Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Seko Maxx Le


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

Piotr facet z serwisu zmienił mi na Fuzzy Logik modulowany,zmieniłem nastawy na fabryczne czyli 31kg wydajność podajnika i 7,8 kaloryczność paliwa. Pompkę zmieniłem z auto na manual 2 bieg ,w przyszłym tygodniu montuje pompkę na powrocie do ochrony powrotu i gwarancji 5 letniej. Fakt jest taki ze mój eko jest strasznie koksujący 27-28 Mj i sporo ma sadzy ,kupiłem teraz na próbę 125 kg eko z obi Bartex Gołd 28-30 Mj zobaczymy jak ten się zachowa eko w miarę suche .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada na przyszłość - należy zakupić część ekogroszku słabszego kalorycznie( powinien też być wtedy tańszy) bo ostatnimi laty pogoda potrafi nas zaskoczyć dość wysokimi temperaturami jesienią  , zimą jak i na wiosnę. Będzie on też potrzebny latem jeżeli zamierzasz nie wygaszać kotła i grzać CWU. Do tego jeszcze jeden plus -groszki słabsze kalorycznie nie powinny się spiekać , ewentualnie trochę więcej popiołu ale przy temp. zewnętrznych bez mrozu stabilniejsza praca kotła i mniej sadzy ze względu na dłuższą pracę a mniej postoju w nadzorze. Gdy masz już wgrany normalny tryb FL to ustaw tylko odpowiednie dla twojej instalacji temp kotła ,  załączania  pomp, oraz parametry dla zaworu 4D - histerezę kotła daj na 2* a przejście do nadzoru na 3* , reszty parametrów fabrycznych na razie nie zmieniaj - poobserwuj pracę kotła przez kilka dni i dopiero wtedy można próbować coś zmieniać -doregulować. Daj znać czy widzisz jakieś pozytywy lub negatywy w porównaniu do pracy w trybie FL MIN/MAX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli posiadacie EcoNet możecie sobie sami zmienić tryb na FL modulowany i z powrotem na MinMax i tak w koło. Najpierw wchodzimy na "ustawienia urządzenia" potem "inne ustawienia" dalej "Advanced user  i tu wpisujemy kod 0000 i mamy uprawnienia do zmiany trybu. W serwisie powiedzieli mi że to jest to samo co serwisant ustawia ze swoim tajemniczym kodem, nie ma różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  ,jestem nowym użytkownikiem tego kotła o mocy 17 kw powierzchnia do ogrzania 200 m2. Mam pytanie , teraz kocioł pracuje w trybie min/max, jak zmniejszyć silę nadmuchu ?, znalazłem taka opcję w sterowniku ale tam można zmienić tylko o 1.5 procent mniej lub więcej, drugie pytanie to jak zmniejszyć temperaturę podajnika ? dzisiaj rano po jednym dniu pracy był alarm temperatura podanika 55 stopni. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zaczynają ponownie pojawiać się pytania, na które już udzielono odpowiedzi.Proponuję przeczytać cały ten wątek ;) Co prawda najprzystępniejsze byłoby podsumowanie dotychczasowych doświadczeń w osobnym temacie, tylko komu będzie chciało się tego dokonać.
Już nie pamiętam czy komuś rosła tak bardzo temp. podajnika.
Proponuję:
- sprawdzić szczelność uszczelki klapy zasobnika
- częściej podawać groszek w mniejszych ilościach
Tak, to standardowe porady. Jednak Seko Maxx LE ma dość niestandardowy podajnik, zatem może trzeba będzie zadziałać inaczej. W swoim kotle skutecznie rozwiązałem to tak:

Ale ja mam inny podajnik i palnik.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2018 o 21:53, peha napisał:

Nie mam, z tego co widzę dosyć rzadko to stosują. W tym sezonie w razie konieczności wyciągnę czujnik CWU i pompa CWU będzie wspomagała mały obieg kotłowy. Wadą będzie temp. wody użytkowej równa temp. zadanej kotła. Na przyszły sezon może zamontuję pompę, zobaczymy jak to będzie, to jest pierwszy sezon tego kotła.

A propos wspomagania obiegu kotłowego pompą CWU, taka obserwacja:
1. pompa CWU włączona - różnica między temp. akt. kotła a temp. powrotu 2-3 stopnie,

2. Pompa CWU wyłączona - różnica między temp. akt. kotła a temp. powrotu 10--15 stopni

W pierwszym przypadku dużo, dużo mniejsze wahania temp. mieszacza bo temp powrotu też stabilna. W układzie jest zawór 4D z siłownikiem, przymknięcie zaworu 4D - 15%.

Co o tym myślicie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do arturgruszeczka1  -  siłę nadmuchu można zmniejszyć wchodząc w sterowniku u ustawienia serwisowe kod:0000 i w ustawieniach  palnika  zmienić " minimalną moc lub siłę nadmuchu "( tam gdzie można zmienić tę wartość tylko o 1,5* to są  min. doregulowania kotła tzw. dopieszczenie procesu spalania) . Pytanie tylko dla czego chcesz ją zmniejszyć , czy masz za mały kopczyk , czy robią ci się spieki? Nie liczyłbym na to że tym parametrem obniżysz temp. podajnika jeżeli proces spalania i kopczyk jest prawidłowy .

Drugie pytanie dlaczego już przy temp. podajnika 55* wyskoczył ci alarm u mnie fabrycznie jest ustawione na 70 lub 75*. W tej chwili temp. podajnika mojego kotła wynosi ok 45* lecz w kotłowni jest ok 30* więc 15* różnicy temperatury pomiędzy podajnikiem a powietrzem w kotłowni nie wydaje mi się za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie, już sobie poradziłem, okazało się że podczas wnoszenia kotła uszkodził się przewód telefoniczny, ten co jest podłączony do wentylatora i sterownik nie zliczał mi obrotów wentylatora, przez co wentylator chodził na wyższych obrotach, wczoraj wymieniłem ten kabel i już jest ok. Teraz czekam na ekoneta i czujnik czadu żeby sobie włączyć fuzzy logic , bo na razie mam min/max.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałeś instrukcji razem z kotłem ? , ecoMAX 850R2 do kotłów na paliwa stałe z podajnikiem ślimakowym.Mogę zrobić fotki i przesłać Ci .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poprosił Seko i/lub Pluma, by umieścili te instrukcje na swoich stronach. Przecież to żaden wyczyn, by się tu znalazły:
http://seko.pl/kotly_piece/do-pobrania/
http://www.plum.pl/index.php/produkt/cieplo/weglowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy korekta podawania (+/-  20%) to jest to samo co korekta czasu podawania ? Mam problem z dużą ilością nie spalonego grochu stąd moje pytanie jak zmniejszyć czas podawania w trybie Fuzzy Logic??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałeś instrukcji razem z kotłem ? , ecoMAX 850R2 do kotłów na paliwa stałe z podajnikiem ślimakowym.Mogę zrobić fotki i przesłać Ci .
 
Jeżeli to nie jest problem to bardzo proszę o fotki, instrucji nie dostałem, mają dosłać, ale coś się ociągają.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam Ci link co wrzucił knedel i instrukcja jest aż miło, popatrzeć :)

instrukcja_obslugi_ecomax89.pdf

Mam taką samą tylko papierową 

 

Edytowane przez czared
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki taka też widziałem, ale to jest 800 pod pellet, myślałem jest jakaś do 850. Różnią się schematami podlaczen

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko DTR PLUM ecoMAX 850R2 otrzymane od Seko na maila. Staram się by po prostu do umieścili na stronie.

ecoMAX 850R2_DTR_PL_wydanie 1.3(1).pdf

ecoMAX 850R2-X_(CO)_DTR_PL_wydanie 1.4(1).pdf

ecoMAX 850R2-X_DTR_PL_wydanie 1.5(1).pdf

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tej kwadratowej blaszki to szczerze mówiąc nie mam pojęcia , wszystkie luźne 3 szt mam ale są prostokątne ( jedna nad  deflektorem przed wlotem do zawirowywaczy i dwie w popielniku jakby korytko do popiołu żeby ślimak odpopielania miał go jak zabierać) , dostałem jeszcze jedną małą jakby podstawkę pod nóżkę od zasobnika - no chyba że coś unowocześnili - proponuję skontaktować się z SEKO na pewno  wytłumaczą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory  mam jeszcze jedną kwadratową ale ona jest gruba wstawiana jest w otwór w górnych drzwiczkach -  chyba ,że  jest to jakaś zapasowa w to miejsce. Dzwoń do SEKO.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIOTR   !!!!!!

Opanowałem ten nadmuch wyczyściłem retortę choć była czyściutka :) i przedmuchałem wyczystkę pod retortą ,ale wydaję mi się że przyczyną była dmuchawa poruszałem kablami odpiąłem zasilanie sprawdzałem poprawność zamykania i otwierania klapki przy dmuchawie i zadziałało obroty zmniejszyłem do 18% przy wyższych mocach dmuchawa moduluje sobie mocą 18 +/- 22% ,podawanie  ustawiłem na fabryczne i DZIAŁA JAK CHOLERA !!!  :P 

Jeżeli pojawi się jeszcze raz taka przypadłość z dmuchawą to ją zareklamuję i niech Seko wymienia albo dmuchawę albo czujnik, halla.

Dzieki serdeczne stary za te podpowiedzi flacha murowana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się , że nasza wczorajsza rozmowa coś dała i mogłem CI pomóc . Najważniejsze iż w końcu kocioł pracuje tak jak powinie a ty będziesz mógł sobie spokojnie wypić piwko w ciepełku bez nerwów i myślenia , że wszystko co najgorsze może przytrafić się jak zwykle tylko tobie. Daj sobie spokój na kilka dni a potem możesz go jeszcze bardziej doregulować jeżeli będzie taka potrzeba lub będziesz chciał sobie coś pokręcić . Zainstaluj dodatkową pompę na małym obiegu wstaw termometr przy czopuchu i ciesz się ciepłem w domu. Wszystkiego dobrego i spokojnej zimy życzę .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,po podłączeniu siłownika zaworu czterodrogowego firmy tech , zawór nie może ustabilizować temperatury zadanej, temperatura zadana na Co to 45 stopni, wacha się w granicach 37 /52 stopnie. zmiany w ustawieniach niewiele pomagają, kiedy zawór sterowałem ręcznie trzymał temperaturę w miarę ok, natomiast teraz siłownik wachluje w prawo i w lewo nie mogąc utrzymać temperatury, kiedy dojdzie do zadanej zanim "wychamuje" to temperatur podskoczy o te 8 stopni,wtedy siłownik przymyka zawór temperatura się obniża do zadanej, a w momencie jej osiągnięcia zanim zamiast się ustabilizować temperatura spada do około 38 stopni i znowu zawór się otwiera chyba za bardzo i temperatura znowu wyjeżdża w górę za wysoko. 

Edytowane przez arturgruszeczka1
poprawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.