Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Na Rotametrze Nie Widać Pływaka.


Sylvianas

Rekomendowane odpowiedzi

Mam instalację solarną z rur próżniowych - 45 szt. i zasobnik 300 l. Instalacja w przyszłym miesiącu dopiero będzie miała 1 rok. Od jakiegoś czasu na rotametrze nie widać pływaka, bo ciecz ma brązowy kolor. Czy to oznacza, że glikol powinno się wymienić? Chciałbym zaznaczyć, że glikol raczej się nie przegrzał, bo osiągi instalacji są mizerne. Temperatura glikolu na dachu w najbardziej gorące dni ledwo przekracza 60 stopni. Najwyższą temperaturę jaką zasobnik osiągnął, to 55 stopni. Proszę mi nie pisać o serwisie itp. bo prawie od samego początku walczę z serwisem PROMAG odnośnie tych słabych osiągów. Sprawa zaszła już tak daleko, że przekazałem dokumentację do banku kredytującego solary z żądaniem odszkodowania. Proszę o odpowiedzi w temacie rotametru i koloru glikolu. Czy powinno się wymienić glikol?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jakie jest ciśnienie w układzie?. Co do koloru to bardziej gdybanie z mojej strony, ponieważ kolektory montowałem tylko raz i to u siebie; nie pamiętasz co się działo przed mrozami - może niska temperatura spowodowała ścięcie glikolu ( to tylko moje gdybanie ). Co do samej instalacji to pamiętam że po poskładaniu wszystkiego dość długo płukałem wodą cały układ i dopiero po ok dwóch godzinach płukania woda była czysta ( trochę żółta ale stwierdziłem że jest ok ). Dopiero wtedy przedmuchałem kompresorem cały układ z wody i "nabiłem glikolem". Ale poczekajmy co Inni odpowiedzą, gdyż moja wiedza i doświadczenie są raczej mizerne.

 

edit:

 

Przepraszam dopiero po napisaniu posta zauważyłem datę pierwszego posta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.