Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły Z Podajnikiem Fireeeco


tekillabumbum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od paru dni jestem nabywcą kotła z podajnikiem na ekogroszek,HERMES 25kw -firma fireeco.

Problem jaki posiadam to właściwe ustawienia pieca w trybie letnim i zimowym. Sterownik JOKER DS3P-RC.

Może ktoś już użytkuje taki piec dłuzszy czas i pomoże mi w doborze ustawień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kocioł "FIREECO-Fargo", od połowy maja. Początki są trudne. Do właściwych ustawień niestety musisz dojść sam, bo każda kotłownia i rodzaj stosowanego paliwa to inna historia. Najprościej to zadzwoń do producenta tego sterownika i niech serwisant poda Ci jakieś wyjściowe ustawienia od których zaczniesz "potyczkę" z kotłem. Ja też jeszcze nie opanowałem do końca palenia w moim, ale mam i inny kocioł i inny sterownik. Piszesz że ogrzewasz 150 metrów to chyba te 25kW dużo przesadzone. Ja opalam 160 metrów i wyszło mi po przeliczeniu maksymalne zapotrzebowanie na 17,4 kW. Kupiłem kocioł 19 kW. Przewymiarowany kocioł też ma wpływ na to jak będzie pracował i ile zużyje opału. Nie zauważyłem na tym forum zbyt wielu użytkowników kotłów "FIREECO" tak że nie spodziewaj się gotowej recepty na wszelkie przypadłości.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 kw wybrałem, dlatego gyż planuje podciągnąć ogrzewanie dodatkowo pod strych mieszkalny, więc trochę metrów dodatkowych do ogrzania naleci.Dzięki za podpowiedż, sprubuję zadzwonić do producęta sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam kocioł "FIREECO-Fargo", od połowy maja. Początki są trudne. Do właściwych ustawień niestety musisz dojść sam, bo każda kotłownia i rodzaj stosowanego paliwa to inna historia. Najprościej to zadzwoń do producenta tego sterownika i niech serwisant poda Ci jakieś wyjściowe ustawienia od których zaczniesz "potyczkę" z kotłem. Ja też jeszcze nie opanowałem do końca palenia w moim, ale mam i inny kocioł i inny sterownik. Piszesz że ogrzewasz 150 metrów to chyba te 25kW dużo przesadzone. Ja opalam 160 metrów i wyszło mi po przeliczeniu maksymalne zapotrzebowanie na 17,4 kW. Kupiłem kocioł 19 kW. Przewymiarowany kocioł też ma wpływ na to jak będzie pracował i ile zużyje opału. Nie zauważyłem na tym forum zbyt wielu użytkowników kotłów "FIREECO" tak że nie spodziewaj się gotowej recepty na wszelkie przypadłości.  

Witam w klubie !

Ja tez jestem szczęśliwym posiadaczem pieca Fireec- fargo 19KW faktycznie niewielu spotakałem tu uzytkowników  tego pieca. Napisz jesli możesz jaki masz sterownik i jaki palnik i na jakich ustawieniach jedziesz  wymienimy spostrzezenia

pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nawiązałem kontakt na priv z szanownym kolegą w kwietniu zadając trochę pytań o kocioł :) . Ostatecznie zakupiłem z palnikiem "Ekoenergii" (tzw.duża ekoenergia), sterownik ST-580 z PID. Palę na PIDzie groszkiem 5-25 mm KWK Jankowice 28MJ. Po potyczkach z miałem, kiedy to sromotnie poległem a kocioł złapał wszystkie plagi, od cieknącego kondensatu po osadzającą się smolę, teraz na szczęście wszystko idzie zgodnie z tym "co książka pisze". Wprawdzie żaden to jeszcze sezon bo znowu wróciły temperatury +16 stopni C i nie wiem czy kocioł podoła z ogrzaniem moich 160 m kw zbudowanych w połowie lat 60 ubiegłego stulecia, gdy nadejdą mrozy. Puki co jestem dobrej myśli bo przy ochłodzeniach kiedy podnosiłem temperaturę na zaworze 4d kocioł do czasu ustabilizowania pracował na pełnych obrotach jakieś 45 minut po czym resztę doby pracował na 1-50 % mocy kiedy np opróżniono zasobnik CWU. Zadaną temp CO potrafi utrzymać co do stopnia przez większą część doby. Jedyne czego dowiedziałem się na pewno, to że "badziewiem"się nie napali. Utrzymuje na kotle 70 stopni, na powrocie 55 a na grzejniki puszczam teraz 42 stopnie a gdy za gorąco to przykręcam na głowicach. No i jeszcze zrobiłem sobie dosuszanie paliwa w zbiorniku wg pomysłu podpatrzonego na forum, bo woda kapała mi z pokrywy na głowę. Co do pracy w PID to kocioł w zależności od potrzeby podaje najkrócej 1 sek co 30 sek zaś najdłużej 6 sek co 40 sek, dmuchawa jak to w PIDzie cały czas pracuje z mocą jakiej wymaga aktualna sytuacja. Więcej po sezonie, bo wtedy będzie wiadomo ile ton przeszło przez komin by w domku było ciepło.          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.