Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Seko Maxx Le


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj jednak po uruchomieniu Econet400 w opcjach mam możliwość wyboru pracy standard, min/max i FL.

 

Próbowałeś włączyć któryś z tych trybów, czy nie są zablokowane?, jak to w ogóle wygląda w kotłowni trzeba mieć zasięg wi-fi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zdziwiłem hak przyszedł econet400.

Próbowałem i da się wybrac tryb ręcznie.

U mnie mimo że mam kabel ethernet pomieszczenie obok kotłowni to sygnał z wifi z routera który stoi 2 kondygnacje wyżej mam na poziomie ok 50% a siła określona jako dobra. Ale hak będą problemy podłącze kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem i da się wybrac tryb ręcznie.

 

Reszta trybów jest nie aktywna?, czy wymaga kodu?. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to uporządkujmy. W tej chwili kocioł ma dostępne dwa tryby  pracy standard i min/max.
Kupując ecoNET będę miał dostęp do wszystkich trybów i mogę wybrać zablokowany w Ecomax tryb Fuzzy Logic?
Czy tryb FL będzie od tej chwili dostępny w menu sterownika Ecomax ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po prostu da się wybrac wszystkie 3 tryby pracy.

Nie wiem czy jest to poskutkowane załączeniem trybu FL przez serwis czy po prostu mając econet da się to wybrać.

Z poziomu sterownika się nie da tylko z poziomu econet więc domniemywam że jednak to zasługa econet.

P.S

Serwisant z seko powiedział że włączony przez niego tryb FL działa do momentu przywrócenia ustawień fabrycznych.

Po przywróceniu ustawień fabrycznych tryb FL jest nie aktywny i wymagana jest znów wizyta serwisu w celu ponownego załączenia trybu FL.

Więc trzeba mieć to na uwadze robiąc ustawienia fabryczne. Pozdrawiam

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O spalaniu miału węglowego czy peletu drzewnego na retorcie były już założone tematy. Jest to problematyczne, bo (w skrócie):

Miał:

- grube kawałki miału mogą zablokować ślimak i zerwać zawleczkę

- najdrobniejszy sort może zapchać kanały napowietrzające retortę.

pelet drzewny:

- żar może cofać się do podajnika, w niektórych przypadkach powodując zapłon paliwa w zasobniku

Z uwagi na powyższe nie bardzo się opłaca w to wchodzić. Chyba że masz dostęp do miału o właściwej granulacji w przystępnej cenie, co zdarza się coraz rzadziej. Jeśli chcesz palić peletem drzewnym kup palnik na pelet, podobno Kipi jest jednym z lepszych.
Wracając do głowic termostatycznych - ja mam Danfossa:
Zawory RA-N 15 1/2" 013G3904 - na grawitacji też działają.

głowice RAW 013G5115 (czujnik wbudowany). Nie jestem w temacie, ale moje głowice mają przestawialne ograniczniki minimalnego i maksymalnego otwarcia oraz możliwość całkowitego zamknięcia zaworu. Jedną mam skierowaną do dołu pod kątem około 15° od pionu, i zakrytą osłoną na kaloryfer - też działa).
Są też do tych zaworów głowice RAW 013G5012 z wyniesionym czujnikiem.
Głowice które podał kolega czared są sterowane elektronicznie, zatem potrzeba co jakiś czas wymieniać baterie, istnieje potencjalnie większe ryzyko awarii i większy koszt zakupu. Przy mojej instalacji i tak by się średnio sprawdziły, ale oczywiście nie zniechęcam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się Wam blokada podajnika? Dzisiaj mialem 4 raz od października. Szkoda ze sterownik nie podejmuje prób startu tylko od razu wchodzi w Stop, bo wlaczylem podajnik ręcznie i wystartował bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się tylko zastanawiałem.

Czysto teoretycznie:)

Wiadomo kocioł tylko na ekogroszek prącie czy w tego typu palniku spalają by się mieszanka ekogroszek np. z miałem albo np. pellet. Czy ktoś z Was na jakieś doświadczenie w tej materii?

Nie rozumiem co tu robi to prącie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Tylko poprawki podane przez piotra16 i  robin60 w nadzorze.  Zmniejszenie mocy dmuchawy do 23% dodatkowo .Pozdrawiam.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie, 

To mój pierwszy post dlatego na wstępie chciałbym się przywitać! :).

 

Rozglądam się za piecem do domu. I nie wiem jaki wybrać. Podałem wszystkie potrzebne dane na CiepłoWłaściwe, a oto wyniki: 

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/3msm

 

Ile ciepła potrzebuje twój dom

Poniższe wyliczenia zakładają utrzymanie w domu przez całą zimę średniej dobowej temperatury 20,0°C.

19,1kW – maksymalna moc grzewcza

Tyle będzie potrzebne w "najmroźniejszy" dzień, przy średniej dobowej -22°C.
Oznacza to, że na każdą godzinę doby w budynek trzeba "wpompować" średnio co najmniej 19,1kWh, aby temperatura wewnątrz nie spadała.

8,4kW – przeciętna moc grzewcza

Tyle będzie potrzebne w przeciętny dzień zimy, przy średniej dobowej 1,6°C.

75W/m2 wskaźnik zapotrzebowania na moc

Tę wartość znajdziesz w tabeli orientacyjnego doboru mocy kotła od jego producenta. Tyle że tam zaczyna się od 100W/m2 wzwyż. Ciekawe, prawda?

33 332kWh = 120GJ całkowite roczne zużycie energii na ogrzewanie

 

Póki co nie zapowiada się, żebym ocieplał dom z zewnątrz w najbliższych latach.. Za to chciałbym wymienić piec na nowy (obecnie używany to coś w stylu małej kozy, ma chyba z 50 lat, która ogrzewa prawie cały dom) ponieważ przygotowanie opału oraz palenie w ciągu dnia jest uciążliwe (bieganie do kotłowni co półtorej godziny. Podobnie jest z zimnem na pobudkę, ponieważ rano w piecu się niestety nie pali (z racji małej pojemności). 

Myślę nad piecem 17kW lub 20kW (lokalny instalator proponuje rzecz jasna 25kW), tylko pytanie, czy te 20kW już nie będzie za duże, aby efektywnie palić?

 

Przewałkowałem cały temat o interesującym mnie piecu. Porady kolegi piotr16 pomagają rozwiązać problemy każdemu kto zgłosił swoje uwagi na forum, dlatego dziękuję z góry Ci za pomoc w doborze odpowiedniego kotła w moim domu.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich użytkowników forum i proszę o pomoc w mojej sprawie.

Edytowane przez PepsiPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś ma do czynienie z nowym kotłem SEKO Bawaria K5 na koks i ekogroszek. Na oko wygląda jak zubożona wersja Maxx Le, na zdjęciach nie widać silnika mechanizmu czyszczenia wymiennika, robi to się chyba ręcznie. Jest prawdopodobnie bardziej ukierunkowany na koks bo wtedy osadów na ściankach jest dużo mniej stąd prostsza konstrukcja. Ciekawe jak to się spisuje na węglu. SEKO jak zwykle skąpi szczegółów jest tylko do obejrzenia broszura http://seko.pl/kotly_piece_co/download/bawaria-k5-broszura-informacyjna/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie rozważania nad wielkością kotła dla kol. PepsiPL u ciebie należy się dobrze zastanowić nad wyborem mocy kotła gdyż nie zamierzasz  ocieplać domu i tylko ty wiesz jak mocno wychładza  ci się budynek zimą a przyjęta do wyliczeń średnia dobowa temperatura w pomieszczeniach jest jak dla mnie i mojej rodziny dosyć niska 200 to dla nas za chłodno - nie wiem może taką lubisz a ale wydaje mi się że to trochę za mało. Do tego z  wyliczeń wychodzi ok 19kW potrzebna max moc grzewcza bez przygotowania  wody do CWU. Proponuję zrobić jeszcze raz wyliczenia na ciepło właściwe i podstawienie średniej temp w pomieszczeniach 21 i 220 - zobaczymy co wtedy wyjdzie . Może i inni użytkownicy wtedy też coś doradzą a przynajmniej będziemy wiedzieli o ile wzrośnie zapotrzebowanie na ciepło  twojego budynku i da nam to większy obraz potrzeb . Ocieplone budynki jedna rządzą się innymi regułami i dla tego przy nie ocieplonych przychylałbym się do zastosowania większych mocy , ale zobaczymy jak jeszcze raz to wszystko przeliczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś ma do czynienie z nowym kotłem SEKO Bawaria K5 na koks i ekogroszek. Na oko wygląda jak zubożona wersja Maxx Le, na zdjęciach nie widać silnika mechanizmu czyszczenia wymiennika, robi to się chyba ręcznie. Jest prawdopodobnie bardziej ukierunkowany na koks bo wtedy osadów na ściankach jest dużo mniej stąd prostsza konstrukcja. Ciekawe jak to się spisuje na węglu. SEKO jak zwykle skąpi szczegółów jest tylko do obejrzenia broszura http://seko.pl/kotly_piece_co/download/bawaria-k5-broszura-informacyjna/

Ja miałem w piwnicy zapasy koksu z PRLu, ojciec chciał kupić węgiel a że nie było kupił koks. Były to kęsy, przeleżały w piwnicy ze 25 lat, w końcu się zmobilizowaliśmy i go skruszyliśmy. Prawdopodobnie był hutniczy, bo mimo sortu nie większego niż 30 mm nie wypalał się. Ani na śmieciuchu z nadmuchem, ani na retorcie.

Jak próbowałem go spalić gdzieś czytałem wątek, że retorty się do tego nie nadają. Nawet zmieszany z groszkiem. Poza tym koksu opałowego w Polsce resztówka, patrz tutaj http://czysteogrzewanie.pl/czym-ogrzewac/jak-palic-koksem/. Więc nie kierowałbym się specjalnie tym co napisano w broszurze. Tak samo jak w Maxx LE podają parametry pracy kotła na antracycie. Tylko Panie, gdzie kupić ten antracyt?

Bawaria to prekursor Maxx LE. Po schematach wnioskuję, że obecnie różni się jedynie brakiem mechanizmu automatycznego czyszczenia wymiennika. Nawet jeśli ten mechanizm w Maxx LE okaże się awaryjny, prościej go będzie przerobić na taki w Bawarii niż odwrotnie. A ceny kotłów zbliżone lub nawet takie same.

Edytowane przez knedel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotle zasypowym spalałem koks ze względu gdyż mieszkam w sąsiedztwie koksowni w Zdzieszowicach miałem łatwy dostęp do niego a cena swego czasu była taka sama jak węgla. Bardzo mała część produkcji to koks opałowy większość to koks hutniczy który pali sie dobrze w wysokich temperaturach powyżej 70 stopni a jak już się rozpali to naprawdę temperatura na piecu szybko rośnie, szczególnie gdy instalacja jest nowa (cienkie rurki, mało wody w instalacji) nie raz temperatura była powyżej 100 stopni. Ciężko gdzieś na składzie opału kupić dobry koks a kupić hutniczy to będzie tylko męczarnia w spalaniu na retorcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy Seko Bawaria K5 jest klonem technicznym Seko Maxx Le ? Różnica na pewno czyszczenie wymiennika K5 ręczne, Maxx Le automatyczne ,wymiennik zbudowany z blachy atestowanej 6mm - K5 ,w Maxx Le blacha 5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U stary, tu Ci raczej nikt na to pytanie nie odpowie. Podpytaj producenta, pewnie szczegółów konstrukcyjnych szczegółowo nie wyjaśnią ale o grubości blach powinni powiedzieć. Na maila odpisują, czasem po kilku dniach ale odpisują.

Ewentualnie poszukaj sklepu który handluje SEKO, zapytaj czy mają na stanie i namacalnie porównaj kotły. Zabierz ze sobą suwmiarkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z okazji Świat Wielkanocnych wszystkim życzę dużo zdrowia , pogody ducha i jak najmniej problemów w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle zastanawiam się nad zrobieniem napowietrzania do zasobnika. Mimo że suszę opał przed zajściem mam mokra lewa i tylną ściankę zasobnika.

Opał niby suchy ale nie umie tego przeskoczyć.

Z materiałów na YT wszystkie osoby które coś takiego zrobiły są zadowolone.

Ciekawe jak z gwarancją przy takiej przeróbce.

Czy ktoś z Was się też nad tym zastanawiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam dosuszania. W tym sezonie po wymianie zaworu głównego wody przez zwik zalała mi się piwnica na wysokość ok. 10cm. Po odpompowaniu wody węgiel (jest luzem) schnął kilka tygodni zanim wylądował w zasobniku. Nie wiem jak wilgotne masz pomieszczenie na opał. Jeśli jest nieogrzewane to w istocie węgiel długo będzie mokry.
Gwarancja - pytaj producenta. Nie znam praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W innym temacie pisałem że zakupiłem Seko Bawaria k4. Myślę że ze względu na markę i podobieństwa tych kotłów mogę się tu wypowiadać i dzielić swoimi doświadczeniami. Montaż kotła dopiero w maju ale na początek zamieszczam kilka fotek. Może coś komuś się przyda.  

post-44729-0-83837000-1522775251_thumb.jpg

post-44729-0-01593200-1522775296_thumb.jpg

post-44729-0-25779000-1522775343_thumb.jpg

post-44729-0-36268900-1522775389_thumb.jpg

post-44729-0-50868500-1522775437_thumb.jpg

post-44729-0-46401300-1522775469_thumb.jpg

post-44729-0-07698700-1522775509_thumb.jpg

post-44729-0-92140000-1522775548_thumb.jpg

post-44729-0-95270100-1522775588_thumb.jpg

post-44729-0-85344600-1522775631_thumb.jpg

post-44729-0-26641300-1522775684_thumb.jpg

post-44729-0-16614000-1522775735_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.