee5ca.jpgTak wygląda nowa wersja SEKO MAXX LE. Został dodany do pieca komplet czujników do zaworu, zmieniony motoreduktor z możliwością ręcznego cofnięcia opału po przez przełącznik,polepszona izolacja kotła i wiele innych unowocześnień.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie do doświadczonych użytkowników SEKO MAXX LE. Który ekogroszek najlepiej nadaje się do tego kotła.
Ogólnie polecają Retopal, Bartex silver, Eko Wesoła, Skarbek ale czy w SEKO się sprawdzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak sprawuję się ten kociołek w trybie lato ? Dużo spala ? Czy jednak może wygaszacie kocioł?

 

Edytowane przez czared
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio  mam problem  z kotłem w  trybie  lato, dość  często  wygasa. Ustawienia  i węgiel  mam ten sam co w tamtym  roku  a problem wtedy  nie występował. Jako że  rzadko  bywam w domu  ostatnio  miałem  czas tylko na dokładne  wyczyszczenie  kotła  razem z wyciągnięciem czyszczaków płomieniówek  ( faktycznie warto raz do roku je  wyjąć  i wyczyścić bo sadzy  dość dużo  oczywiście  zależy  też od węgla ) teraz  jak będę w domu to jeden dzień  w kotłowni  na obserwacji  pieca i zmiany  ustawień  i myślę  że  będzie  dobrze. Z drugiej strony  zastanawiałem  się  ile zużywa prądu   bojler  podgrzewany elektrycznie czy koszty nie będą  podobne. Stosowaliscie liczniki prądu  wkładane  do gniazdka  które  mierzą  pobór  prądu  danego urządzenia  czy są  one miarodajne  ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Mam pytanie do właścicieli nowej wersji SeKO MAXX Le. Na silniku jest czujnik, chyba obrotów, z którego wystaje kabelek z wtyczką RJ-11 (żółta obwódka). Gdzie to podłączyć, a może to ma teraz po prostu wisieć. W poprzedniej wersji kotła widziałem  zdjęcie gdzie kabelek był podłączony do puszki na silniku teraz nie ma tam gniazdka. W instrukcjach nic nie znalazłem.

czujnik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś w swoim Seko Maxx Le elektroniczną zawleczkę. Przedstawiciel z Kom Ster stwierdził że do tego silnika (30W) podajnika się nie nadaje, może z firmy TECHNIX ale trudno je dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się że Technix już nie produkuje tych zawleczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę nowych wiadomości. Kabelka na silniku nigdzie się nie podłącza, powinien sobie wisieć.
Do sterownika podłączony jest biały kabel opisany jak czujnik czadu, nie ma o nim jednak słowa w instrukcji.  Można do niego podłączyć czujnik oferowany przez SEKO za ok. 200 zł, wystarczy wtedy wpiąć kabelek. Kupię jednak SATEL DG-1 CO który ma styki NC (normalnie zwarte) czyli tak jak powinno być. Zadziałanie czujnika czadu powoduje m. in. wyłączenie pieca (tak mnie poinformowano).
Jeżeli kabelka do czujnika nie wykorzystamy, w jego wtyczce jest i musi być zworka która symuluje podłączenie czujnika i brak zagrożenia czadem.

kable.jpg

Edytowane przez peha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam 

Mam pytanie do użytkowników kotłów Seko maxx jak sprawdza się ten "nowy Fuzzy Logic" ( min-max),jaki ma wpływ na spalanie ,czy lepiej jednak przesiąść się na sprawdzony Fuzzy Logic z modulowaną mocą .Montuję ten kociołek u siebie ,a serwisant mógłby ewentualnie wgrać starszy soft 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka będzie różnica ale mam ecoNET i Fuzzy Logic  włączyłem sobie sam. Aby mieć taką możliwość, w ustawieniach econet trzeba wpisać odpowiednie hasło, wpisałem 0000 i się odblokowało. Na wyświetlaczy ecomaxx jest teraz informacja że mam Fuzzy Logic. Która metoda jest lepsza trzeba sprawdzić jednak Fuzzy Logic ma wielu zwolenników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.